دانلود کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟

  • از: محمد جانبلاغی
  • ناشر: انتشارات زانکو
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟

کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟ نوشته محمد جانبلاغی، نکاتی که لازم است قبل از ازدواج مدنظر داشته باشید را به شما یادآور می‌شود و راهنمایی‌های خوبی برای یک ازدواج خوب ارائه می‌دهد.

آیا تاکنون از خود پرسیده‌اید که هدف من از ازدواج چیست؟ یا با چه کسی ازدواج کنم؟ آیا معیارهای خود را مشخص کرده‌اید؟ چرا باید ازدواج کنیم؟ چگونه می‌توان ازدواج موفقی داشت؟ اکثر مردم زندگی عادی دارند ولی در زندگی آن‌ها عشق وجود ندارد. ازدواج یک انتخاب است، اجبار نیست.

چگونه همسر آینده‌مان را بشناسیم؟ چه شرایطی برای همسرمان در نظر بگیریم؟ در چه سنی باید ازدواج کرد؟ چه شرایطی باید داشته باشیم تا ازدواج کنیم؟ و هزاران سؤال از این دست را جوانان در ذهن خود مرور می‌کنند و به دنبال جواب هستند. در کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟ سعی شده که به این سؤال‌های مهم و همچنین سؤالاتی که مختص عموم هست از منظر روانشناسی پاسخ داده شود.

در مورد ازدواج باید بدانید که: ازدواج فقط برای ارضای تمایلات آنی نیست، بلکه زندگی آینده شما و فرد مقابلتان و فرزندانتان بر پایه این پیوند شکل می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین عوامل اختلالات روحی و روانی در کودکان، از هم‌گسیختگی روابط درون خانواده و یا اختلافات شدید خانوادگی است. ازدواج موفق به عوامل مختلفی بستگی دارد که بسیاری از آن‌ها را باید در دوران قبل از ازدواج بررسی کرد. عوامل دیگری نیز در موفقیت یک زندگی زناشویی تأثیرگذارند که آن‌ها را بعد از ازدواج می‌توان شناخت.

رشد عاطفی و فکری، مهم‌ترین دلیل و عامل موفقیت در ازدواج و زندگی زناشویی است. با این حال میزان رشد عاطفی و فکری به سن وابسته نیست، بلکه سن عاطفی، اجتماعی، جسمانی و روانی از موارد مهم بلوغ است.

رشد اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با رشد عاطفی و فکری دارد، چرا که فردی که از منظر اجتماعی دارای رشد بوده، روابط اجتماعی را بهتر درک می‌کند. چنین شخصی به خوبی می‌داند که چگونه با دیگران، خانواده و همکارانش سازگاری داشته باشد. او انتظارات جامعه از خود را درک می‌کند و تا مقدار زیادی می‌تواند خود را با این انتظارات مطابقت دهد. همچنین این فرد برای پذیرش مسئولیت آماده است و از محدودیت‌های خود آگاه است.

با محمد جانبلاغی بیشتر آشنا شویم:

محمد جانبلاغی متخصص رشته روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان است. او بیشتر از 5 سال سابقه و تجربه فعالیت در حوزه ارائه خدمات تخصصی و حرفه‌ای روان‌شناسی و مشاوره برای درمان اختلالات افسردگی، اضطرابی و وسواس را دارد.

همچنین در زمینه مشکلات کودکان و نوجوانان به طور تخصصی و آکادمیک در حوزه‌های درمانی چون بیش‌فعالی، اختلالات یادگیری، اوتیسم و مشکلات رفتاری مثل پرخاشگری، جویدن ناخن، شب‌ادراری، ترس و... مشغول فعالیت است. ارائه مشاوره و برگزاری دوره‌ها و سمینارهای روان‌شناسی برای عموم، مؤسسات و مراکز دولتی و خصوصی از فعالیت‌های دیگر اوست.

در بخشی از کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟ می‌خوانیم:

علی‌رغم اهمیت شایان توجه ازدواج به عنوان مهم‌ترین رویداد زندگی که فرد در آن حق انتخاب دارد، بعضی اوقات این انتخاب آگاهانه نبوده و نتیجه این عدم‌ آگاهی روند فزاینده طلاق است، که اثر آن بر زوج‌ها و کودکان غیرقابل انکار است.

