معرفی و دانلود کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی

عکس جلد کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی
قیمت:
۵۵,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی

کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی یازدهمین جلد از مجموعه آثار دنباله‏‌دار کارلوس کاستاندا است که باید گفت در میان کتب او، حکم اسرارنامه را دارد. او در ده کتاب قبلی خود از چگونگی آشنایی‏‌‏اش با دن خوان ماتوس، شمن دانای سرخپوست، بسیار سخن گفته و با روایت ماجراهای شگفت‏‌انگیزش، خوانندگان آثار خود را در سرتاسر دنیا حیرت‌زده کرده است.

درباره کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی:

شاید در نگاه اول این ‏طور به نظر برسد که کارلوس کاستداندا (Carlos Castaneda) رویدادهای گذشته را از منظری متفاوت مرور کرده و جزئیات بیشتری را به آن‏ها افزوده است، اما کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی (The Active side of Infinity) دربرگیرنده چنان ظرایف پیچیده و نکات عمیقی از سخنان دن خوان در باب معرفت و اقیانوس بیکرانه آگاهی است که تأثیرات آن تا مغز استخوان لمس می‏‌شود. رازی که رسیدن به آن نیازمند خاموش کردن گفت‌وگوی درون و متوقف کردن دنیاست، یعنی اعمالی که در تمامی مکاتب معنوی به اهمیت آن‌‏ها اشاره شده، سرانجام افشا می‏‌شود.

نویسنده گل سرسبد تعلیمات خود را در این کتاب گنجانده و دن خوان به زیبایی هرچه تمام‌‏‏تر، گرفتار شدن انسان در گرداب دنیا و توهم حس حرکت را توضیح می‏ دهد و با برهانی قاطع ثابت می‏‌شود چرا به رغم پیشرفت‏‌های ظاهری، مشکلات مبتذل و عقب‏‌‏ماندگی‏‌های درمان‌‏ناپذیر بشری، از گذشته‏‌‏ای نامعلوم تا آینده‏‌ای مجهول، یکسان باقی مانده‏‌اند و تنها درمان، خروج از دایره زمان و عبور از افق رویداد است.

پرواز یک بار دیگر با هبوط آغاز می‌شود و اوج، در ژرفای مغاک به‏ دست می‏‌آید. در طریق معرفت، هزاران راه رفته در طول سالیان به جایی نمی‏‌رسند، اما فقط یک قدم خالصانه سالک را به مقصد می‌‏رساند: یک قدم بر «خود» بنه، و آن دیگری در کوی دوست و این حقیقتی است که تجربیات کاستاندا و طریق معرفت دن خوان آن را اثبات می‏‌کند.

کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به افرادی که علاقه‌مند به علوم ماوراء‌الطبیعه هستند، توصیه می‌شود.

در بخش‏ی از کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی می‏‌خوانیم:

دن خوان گفت ساحر بودن به معنای سحر و جادو یا تأثیر گذاشتن بر روی مردم یا تسخیر شدن توسط ارواح و شیاطین نیست. ساحر بودن به معنای رسیدن به سطحی از آگاهی است که چیزهای غیرقابل درک و تصور را قابل دسترس می‏‌کند. واژه «ساحری» برای بیان کاری که ساحران انجام می‏‌دهند، کافی و مناسب نیست و عبارت «شمنیسم» هم به همین شکل. اعمال ساحران منحصراً در قلمرو انتزاع و تجرید صورت می‏‌گیرد که کاملاً غیرشخصی است. تلاش ساحران در این است که به هدفی برسند که هیچ ربطی به کاوش‏‌ها و جست‏‌وجوهای انسان‏‌های عادی ندارد. آرمان ساحران این است که به بی‌کرانگی برسند و نسبت به آن آگاهی داشته باشند.

دن خوان «سکوت درون» را به عنوان وضعیتی عجیب در هستی توصیف می‏‌کرد که در آن وضعیت، افکار ملغی شده و فرد می‏‌تواند در سطحی متفاوت از آگاهی روزمره عمل کند. او به این نکته تأکید می‏‌کرد که سکوت درون، به معنای به تعلیق در آوردن «گفت‏‌وگوی درون» یا همان همراهی دیرپای افکار است که در نتیجه، به وضعیت سکوت و سکونی عمیق منجر می‏‌شود.

