دانلود کتاب چراغ راه خوشبختی: انتخاب مسیر خوشبختی با شماست


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چراغ راه خوشبختی: انتخاب مسیر خوشبختی با شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چراغ راه خوشبختی: انتخاب مسیر خوشبختی با شماست

با خواندن کتاب چراغ راه خوشبختی: انتخاب مسیر خوشبختی با شماست اثر آرن وگا و ترجمه مهتاب علیمرادی شما می‌توانید از هرآنچه که مانع موفقیت شماست، خلاص شوید. به زندگی خود نگاهی بیندازید و همین حالا برای تغییر آن اقدامی کنید.

ترس زاییدهٔ ذهن ماست. با همهٔ وجود، با ترس‌های خود مواجه شوید، ذهنتان را با افکار بیهوده مغشوش نکنید. کنترل زندگی‌تان به دست شماست. حتی اگر مسیری را اشتباه رفتید و جهت درست را گم کردید، می‌توانید همان مسیر را برگردید و راه مناسب را پیش بگیرید. کتاب چراغ راه خوشبختی (Rise up and conquer) به شما کمک می‌کند، متوجه شوید چگونه این راهکارها را به‌طور عملی در زندگی‌تان پیاده کنید.

هرجا که بروی، گریزی از خودت نیست. همیشه از شنیدن این گفته نفرت داشتم. بالاخره یک روز دلیل آن را متوجه شدم. با پرهیز از مواجه شدن با این کلام، می‌خواستم از خودم فرار کنم. بیشتر عمرم را در عالم هپروت سیر می‌کردم. سر در گم و ناامید بودم. به‌ندرت در حال زندگی می‌کردم، همیشه برای فرار از خود یا به‌دنبال نبش قبر گذشته بودم یا برای آینده خیال‌بافی می‌کردم. مطمئن باشید اگر من در این مسیر موفق شدم، پس شما نیز می‌توانید.

هدف نهایی زندگی این است که از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و لذت ببرید. تک‌تک لحظات آن را احساس کنید و اجازه دهید زندگی، طبق روال طبیعی خود جریان یابد. طی کردن مسیر زندگی با کوله‌بار سنگین گذشته، ملال‌آور است. از این‌که مدام از خود فرار می‌کردم خسته شده بودم. تا حدی‌ که کاسهٔ صبرم لبریز شد و در نهایت تصمیم گرفتم با اهریمن درونم مواجه شوم. ما برای سال‌ها در حال کشمکش بودیم، اما من به‌راستی نمی‌دانستم با چه کسی یا چه چیزی دارم می‌جنگم، زیرا این موجود خبیث در پستوی ذهن من پنهان شده بود.

در تمام به‌اصطلاح "شکست‌هایی" که داشتم، یاد گرفتم که مهم نیست انسان چند بار زمین می‌خورد، مهم این است که بلند شود و دوباره امتحان کند. اگر هرگز دست از تلاش برندارید، شکستی هم در کار نخواهد بود. حال می‌دانم که توانایی‌های نهفتهٔ من بی‌شمارند. آنچه در گذشته برای من اتفاق افتاده است، آینده‌ام را رقم نمی‌زند. تغییرات بزرگ به‌آسانی صورت نمی‌پذیرند، اما غیرممکن هم نیستند و ارزش تحمل سختی‌ها را دارند.

من موانعی را که بر سر راهم قرار دارند، از بین می‌برم و به‌دنبال تحقق رؤیاهایم می‌روم. بهتر است شما نیز همین حالا شروع کنید. در نهایت وقتی که متوجه شوید مشکل از کجاست، می‌توانید در جهت رفع آن اقدام کنید. در غیر این‌ صورت هر کجا بروید، آن مشکل هم با شما می‌آید. در این زندگی تنها عدهٔ معدودی مسیر درست را پیدا می‌کنند، برخی این مسیر را تشخیص نمی‌دهند و تعدادی هم نمی‌خواهند آن را پیدا کنند.

مسیر منتهی به خوشبختی، همان مسیری است که خودتان انتخاب می‌کنید و در آن قدم می‌گذارید. به توانایی‌های نهفتهٔ خود اطمینان داشته باشید. مهم نیست چندبار به‌سختی شکست خورده‌اید، باید بلند شوید و به راه‌تان ادامه دهید و حتی اگر به همهٔ اهداف خود نرسید، دست‌کم می‌دانید که تمام تلاش‌تان را کرده‌اید. به‌یقین با این کار در روزهای پایانی عمرتان، با مرور گذشته، حسرت روزهای رفته و کارهای نکرده را نمی‌خورید. وقتتان را با افسوس خوردن در مورد اشتباهات گذشته هدر ندهید. گذشته‌ها گذشته، تنها از آن‌ها عبرت بگیرید و به راه‌تان ادامه دهید. همین الان می‌توانید تصمیم بگیرید که یک زندگی جدید را شروع کنید یا مانند سابق فرصت‌ها را از دست بدهید. در زندگی هیچ فرصت دوباره‌ای در کار نیست، حالا یا هیچ‌وقت، انتخاب با شماست.

