دانلود کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری

مطالب کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری اثر مرتضی اسمعیل نژاد و فهیمه شهرکی، برای علاقه‌مندان پژوهش در عرصه گردشگری و برنامه‌ریزی توریسم که آشنایی با سیستم اطلاعات جغرافیایی را دارند، پیشنهاد می‌شود.

کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری (Applied RS And Gis In Tourism Planing) به آموزش نرم‌افزار نپرداخته است بلکه چگونگی استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی، مدل‌های روش‌های پردازش داده‌های گردشگری، ساخت پایگاه داده‌های گردشگری و مدیریت آن‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

گردشگری مجموعه‌ای است از عناصر فضایی که محصول روابط انسان با محیط پیرامون خود است، این ارتباط دو سویه نیاز به لذت، آموزش، کنجکاوی و صلح را به وجود می‌آورد. گردشگری پدیده‌ای است که تاریخ را درنوردیده و از جهانگردی در گذشته به گردشگری در دنیای مدرن رسیده است. امروزه گردشگری به کالای لوکس دنیای متمدن در تمام کشورها تبدیل شده است و هر شخصی در هر نقطه‌ای از کره مسکون اگر نتواند سفر برود به آن فکر می‌کند، حتی در برخی از جوامع به یکی از نیازهای اساسی تبدیل گردیده است. سفر بخشی جداناپذیر از نیاز جامعه است. گردشگری فرآورده سفر می‌باشد و فرایندی است پیچیده که دارای مناسبات فرهنگی، اقتصادی و محیطی است. از این رو برای داشتن یک توریسم پیشرفته و توسعه یافته نیاز به مدیریت دقیق و بهنگام اطلاعات می‌باشد. توریسم حجم انبوهی از اطلاعات از انگیزه مسافر گرفته تا ویژگی جاذبه‌های گردشگری در یک مکان جغرافیایی را شکل می‌دهد. مدیریت داده‌های گردشگری می‌تواند برنامه‌ریزان گردشگری و گردشگران را جهت توسعه این صنعت و شکوفایی آن کمک نماید. برنامه‌ریزی ظاهرا آسان می‌نماید؛ برنامه‌ریزی به معنای طراحی جامعه آرمانی، تضمین پشتیبانی برای مقررات و طرح اهداف در آینده است. امروزه برنامه‌ریزی توریسم برای جامعه و برنامه‌ریزی منطقه‌ای و ملی به معنای پرداختن به تحولات مستمر است. GIS باعث ارتقاء نگرش مطلوب گردشگران و کاربران به برنامه‌ریزی می‌شود. با ابزارهای GIS، برنامه‌ریزان گردشگری می‌توانند با سرعت و وسعت بیشتری مسائل را واکاوی، راه حل‌ها را طرح ریزی و روند نیل به اهداف دراز مدت برای اجتماع مورد نظر خود را، رصد کنند.

در بخشی از کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری می‌خوانیم:

موفقیت مدیریت کانون‌های گردشکری در یک منطقه وابسته به شناسایی دقیق کانون‌ها، برنامه‌ریزی و توسعه آن‌ها می‌باشد که این امر نیاز به استفاده از فناوری‌های نوین و پیشرفته مدیریتی همچون سیستم اطلاعات جغرافیایی دارد. اینگونه مدیریت و برنامه‌ریزی مستلزم بکارگیری حجم وسیعی از داده‌ها است که مدیریت این حجم اطلاعات تنها با استفاده از ابزاری قدرتمند همچون GIS امکان پذیر است.

 ۲۱۹ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8219-09-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: درآمدی بر ارتباط سیستم اطلاعات جغرافیایی با برنامه‌ریزی گردشگری
فصل دوم: آشنایی با محیط نرم افزار Arc GIS
فصل سوم: تحلیل فضایی داده‌های گردشگری
فصل چهارم: سنجش از دور و برنامه‌ریزی گردشگری
فصل پنجم: مکان‌یابی سایت‌های گردشگری
فصل ششم: ایجاد پایگاه داده گردشگری
فصل هفتم: مدلسازی داده‌های گردشگری در محیط GIS
فصل هشتم: تحلیل فضایی-آماری داده‌های گردشگری
فصل نهم: انتشار نقشه‌های گردشگری
منابع

راهنمای دانلود کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری

برای دانلود کتاب کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کاربرد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه‌ریزی گردشگری