دانلود کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج

کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج نوشته‌ی غلامرضا عسگری و شیوا مجیدی، با هدف پاسخ‌گویی مختصر و مفید به سوالاتی که برای هر فرد قبل از تصمیم‌ گرفتن به ازدواج و یا انتخاب همسر مناسب پیش می‌آید، به رشته تحریر درآمده است.

ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی است که اگر به درستی صورت نگیرد، فرد را در طول زندگی با مشکلاتی رو‌به‌رو خواهد کرد. بنابراین در این راه حتماً باید از تجربیات دیگران استفاده کرد و چه بهتر که از یک مشاوره ازدواج با تجربه کمک گرفت.

یک ازدواج موفق باعث می‌شود تا افراد از نظر اجتماعی، اقتصادی، عاطفی، جنسی، جسمی، ذهنی و حتی مذهبی رشد کنند و برعکس یک ازدواج ناموفق، هم به فرد و هم به خانواده‌‌ها از لحاظ تمامی جنبه‌های اشاره شده به شدت آسیب می‌زند و به همین دلیل است که گفته می‌شود ازدواج نکنید بهتر است تا ازدواج نامناسب داشته باشید.

ازدواجی که از روی عقل باشد باعث شکوفایی فرد خواهد شد و در یک خانواده‌ی سالم که عشق و احترام در آن وجود دارد، فرزندانی سالم رشد خواهند کرد. این روزها با در دست بودن کتاب‌های مختلف در زمینه‌ی ازدواج، مشاوران متخصص، اینترنت و ... اگر دچار اشتباه در همسرگزینی شوید مقصر اصلی فقط و فقط خودتان خواهید بود.

توصیه‌های مهم قبل از ازدواج، موانع پیش از ازدواج، مهارت‌های پیش از ازدواج، باورهای غیرمنطقی در ازدواج، نحوه انتخاب همسر دلخواه و روش‌های محک زدن او برای زندگی مشترک، از جمله نکاتی هستند که در این کتاب به صورت کامل بیان شده‌اند.

یکی دیگر از نکاتی که این کتاب روی آن تاکید دارد، الزامی بودن مشاوره‌ی قبل از ازدواج برای انتخابی صحیح و آگاهی دادن به مسئولان برای اجباری کردن مشاوره‌ی قبل از ازدواج است.

در بخشی از کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج می‌خوانیم:

از دید بسیاری از مشاوران مهم‌ترین ملاک برای انتخاب همسر همین مورد است، چرا که حداقل پنجاه درصد انگیزه‌ی ازدواج بسیاری از آقایان داشتن یک رابطه‌ی جنسی سالم است. البته این موضوع در خانم‌ها از اهمیت کمتری برخوردار است و انگیزه‌ی ازدواج بسیاری از خانم‌ها داشتن روابط عاطفی و کم کردن حس تنهایی‌شان است. به عقیده‌ی بسیاری از مشاوران، حداقل شصت درصد علل و ریشه‌های طلاق واقعی یا عاطفی به رابطه‌ی جنسی بین دو طرف و یا به اصطلاح «بستر گرمی نداشتن» برمی‌گردد.

حال این پرسش مطرح است که در جامعه‌ی ایران طرفین چگونه متوجه این هماهنگی جنسی شوند. مسلماً از آن جا که در کشور ما، برخلاف جوامع غربی، روابط جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج آزاد نیست، ارزیابی این هماهنگی مجدداً بر دوش مشاور است که با پرسیدن سؤالات لازم متوجه وجود یا عدم وجود این هماهنگی گردد. در ضمن بهتر است که آقایان قبل از اقدام به ازدواج یک آزمایش اسپرموگرام برای ارزیابی میزان باروری خود انجام دهند تا از بروز مشکلات خانوادگی مربوط به نازایی که می‌تواند بعضی وقت‌ها منجر به طلاق شود، پرهیز نمایند. همچنین برای پیشگیری از بروز بسیاری از مسائل زناشویی لازم است که طرفین کتاب‌هایی را که در این زمینه وجود دارد به طور کامل مطالعه کنند.

 ۱۰۳ صفحه، ۲۹۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-94104-6-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
دلیل نگارش
هدف‌های ازدواج
پرسش‌های عمومی
ملاک‌های انتخاب همسر
پرسش‌هایی که زیاد پرسیده می‌شوند
پرسش‌هایی برای بعد از ازدواج
کلام آخر

راهنمای دانلود کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج

برای دانلود کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج

نظرات کتاب پرسش و پاسخ در مشاوره‌ی قبل از ازدواج

hasan mohebbi
۱۳۹۹/۵/۳
مفید و لازم
واقعاً برای نسل جوون مثل ما خوب
null null
۱۳۹۹/۱/۶
کتاب بسیار خوبی در زمینه ازدواج هست. حتما مطالعه شود.
مهشید طهماسبی
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کتاب مختصر و مفید و کاربردی و به زبان روان بود
مشاهد همه نظرات (۵)