دانلود کتاب کوبیت 5: چارچوب تجاری برای حاکمیت و مدیریت IT


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کوبیت 5: چارچوب تجاری برای حاکمیت و مدیریت IT و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کوبیت 5: چارچوب تجاری برای حاکمیت و مدیریت IT

در کتاب کوبیت 5، چهارچوب کوبیت توضیح داده شده و به حوزه‌های اجرایی، برنامه‌ریزی، پشتیبانی و ارزیابی این موضوع پرداخته شده است.

در سال‌های اخیر مدیران ارشد به اهمیت فناوری اطلاعات در موفقیت سازمان‌ها بیش از پیش پی برده‌اند. آنان به این امر واقف شده‌اند که می‌بایست با نحوه‌ی حاکمیت فناوری اطلاعات در سازمان، آگاهی لازم داشته باشند.

در راستای پاسخگویی به اهدافی نظیر برقراری ارتباط با الزامات سازمان، بهره‌گیری از یک مدل مشخص، شناسایی منابع اصلی، تعریف اهداف کنترلی مدیریتی و... چارچوبی به نام COBIT ایجاد شد که از ویژگی‌های اصلی آن می‌توان به تمرکز بر کسب و کار، فرآیند محوری بر پایۀ کنترل و با قابلیت اندازه‌گیری اشاره نمود. این واژه مخفف اهداف کنترل‌ کننده در فناوری اطلاعات و علوم مرتبط است.

در بخشی از کتاب کوبیت 5 می‌خوانیم:

اجرای COBIT 5 با تعیین اینکه کدام علاقه‌های ذینفعان اولویت دارند، انتظارهای آن‌ها چه چیزهایی است، قابلیت‌های کاری فناوری اطلاعات برای برآورده‌سازی این انتظارها چیست و چه کسی برای انجام آن پاسخگو است و موارد از این دست، آغاز می‌شود.

شرط لازم تحقق این موضوع، کسب دانش درباره فرایندهای اساسی و سیستم مدیریتی خواهد بود که بتواند کار فناوری اطلاعات را در خصوص تحویل خدمات و عملکرد مورد انتظار، پشتیبانی نماید. به‌ علاوه، اجرای COBIT 5 موضوع‌هایی همچون تثبیت موقعیت نظام راهبری فناوری اطلاعات سازمان در سازمان، اتخاذ مراحل ابتدایی به‌ سوی بهبود نظام راهبری فناوری اطلاعات سازمان، چالش‌های اجرا و عوامل موفقیت، راه‌اندازی تغییر رفتاری و سازمانی مرتبط با نظام راهبری فناوری اطلاعات سازمان، اجرای بهبود دائمی شامل مدیریت برنامه و راه‌اندازی تغییر، استفاده از COBIT 5 و اجزای آن را پوشش می‌دهد.

نظر به اینکه سازمان‌ها نیاز دارند که به سمت فرایندگرایی حرکت کنند و آنچه که به سازمان‌ها در این راه کمک کرده، آن‌ها را پشتیبانی می‌کند فناوری اطلاعات است، لذا برای اینکه فناوری اطلاعات در سازمان‌ها وارد شود و همینطور برای ایجاد یکپارچگی و بهبود در سازمان‌ها لازم است برای کنترل و نظارت روی آن، راهبری فناوری اطلاعات پیاده‌سازی شود. در این راستا همان‌طور که قبلاً اشاره شد، COBIT 5 نیز مانند نسخه پیشین فرایندگرا است.

 ۲۳۹ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-2695-61-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: چارچوب پیاده‌سازی حاکمیت فناوری اطلاعات
فصل دوم: معرفی چارچوب COBIT
فصل سوم: حوزه برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی (PO)
فصل چهارم: حوزه اکتساب و اجرا (AI)
فصل پنجم: حوزه ارائه و پشتیبانی (DS)
فصل ششم: حوزه پایش و ارزیابی (ME)
فصل هفتم: COBIT 5
منابع و مأخذ
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب کوبیت 5: چارچوب تجاری برای حاکمیت و مدیریت IT

برای دانلود کتاب کوبیت 5: چارچوب تجاری برای حاکمیت و مدیریت IT و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کوبیت 5: چارچوب تجاری برای حاکمیت و مدیریت IT

نظرات کتاب کوبیت 5: چارچوب تجاری برای حاکمیت و مدیریت IT

samira razavi
۱۳۹۹/۱۰/۳
از اونجایی که کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات دائم در حال تغییرن و از عواما زیادی تاثیر می‌گیرن، این کتاب راهنمای خوبیه
مشاهد همه نظرات (۱)