در جهت بهبود شرایط خودتان تلاش کنید. برای دستیابی به چنین وضعیتی، از هیچ تلاشی دریغ نورزید. در این‌ صورت به شادی و آرامش دست می‌یابید. همواره لذت را مهمان زندگی‌تان کنید. به همین خاطر نیز به این دنیا آمده‌اید. باید عاملی که شما را از رسیدن به اهداف‌تان باز می‌دارد، شناسایی کنید. می‌توانید به‌دنبال امیدهای واهی باشید و باقی عمرتان را بدوید، یا مثل آرن وگا (Aren Vega)، آن‌قدر با سرعت بدوید که سکندری بخورید و درحالی‌که روی زمین افتاده‌اید، برای مدتی طولانی خشک‌تان بزند تا حقیقتی که در مقابل شماست یعنی زندگی را ببینید. هرجا که بروید، گریزی از خودتان نیست.

می‌توانید از شر هر آنچه که مانع موفقیت شماست، خلاص شوید. هر کسی با تلاش می‌تواند تغییر کند. هر‌چقدر که این تغییر سخت‌تر باشد، به همان میزان با رنجش‌های بیشتری همراه خواهد بود. به زندگی خود نگاهی بیندازید و ببینید می‌خواهید با آن چه‌کار کنید. بهتر است همین حالا برای تغییر آن اقدامی کنید. ترس، زاییدهٔ ذهن ماست. با تمام وجود با ترس‌های خود مواجه شوید. ذهنتان را با افکار بیهوده مغشوش نکنید. هر چقدر هم که برای مبارزه با این افکار تلاش کنید، اهریمن درون‌تان شبانه‌روز با شماست. تنها یک راه وجود دارد و آن این‌که با این موجود خبیث روبه‌رو شوید.

کنترل زندگی به‌دست شماست و زمانی که توانستید بر هر آنچه که در زندگی‌تان رخ می‌دهد مسلط شوید، می‌توانید نحوهٔ واکنش به آن‌ها را هم کنترل کنید. حتی اگر مسیری را اشتباه رفتید و جهت درست را گم کردید، می‌توانید همان مسیر را برگردید و راه مناسب را پیش بگیرید.

به ندای قلبتان گوش دهید، به رؤیاهایتان جان ببخشید. مهم نیست که دیگران چه می‌گویند، به خودتان اعتماد داشته باشید. گاهی برای داشتن یک پرش بزرگ رو به جلو، لازم است صد گام به عقب برگردید.

 ۱۲۸ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-93706-4-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
اهریمن درونتان را بشناسید
طرز تفکر خود را تغییر دهید
ببخشید و رها کنید
این‌قدر خودتان را سرزنش نکنید
روی پاهای خود بایستید
تفکر منفی را از خود دور کنید
غالب باشید نه مغلوب
به خودتان احترام بگذارید
افکار ناسالم و عادت‌های بد را کنار بگذارید
اولویت‌های خود را مشخص کنید و در صورت لزوم آن‌ها را تغییر دهید
به‌دنبال اسب افسانه‌ای نروید
تسلیم نفستان نشوید
زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید
سپاس‌گزار باشید
با آرامش در کنار هم زندگی کنید
با رها کردن گذشته به آینده امیدوار شوید
از قبل به پیشواز مشکلات نروید
هدف اصلی زندگی‌تان را بشناسید
بذر شادی را در وجودتان بکارید
با تمرکز بر روی یک کار به نتایج بهتری دست یابید
اکنون هر چه بکارید، در آینده همان را درو خواهید کرد
خودتان را شارژ روحی کنید
شاهکار زندگی خود باشید
شغل در مقابل کار مورد علاقه
بزرگ فکر کنید و معمار زندگی خود باشید
به معنای واقعی زندگی کنید
هر روز فرصتی جدید برای شروعی دوباره است
جملاتی همچون جلیقه‌ی نجات

راهنمای دانلود کتاب چراغ راه خوشبختی: انتخاب مسیر خوشبختی با شماست

برای دانلود کتاب چراغ راه خوشبختی: انتخاب مسیر خوشبختی با شماست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چراغ راه خوشبختی: انتخاب مسیر خوشبختی با شماست
زهرا عبدی
۱۳۹۶/۱۰/۱۶
نکات بسیار مهمی در اون جمع شده بود شاید در ابتدا سخنان کلیشه‌ای به نظر رسد اما خواندن چندین و چندین باره‌ی این کتاب ناخوداگاه زندگی شما رابر اساس ان تطبیق میدهد
hoda L
۱۳۹۶/۱۰/۱۳
خیلی خوب بود. مختصر ومفید.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)