معرفی و دانلود کتاب ویروسی به نام کرونا

عکس جلد کتاب ویروسی به نام کرونا
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ویروسی به نام کرونا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ویروسی به نام کرونا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ویروسی به نام کرونا

حسین تقیان در کتاب ویروسی به نام کرونا به تشریح این ویروس مهلک و همه‌گیر در ابعاد مختلفی پرداخته است. این اثر سرچشمه ویروس کرونا، علائم، نحوه‌ی انتقال، درمان و پیشگیری، استرس مواجهه با بیماری و بسیاری موارد دیگر را دربردارد.

در اواخر سال 1398 دغدغه مردم جشن نوروز نبود و شاید برای اولین بار در طول تاریخ با مشکلی بزرگتری چون جنگ، قطعی و... دست و پنجه نرم می‌کردند. همه مردم با دشمنی طرف بودند و همچنان هستند که با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شود و این ویروس نامرئی هیچ رحم و مروتی به کوچک و بزرگ ندارد.

با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، انسان صاحب عقل در برابر درمان این بیماری اعلام ناتوانی کرد و اینجاست که انسان به وجود خالق یکتا پی می‌برد؛ با وجود اینکه در برابر هر بیماری دارویی ساخت، از سل گرفته تا وبا و طاعون اما از کرونا عاجز ماند. در کار خداوند قطعا حکمتی نهفته است شاید از کارهای ظلمانی بشری که خلق کرده به ستوه آمد و می‌خواست آن‌ها را کمی به خود بیاورد و سرشت پاک انسانیت را در آن‌ها بیدار کند.

در رحمت خداوند شکی نیست به همین دلیل امید است به زودی درهای مهر و عطوفتش برای بندگانش گشوده ‌شود. فقط تا رسیدن به آن روز نیاز هست یک سری اصول اولیه بهداشتی را رعایت کرد که حسین تقیان در این اثر به طور خلاصه اما مفید بیان کرده است.

در بخشی از کتاب ویروسی به نام کرونا می‌خوانیم:

نگرانی از استرس، نگرانی، ترس و اضطراب در زندگی نه تنها بد نیست، بلکه می‌تواند کمک‌کننده باشد و فرد را برای مقابله با تهدیدات پیش روی زندگی آماده کند و برای آن برنامه داشته باشد. ولی وقتی این استرس، نگرانی، ترس و اضطراب تشدید می‌شود و تداوم می‌یابد، از حالت طبیعی خارج شده و بیمارگونه می‌شود و واکنش‌های متعددی از جمله واکنش‌های جسمانی، شناختی، عاطفی و رفتاری را به راه می‌اندازد. همه افرادی که اضطراب را تجربه می‌کنند، ترکیبی از این 4 مولفه را گزارش می‌کنند. واکنش‌های جسمانی شامل افزایش ضربان قلب، عرق‌کردن، خشکی دهان، لرزش، سرگیجه، تند و کوتاه شدن تنفس، سر درد و درد عضلانی، تحریک‌پذیری، خستگی، ناراحتی معده روده‌ای (سوء‌هاضمه، تهوع، یبوست، اسهال)، تکرر ادرار، کاهش انرژی، احساس خستگی، مشکلا ت خواب، تغییر اشتها و... است.

مولفه شناختی شامل افکار و باورهایی در این مورد که فرد آسیب دیده و یا کنترل خود بر موقعیت را از دست می‌دهد. لذا استرس منجر به کاهش توانایی تفکر، کاهش توانایی توجه و تمرکز، مشکلات مربوط به حافظه و به یاد آوردن مطالب، بزرگنمایی و فاجعه سازی مشکلات و... می‌شود. واکنش‌های عاطفی شامل ترس، نگرانی، غم، از بین رفتن علاقه به فعالیت‌های لذت‌بخش معمول، احساس سرخوردگی، تحریک‌پذیری، عصبانیت، احساس ناتوانی و... می‌شود. واکنش‌های رفتاری شامل اجتناب از موقعیت‌های خاص، پرسش‌‌های مکرر در مورد رو به راه بودن اوضاع، دائم به دنبال خاطر جمع بودن، سرزنش دیگران، گسترش شایعات، وابستگی به الکل و مواد و... می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
سرچشمه کرونا
علایم ویروس کرونا
نحوه انتقال بیماری کرونا
ساختار
محل کار خود را برای مقابله با ویروس کرونا آماده کنید
درمان و پیشگیری
تفاوت آنفولانزا و کرونا
توصیه‌های پزشکی برای ویروس کرونا
با استرس ویروس کرونا چه کار کنیم؟
مدیریت استرس
مدیریت استرس در خانواده
مدیریت استرس در ارتباط با کودکان
چطور بدون نگرانی از ویروس کرونا سفر کنیم؟
چگونه می‌توانیم از غلبه کردن ویروس‌ها به ویژه در سفر جلوگیری کنیم؟
رعایت بهداشت در استفاده از وسایل نقلیه عمومی
بی تحرکی عامل بیماری و افسردگی در روزهای قرنطینه خانگی
بازی و سرگرمی‌های مفید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ویروسی به نام کرونا
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آفرینش مهر
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۱
زبانفارسی
شابک978-622-96890-2-8
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی

نظرات کتاب ویروسی به نام کرونا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای دانلود کتاب ویروسی به نام کرونا

برای دانلود این کتاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.