او توضیح داد ساحران قدیم در مشاهدات خود دیدند که جهان به طور کل از میدان‏‌های انرژی تشکیل شده که به شکل رشته‏‌های نورانی هستند و هر زمان که به کشف و شهود مشغول می‏‌شدند، میلیاردها میلیارد الیاف نورانی را مشاهده می‏‌کردند. آن‌‏ها هم‏چنین مشاهده کردند که میدان‏‌ها انرژی خود را به شکل جریاناتی از الیاف نورانی مرتب می‏‌کنند. جریاناتی که نیروهایی پایدار در جهان هستند. و آن جریان یا رگه از رشته‏‌هایی که به امر مرور و یادآوری مربوط است، توسط آن ساحران، «دریای سیاه آگاهی» و هم‏چنین عقاب نام گرفت. از نظر ساحران تبار دن خوان، دنیای عادی چیزی نیست به جز یک لایه از دنیایی کامل، که حداقل شامل ششصد لایه دیگر است.

فهرست مطالب کتاب

قبل از خواندن بخوانید
مغز استخوان
سخنی دربارۀ کتاب حرکات جادویی
یادداشت نویسنده
اُسلوب کلام
اسلوبی دیگر
1. مقدمه
2. لرزشی در هوا - سفری به قدرت
3. قصد جاودانگی
4. خوان ماتوس حقیقتاً که بود؟
5. پایان یک دوران: نگرانی‌های عمیق زندگی روزمره
6. دیدگاهی غیرقابل تحمل
7. ملاقات اجتناب‌ناپذیر
8. نقطۀ فروپاشی
9. معیارهای سنجش ادراک
10. سپاسگزاری
11. ماورای اسلوب کلمات / راهنما
12. بر هم کنش انرژی در افق
13. سفر از میان دریای سیاه آگاهی
14. آگاهی غیرارگانیک
15. چشم‌انداز شفاف
16. سایه‌های گِلی
17. آغاز سفر سرنوشت‌ساز، سقوط به مغاک
18. سفر بازگشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کرانه فعال بی‌کرانگی
نویسنده
مترجمغزال رمضانی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات394
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی

محمد رضازاده وصال
۱۴۰۲/۱/۲۲
از مجموعه آثار بی نظیر کارلوس کاستاندا که همیشه به همه دوستان و آشنایانم گفته‌ام که شما اگر از من بخواهید بین تمام کتابهایی که در طول زندگیم بعنوان یک مطالعه گر مستمر خوانده‌ام یک کتاب را بعنوان شاهکار خلقت نویسندگی به شما معرفی کنم مطمئناً مجموعه ۱۲ جلدی کتابهای کارلوس کاستاندا را به شما معرفی و و خواهم نمود. دنیای واقعی بی نظیر دون خوان ماتئوس دون خنارو فلورس و... و آشنایی با دنیای بی پایان شمن‌های مکزیک و تولتک‌ها و سرخپوستان یاکی و اماکنی مانند سونورا... واقعاً بی نظیر است. بخصوص در حوزه علوم خفیه و متافیزیک.
حتما مطالعه بفرمایید. از جلد اول تا دوازدهم آثار کارلوس کاستاندا.
مهوش مولودی
۱۴۰۳/۱/۷
کتاب های کارلوس فوق العاده اند تاثیر گذار. واقعا من موندم چی بگم برای کسانی که نظرها را میخونن و نمیدونن این کتاب های چند جلدی رو تهیه کنن یا نه فقط میخوام بهتون بگم اگه هر چیزی باعث شده به سوی این کتاب ها سوق داده بشین حتما حتما تهیه و مطالعه بشه و مطمننا به یک بار خوندنشون اکتفا نمیکنین
آزاده س
۱۴۰۱/۶/۱۶
در ترجمه خانم غزال رمضانی نسبت به ترجمه آقای مهران کندری، از کلمات و بیان ساده‌تری استفاده شده اما انتقال مطلب در ترجمه آقای مهران کندری کاملتر است و بهتر میتوان در جریان موضوع گفته شده قرار گرفت.
پیمان شاهرخی
۱۴۰۱/۱/۲۳
دوبار این مجموعه را خواندم سری اول چند جلد اخر ترجمه دیگری بود دور دوم ترجمه‌های جدید را خواندنم بسیار روانتر بود ممنون
زمان انتشار کتاب حرکات جادویی چه زمانی میباشد؟
علی قنبری
۱۴۰۱/۷/۱۲
این کتاب دومین کتابی است که بعد سفر به دیگر سو باید خوانده شود. بسیار آموزنده و حکیمانه. از خواندن آن لذت بردم
غزال رمضانی
۱۴۰۱/۴/۲۷
دوستان و همراهان گرامی, کتاب حرکات جادویی, آخرین کتاب از این مجموعه به انتشار رسید.
بهنام نوروزی
۱۴۰۳/۱/۲
من از خوندن این کتاب خیلی لذت بردم وخیلی چیز یاد گرفتم توصیه میکنم بخونید حتمآ
player master
۱۴۰۱/۱۰/۴
سرخ پوست‌ها فرهنگ غنی‌ای دارند و در کل علاقه مند به فرهنگ شان هستم
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی

برای دریافت کتاب کرانه فعال بی‌کرانگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.