دانلود کتاب کلید شناخت و درمان سرماخوردگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلید شناخت و درمان سرماخوردگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلید شناخت و درمان سرماخوردگی

کتاب کلید شناخت و درمان سرماخوردگی به قلم سید هادی قاسمی و وحیده سادات حسینی، ابتدا شما را با چگونگی مبتلا شدن به این بیماری آشنا کرده و سپس راهکارهایی برای پیشگیری و درمان آن در اختیارتان قرار می‌دهد.

این کتاب به شما نشان می‌دهد که سرماخوردگی چیست؟ چقدر از اطلاعات و عقاید افراد جامعه در مورد شایع‌ترین بیماری عفونی انسان صحیح و منطبق با واقعیات علمی است و از بین روش‌های سنتی یا تجاری رایج برای پیشگیری و درمان آن، کدام قابل قبول و کدام بر مبنای خرافات، اطلاعات غلط یا سودجویی شرکت‌های تولید کننده دارو استوار است؟

پیشگیری و مراقبت از سرماخوردگی بسیار ساده است اما با این حال متأسفانه بسیاری از افراد به دلیل ندانستن اهمیت یا روش صحیح انجام این اقدامات، خود و دیگران را در معرض ابتلا به بیماری قرار می‌دهند.

همچنین باید اعتراف کرد به دلیل همین ساده انگاری، در آموزش پزشکان نیز کمتر از آنچه لازم است به این بیماری اهمیت داده می‌شود و در عوض به بیماری‌های سخت و پیچیده اما نادر بیشتر و کامل‌تر پرداخته می‌شود؛ و اغلب پزشکان، نخستین تجربه برخورد با بیمار سرما خورده و درمان آن را پس از پایان تحصیلات و به صورت تجربی در خانواده یا در مطب کسب می‌کنند و بعد به مطالعه منابع علمی و مقالات جدید در مورد آن می‌پردازند!

در بخشی از کتاب کلید شناخت و درمان سرماخوردگی می‌خوانیم:

داروهای بدون نسخه در صورتی که مناسب و به جا مصرف شوند برای بیشتر افراد بی‌خطرند، اما ممکن است عوارض جانبی کاملا جدی و خطرناکی برای برخی افراد داشته باشند. مثلا کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند، با کسانی که زخم معده با روده فعال دارند نباید آسپیرین با سایر مسکن‌های ضد التهاب مثل ایبوپروفن و ناپروکسن را مصرف کنند.

به علاوه، کودکان با نوجوانان مبتلا به آنفلوآنزا، آبله مرغان با تب به علت احتمال بروز بیماری خطرناکی به نام سندرم رای، نباید آسپیرین مصرف کنند. بسیاری از افراد مبتلا به آسم ممکن است با مصرف آسپیرین دچار تنگی نفس شوند. همچنین توصیه می‌شود اگر بیش از 10 روز نیاز به مصرف داروی مسکن داشتید با پزشک مشورت کنید. مسکن‌های ضد التهاب (شامل ایبوپروفن، کتوپروفن و ناپروکسن) التهاب و درد را کم می‌کنند ولی ممکن است باعث ناراحتی گوارشی مثل التهاب و درد معده شوند. همچنین ممکن است باعث احتباس مایعات و ورم بدان شوند که می‌تواند نشانه اختلال عملکرد کلیه یا کبد باشد.

افراد مبتلا به آسم بیشتر در معرض خطر بروز واکنش‌های حساسیتی به داروهای ضد التهاب قرار دارند. به علاوه، این مسکن‌ها به ویژه در افرادی که به فشار خون بالا مبتلا هستند می‌توانند باعث بالاتر رفتن فشار خون شوند. استامینوفن نسبت به آسپیرین و داروهای مشابه آن برای معده مناسب تر و کم عارضه‌تر است، اما در صورت مصرف بیش از حد مجاز، ممکن است منجر به عوارض کبدی شود، به ویژه در صورتی که فرد همزمان الکل نیز مصرف کرده باشد. بنابراین مصرف استامینوفن در کسانی که بیماری کبدی دارند با الکل مصرف می‌کنند خطرناک است.

 ۹۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5656-10-7 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مرور کلی
اطلاعات پایه درباره سرماخوردگی
سرماخوردگی یا آنفلوآنزا
چرا دچار سرماخوردگی می‌شویم؟
عوامل سرماخوردگی
عوامل مستعد کننده
نشانه‌ها
روش تشخیص
عوارض سرماخوردگی
درمان
پیشگیری
فصل 2: عوامل مستعد کننده
عوامل مستعد کننده سرماخوردگی یا آنفلوآنزا
فصل 3: علائم بیماری
علائم سرماخوردگی معمولی
فصل 4: عوارض سرماخوردگی
سینوزیت
حمله آسم
برونشیت
گلودرد
فصل 5: مراجعه به پزشک
کی باید با پزشک تماس گرفت؟
نکاتی که هنگام مراجعه به پزشک (برای هر بیماریای) باید در نظر داشت
سؤالات خاص درباره سرماخوردگی و آنفلوآنزا
فصل 6: درمان
داروها
درمان‌های خانگی
درمان‌های گیاهی
فصل 7: پیشگیری از سرماخوردگی
چند راه ساده و طبیعی برای پیشگیری از سرماخوردگی
فصل 8: استراحت، کار و زندگی با سرماخوردگی
کار با مرخصی؟
ورزش
تغذیه در سرماخوردگی
فصل 9: سرماخوردگی در کودکان
علائم سرماخوردگی در کودکان
داروهای سرماخوردگی در کودکان
برونشیولیت
خروسک با کروپ
عفونت گوش ها
چگونه از سرماخوردگی کودکان پیشگیری کنیم؟
فصل 10: بیماران با شرایط ویژه
آسم و سرماخوردگی
بیماری قلبی و سرماخوردگی
دیابت و سرماخوردگی
آمفیزم و برونشیت مزمن در سرماخوردگی
ایدز، HIV و سرماخوردگی
پیشگیری از سرماخوردگی در مبتلایان به بیماری‌های مزمن
درمان سرماخوردگی در افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن
تزریق واکسن آنفلوآنزا
سخن آخر
منابع

راهنمای دانلود کتاب کلید شناخت و درمان سرماخوردگی

برای دانلود کتاب کلید شناخت و درمان سرماخوردگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلید شناخت و درمان سرماخوردگی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.