دانلود کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق

کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق نوشته‌ی مگ اف. اشنایدر و جون زوکربرگ، ضمن آشنا کردن شما با تاثیرات مختلف طلاق بر فرزندان، کمک می‌کند تا به سوالات آن‌ها در این مورد پاسخ‌هایی صادقانه و درست بدهید.

درباره‌ی کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق:

در طول فرآیند طلاق، کودکان اغلب وحشت‌زده هستند و سوالات بسیاری نظیر، یعنى من واقعا نمى‌توانستم جلوى این اتفاق را بگیرم؟ بقیه چه فکری می‌کنند؟ حالا زندگی‌ام چه مى‌شود؟ و... در ذهن‌شان نقش می‌بندد.

به همین خاطر مگ اف. اشنایدر (Meg F. Schneider) و جون زوکربرگ (Joan Offerman Zuckerberg) در کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق (Difficult questions kids ask-and are too afraid to ask-about divorce) سعی دارند تا به طور مفصل ترس‌های آشکار و پنهان بچه‌ها در این دوره را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

این کتاب به والدین کمک می‌کند، تا با فرزندانشان در مورد طلاق صحبت کنند و بدون آشفته کردن بچه‌ها واقعیت را به آن‌ها بگویند. شما با مطالعه این کتاب می‌توانید بفهمید بچه‌ها چه در ظاهر و چه در عمق وجودشان، نسبت به روابط پدر و مادر خود واقعا چه حسی دارند. همچنین با استفاده از تکنیک‌های ذکر شده دانش و مهارت لازم برای آغاز گفتگویی شفاف در مورد طلاق با کودک‌تان را پیدا خواهید کرد. چرا که طلاق براى همه‌ی خانواده‌ها یک مسئله دردناک و مبهم است و در هر مرحله از آن آشفتگی و تردید وجود دارد، بنابراین بدون بهره‌گیری درست از دانش و مهارت‌های لازم نمی‌توان به درستی با آن رو به رو شد.

در حقیقت فرایند طلاق چیزى است که باید با احتیاط از آن ‌گذر کرد. شما باید اجازه بدهید که فرزندتان تمام احساساتش را بروز دهد. باید با او حرف بزنید و به او بفهمانید که ترس‌هایش نباید مخفى بمانند. به مفهومی بهتر، فرزند شما لازم است بداند که اندوه او چیزى غیرعادى نیست و حق دارد که غصه‌دار باشد.

مى‌دانید چرا؟ چون در آخر کار این «احساسات» فرزندتان نیست که به او صدمه مى‌زند، بلکه عدم آگاهى‌اش از اتفاقات در حال وقوع و یا زیر سؤال بردن قدرت درک او از مسئله طلاق است که منجر به مشکلات طولانى مدت در رابطه با جدایى مى‌شود.

کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق به والدین می‌آموزد که چطور:

- با فرزندانشان در مورد طلاق حرف بزنند.
- بدون به وحشت انداختن کودکان حقیقت را به آن‌ها بگویند.
- در دوران طلاق و سال‌های پس از آن، رابطه خود را با فرزندشان حفظ کنند.

کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق مناسب چه کسانی است:

این کتاب راهنمایی مناسب برای تمام خانواده‌هایی است که با مسئله طلاق درگیر هستند.

در بخشی از کتاب پرسش‌های سخت بچه ها در مورد طلاق می‌خوانیم:

بچه‌ها نسبت به احساسات والدین‌شان شمى قوى دارند. وقتى چیزى پدر یا مادرشان را ناراحت یا آشفته مى‌کند، آن‌ها فورا متوجه مى‌شوند. متأسفانه، براى بچه‌ها، مخصوصا بچه‌هاى کوچک، «ناراحتى» و «آشفتگى» کلمه‌ها یا احساس‌هایى نیستند که به آسانى بتوانند آن‌ها را درک کنند. بنابراین ممکن است در ذهنشان به نتایجى برسند که کاملاً اشتباه است؛ مثلاً اینکه پدر و مادرشان از دست آن‌ها عصبانى هستند؛ یا اینکه سؤال‌هایشان آزار دهنده است؛ و یا اینکه اگر باز هم به سؤال کردن‌شان ادامه بدهند، پدر و مادرشان عصبانى مى‌شوند و براى همیشه آن‌ها را ترک مى‌کنند.

تازه اگر کودک از عصبانى کردن والدینش هم نترسد، احتمالاً از این وحشت دارد که نکند با حرف‌هایش پدر و مادرش را آزار بدهد و یا از این مى‌ترسد که اگر مراقب والدینش نباشد، ممکن است اتفاق بدى براى آن‌ها بیفتد. در نتیجه کودک ممکن است سؤالى مانند «تو ناراحتى؟»، را کاملاً فرو بخورد و به جایش این سؤال را بپرسد: «مى‌خواى کتاب بخونى؟» کودک ممکن است ببیند پدر یا مادرش آشکارا ناراحت است و یا حتى دارد گریه مى‌کند. این مسئله مى‌تواند او را به شدت به وحشت بیندازد. او پیش خودش فکر مى‌کند اگر مامان و بابا اینقدر ناراحت باشند، پس چه کسى مسئولیت کارها را برعهده مى‌گیرد؟ کى مى‌تواند کارها را رو به راه کند؟ کودک از این مى‌ترسد که نکند والدینش نتوانند مسئولیت زندگى را برعهده بگیرند و این وظیفه به دوش او بیفتد. همین ترس باعث مى‌شود که او ترجیح دهد سؤال‌هایش را مطرح نکند، تا مبادا مجبور شود خود را در رأس خانواده ببیند.

 ۲۶۷ صفحه، ۶۵۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5219-92-0 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار: گفتگوهاى شفاف شفابخش است
بخش اول: فرزندتان را تشویق به پرسیدن سؤال‌هایش کنید
یک: چیزى به اسم سؤال ساده وجود ندارد
دو: اول به سؤال‌هاى خودتان جواب بدهید
سه: به فرزندتان کمک کنید سؤال‌هایش را مطرح کند
بخش دوم: پرسش‌ها
چهار: چطور از مطالب این بخش استفاده کنید
پنج: روزهاى تاریک قبل از جدایى
شش: وقتى جدایى دارد اتفاق مى‌افتد
هفت: در زمان طلاق و پس از آن
هشت: ازدواج مجدد
نه: گذر زمان: تداوم رابطه با فرزند
ده: سؤال‌هاى زندگى

راهنمای دانلود کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق

برای دانلود کتاب پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرسش‌های سخت بچه‌ها در مورد طلاق

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
elham nabavi
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
کتاب خیلی خوبیه، حتما ارزش مطالعه رو داره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)