پس، ازدواج یک اتفاق فردی نیست، بلکه یک پدیده اقتصادی، اجتماعی و حکومتی نیز برای دولت‌ها است و بحث رشد و تحول کودکان که آینده‌سازان فردا هستند صاحب ‌نظران را واداشته که با دیدگاهی علمی به مشاوره قبل از ازدواج، به عنوان یک فرایند پیشگیرانه بسیار بااهمیت نگریسته و با انجام‌ آزمون‌های مناسب برای زوج‌های جوان، مصاحبه‌های فردی و تفسیر نتایج، افق دید آن‌ها را نسبت به زندگی آینده گسترش دهند.

هدف ازدواج، تأمین سلامت روان افراد و پیشگیری از نابهنجاری‌های اخلاقی و فردی است، بنابراین، باید به عواملی که در موفقیت ازدواج و تداوم آن مؤثرند و از طرف مشاور مورد بررسی قرار می‌گیرند، اشاره ‌شود. اکثر منابع، هدف مشاوره قبل از ازدواج را کمک به فرد جهت انتخاب همسر مناسب ذکر کرده‌اند. این امر زمانی میسر است که افراد قبل از انتخاب به مشاور مراجعه نمایند. بعد از هدایت توجه و تفکر زوجین به سوی شناخت هدف، نکته‌ای کلیدی و بسیار مهم دیگر در فرآیند مشاوره، معطوف نمودن توجه آن‌ها به شناخت منش و شخصیت یکدیگر است. اکثر پسرها و دخترها در ابتدا جذب کسانی می‌شوند که یک ویژگی شاخص دارند؛ مثلاً‌ توانایی در خنداندن دیگران، نرمی و لطافت، علاقه به ورزش خاص یا مهارت در سخنوری. این ویژگی‌ها می‌تواند لذت‌بخش باشد اما تعیین‌کننده نیست. دختران و پسران جوان باید بدانند که منش و رفتار یک شخص است که تعیین می‌کند آن فرد چگونه با خودش، با همسرش و در نهایت با فرزندانش رفتار خواهد کرد.

 ۱۱۴ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6291-57-4 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
چرا ازدواج میکنیم؟
ازدواج و معیارهای انتخاب همسر
آیا همه انسانها باید ازدواج کنند؟
پول و ازدواج
ضرورت مشاوره قبل از ازدواج
چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟
تعهداتتان در ازدواج چیست؟
چگونه پیشنهاد ازدواج دهیم؟
چگونه تشخیص میدهیم فردی برای ازدواج مناسب است؟
30 مورد از ویژگیهای شخصی خود را لیست کنید
30 مورد از ویژگیهایی که دوست دارید همسر آینده شما داشته باشد
در مرحله بعد باید تشخیص دهید با فرد موردنظر تفاهم دارید یا خیر؟
24 نشانه خانواده خوشبخت
انواع خانواده
چرا ازدواج‌ها شکست می‌خورند؟
مراحل ازدواج
سی باور غلط در ازدواج
فرایند نخستین مصاحبه در ازدواج
تعیین هدف و ایجاد تغییرات مطلوب
راه‌هایی برای این که همسر موفقی باشیم
معیارهای انتخاب همسر
محبت به همسر
عشق، اساس ازدواج نیست!
عمده‌ترین مشکلات زوج‌های جوان بعد از ازدواج
به دیگران اجازه دخالت در زندگی شخصی را ندهید
مشکلات زنان در شروع زندگی
واکنش‌های دفاعی زن و شوهر
وقتی همسرتان دچار افسردگی می‌شود
تأثیر اطرافیان در بیمار افسرده
یادمان رفت که عاشق بودیم
چقدر به همدیگر محبت کنیم؟
زوج‌های خوشبخت

راهنمای دانلود کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟

برای دانلود کتاب چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟
علیرضا شیخی
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
یکم سر بسته بود و نیاز به ساده گویی داشت
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)