دانلود کتاب پیرمرد و دریا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پیرمرد و دریا

کتاب پیرمرد و دریا نوشته ارنست همینگوی، شرح تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی است که طی 84 روز گذشته، حتی یک ماهی هم صید نکرده‌است و در دل دریاهای دور برای به دام انداختن یک نیزه ماهی بسیار بزرگ با آن وارد مبارزهٔ مرگ و زندگی می‌شود. این کتاب در سال 1953 جایزه پولتیز و در سال 1954 جایزه ادبی نوبل را از آن خود کرده است.

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) در فاصله میان جنگ‌ها و نگارش کتاب‌هایش سفر می‌کرد و به شکار و ورزش‌ها‌ی دیگر مشغول می‌شد. ورزش گاوبازی بسیار مورد توجه او واقع شد و همین امر به داستان «مرگ در بعد از ظهر» انجامید. سفر اکتشافی او در 1934 به آفریقا، مضمون داستان‌های «برف‌های کلیمانجارو» و «تپه‌های سبز آفریقا» را فراهم ساخت. سبک ویژه‌ی او در نوشتن، او را نویسنده‌ای بی‌همتا و بسیار تأثیرگذار کرده بود. در سال ۱۹۲۵ نخستین رشته داستان‌های کوتاهش، منتشر شد که به خوبی گویای سبک خاص او بود.

پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) از مهم‌ترین رمان‌های همینگوی، است که با آفرینش سانتیاگو قهرمان پیرمرد و دریا، همینگوی به مرتبه تازه‌ای از آگاهی می‌رسد. پیش از این او از ضعف و زخم‌پذیری آدم‌های سرسخت سخن می‌گفت اما اکنون از سرسختی یک پیرمرد ضعیف سخن می‌گوید.

پیرمرد و دریا اولین بار به صورت کامل در شماره یکم مجله لایف (Life) منتشر شد و باعث شد ظرف فقط ۲ روز بیش از ۵ میلیون نسخه از این مجله به فروش برود.

در بخشی از رمان پیرمرد و دریا می‌خوانیم:

پس از روشن شدن هوا با خود گفت: «من روی این طعمه‌ی چهل پایی کار می‌کنم. اونو می‌برم و به طناب‌های ذخیره‌‌ام اضافه‌اش می‌کنم. دویست متر طناب و دام و قلاب و طعمه رو از دست خواهم داد. اونو میشه جایگزین کرد اما اگه من چند تا ماهی بگیرم و ماهی بزرگ خودشو خلاص کنه کی میتونه جایگزینش کنه؟ نمی‌دونم این ماهی که همین الان قلابو گرفت چیه! میتونه یه نیزه ماهی، لاک پشت بزرگ یا کوسه باشه. تا حالا حسش نکردم. باید هر چه زودتر از شرش خلاص بشم.»

او بلند گفت: «کاش پسرک همراهم بود.»

با خود گفت: «حالا که پسرک همراهت نیست، تو کاملا تنها هستی و چه هوا تاریک باشه و چه روشن، بهتره رو آخرین طنابت کار کنی. طنابو ببر و دو حلقه‌ی ذخیره رو اضافه کن.»

پس همین کار را کرد. در تاریکی کار سختی بود. ماهی تکانی ناگهانی خورد، به پایین رفت و پیرمرد را پایین کشید که باعث شد زیر چشمش زخم شود. خون مقداری روی گونه‌اش پایین آمد اما قبل از اینکه به چانه‌اش برسد، بند آمد و خشک شد. او سر کارش برگشت و به چوب‌ها تکیه داد. گونی را در زیر طناب مرتب کرد و دوباره طناب را از قسمت جدیدی از شانه‌اش رد کرده با انگشتانش نگه داشت. او به دقت کشش ماهی و همچنین پیشروی قایق را حس می‌کرد.

 ۸۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6041-03-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب پیرمرد و دریا

برای دانلود کتاب پیرمرد و دریا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پیرمرد و دریا

نظرات کتاب پیرمرد و دریا

شینا یوسفی
۱۳۹۹/۳/۱۲
تاثیر عمیق برجای میذاره معنی شکست و پرباری تجربه رو با تمام وجود حس می‌کنی که خیلی دردناکه مفهوم تلاش و صبر رو برای رسیدن به اهداف بزرگ درک می‌کنی به نظرم این زیاده خواهی نیست این یک هدف بزرگتره و در آخر داستان به زیبایی امید رو نشون میده چیزی که باعث آرامش بعد شکست میشه و برای زیستن و تلاش مجدد لازمه
جعفر فرهادی
۱۳۹۹/۱/۲۴
یکی از بهترین کتابهایی بود که تا بحال خوندم، بسیار آموزنده آرامش بخش. ولی بدلیل غلط‌های املایی و... مجبور میشدم بعضی از خطوط را چند بار بخوانم تا غلط‌های املایی را در ذهنم تصحیح کنم، متاسفانه در چند کتابی که در کتابراه خوندم چنین مشکلاتی وجود داشته، اگر امکانی بود که میشد خواتتده اقدام به تصحیح غلط‌های املایی می‌کرد خیلی بهتر بود.
Arsham 3311
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
یکی از بهترین کتاب‌هایی هست که مطالعه کردم ترجمه‌ی خوبی داشت و باهاش ارتباط برقرار کردم. این کتاب واقعا به آدم درس زندگی میده و میگه حتی تو سخت‌ترین شرایط به تلاشمون ادامه بدیم و نا امید نشیم. اگر هنوز این کتاب رو نخوندین حتما شروع کنین❤
مشاهد همه نظرات (۳۸)