دانلود کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت

کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت اثر مهدی ناظمی و محمد شیخ زاده، عوامل و شیوه‌های موثر بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بررسی می‌کند.

در کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت برآنیم تا به این سوال پاسخ دهیم که «چگونه می‌توان فرهنگ ایثار و شهادت را در وزارت بازرگانی ارتقاء داد؟». فرضیه اصلی کتاب این است که «حضور همکاران ایثارگر در پست‌های مؤثر وزارت بازرگانی، در صورت داشتن شرایط احراز، موجب تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در این وزارت‌خانه می‌شود». یا به عبارتی مهمترین راه ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت، عملکرد مثبت ایثارگران در پست‌های سازمانی است. هر چه افراد شایسته منتسب به جامعه ایثارگران در پست‌های کلیدی مشغول به خدمت باشند، فرهنگ ایثار و شهادت، بهتر و بیشتر تقویت می‌شود. زیرا افراد ایثارگر به دلیل اعتقاد و باور عمیقی که دارند برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازی به سخنرانی و صحبت کردن ندارند بلکه با عمل خود فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان ترویج می‌کنند. این فرضیه با جمع‌آوری اطلاعات عملکردی و نگرش سنجی در وزارت بازرگانی مورد آزمون قرار گرفته و تأیید گردید.

این کتاب در هشت بخش طراحی شده است: در بخش اول به بررسی فرهنگ ایثار و شهادت و شاخص‌های آن پرداخته می‌شود سپس در بخش دوم راهکارهایی برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ارائه می‌گردد و در بخش سوم ضمن بررسی راه‌های توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان به نقش و جایگاه ایثارگران در ترویج این فرهنگ نیز اشاره می‌شود و در بخش چهارم چگونگی سنجش و ارزیابی جایگاه ایثارگران در سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بخش پنجم گزارش، جایگاه جامعه ایثارگران در وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی و ارزیابی می‌گیرد. در بخش ششم گزارش نتایج ارزیابی عملکرد ایثارگران در مقایسه با سایر کارکنان وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می‌شود. در بخش هفتم گزارش به بررسی نتایج بدست آمده از نگرش‌سنجی از کارکنان در خصوص جامعه ایثارگران می‌پردازد. در بخش هشتم نیز راهکارهای پیشنهادی جهت ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت در وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می‌شود. در پیوست گزارش نیز نمونه‌ای از پرسشنامه‌های بکار رفته در تحقیق ارائه می‌گردد.

در بخشی از کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت می‌خوانیم:

وجود واژگان معادل در زبان‌‌های دیگر برای کسانی که مرگ را در جهت آزادی و مبارزه با ظلم پذیرا می‌شوند نشانگر این است که پرتوی از مفهوم شهید در همۀ فرهنگ‌ها وجود دارد. برای مثال وقتی یک ایرانی درصدد معرفی شهیدی به زبان انگلیسی برمی‌آید، واژه شهید را به کار نمی‌گیرد، بلکه واژه مصطلح در آن زبان را استفاده می‌کند.

 ۲۵۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7492-16-1 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۵۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: فرهنگ ایثار و شهادت وشاخصه های آن
فصل دوم: توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و راه‌های اصلی آن
فصل سوم: توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سازمان و رابطه آن با نقش و جایگاه ایثارگران در سازمان
فصل چهارم: چگونگی سنجش و ارزیابی جایگاه ایثارگران درسازمان
فصل پنجم: شناسایی و ارزیابی جایگاه جامعه ایثارگران وزارت صنعت، معدن و تجارت
فصل ششم: ارزیابی عملکرد جامعه ایثارگران در مقایسه با عملکرد جامعه عمومی
فصل هفتم: نگرش‌سنجی‌ در جامعه نسبت به سهم تأثیر جامعه ایثارگران در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت
فصل هشتم: بررسی و ارائه راه‌های ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت در وزارت بازرگانی

راهنمای دانلود کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت

برای دانلود کتاب چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونگی ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت
کامران شریفی
۱۳۹۷/۱۰/۳
عالی بود متشکرم
سیما صالحی
۱۳۹۷/۹/۱۴
واقعا عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)