دانلود کتاب کیمیاگر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو، داستان روح سرگردانی را روایت می‌کند که در جست‌وجوی مقصود و سلوک خود است.

کیمیاگر (The Alchemist) داستان زندگی چوپانی به نام سانتیاگو است که زندگی‌اش در سفر همراه گوسفندانش خلاصه می‌شود و چون پدر و مادرش خیلی دوست داشتند تا او کشیش شود، تا دوره نوجوانی در یک صومعه‌ تحت آموزش بود. سانتیاگو از زمان کودکی آرزو داشت تا دنیا را ببیند. تمام آمال و آرزوی او کشف کائنات و شناخت خدا بود. تا اینکه یک روز تصمیم می‌گیرد تحصیل در صومعه را رها کند، چند گوسفند تهیه و به تمام دنیا سفر کند.

سانتیاگو به شمال آفریقا سفر می‌کند. او به دنبال کشف یک گنج در دل اهرام مصر است و در این مسیر با یک زن کولی، مردی که ادعای پادشاهی دارد و یک کیمیاگر آشنا و عاشق دختر صحرا، فاطمه می‌شود.

موضوع اصلی رمان کیمیاگر را آزادی از بند تعلقات و وابستگی‌ها و رهایی از هر چه که هست، شکل می‌دهد. این کتاب زندگی روزمره را نقد و تأکید می‌کند که برای رسیدن به یک هدف بزرگ باید جنگید و از تلاش دست نکشید.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در این کتاب می‌گوید: اگر هدفی را برای خود مهم شمارید و آن را غیرقابل دسترس ندانید و برایش بجنگید، مطمئناً به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. او ایده اولیه کیمیاگر را از یکی از داستان‌های هزار و یک شب و یکی از داستان‌های خورخه لوئیس بورخس به نام دو رویابین به دست آورده است.

در کتاب کیمیاگر همه‌چیز با تخیل آغاز می‌شود اما در پایان آنچه روشن است تحقق رویا و آرزویی است که به نظر محال می‌آمد. سانتیاگو نمادی است از تمام انسان‌هایی که برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند، اما دیگران آن را حتی با قوه تخیل خود غیرممکن می‌دانند.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم:

نخستین کتاب پائولو کوئیلو با نام آرشیوهای جهنم در سال 1982 منتشر شد اما به موفقیت نرسید و با شکست مواجه شد. در سال 1987 یک ناشر برزیلی کتاب کیمیاگر را منتشر کرد با این حال پائولو دیگر نمی‌خواست آن را تجدید چاپ کند! اما این کتاب تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های برزیلی شد و در تمام دنیا 65 میلیون نسخه از آن به فروش رسید.

کتاب کیمیاگر تا به امروز در بیش از 150 کشور چاپ و به بیش از 70 زبان هم ترجمه شده و نام آن در گینس به عنوان رکورددار در تعداد ترجمه به زبان‌های مختلف ثبت شده است.

از دیگر کتاب‌های او که در ایران به چاپ رسیده، می‌توان به ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، زهیر،خاطرات یک مغ، شیطان و دوشیزه پریم، کوه پنجم، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، یازده دقیقه، والکیری‌ها، ساحره پورتبلو و چون رود جاری باش اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب کیمیاگر:

- راز شادی در دیدن شگفتی‌های دنیاست.
- اینکه زمانی در زندگی می‌رسد که اختیار آنچه برایمان اتفاق می‌افتد را از دست می‌دهیم و بعد از آن زندگی به دست سرنوشت هدایت می‌شود. این بزرگ‌ترین دروغ دنیاست.
- در دنیا هر چیزی بهای خودش را دارد.
- برای پیدا کردن گنج، باید نشانه‌هایی را که پیش می‌آیند دنبال کنی. خداوند برای هر کس راهی آفریده تا دنبال کند. تنها باید در راهت نشانه‌ها را تشخیص بدهی.
- وقتی چیزی را می‌خواهی، تمام کائنات دست به دست هم می‌دهند تا تو به آن برسی.
- همیشه باید بدانی دنبال چه چیزی هستی.
- هرگز دست از رویاهایت برندار و نشانه‌هایی را که در راه پیش می‌آیند دنبال کن.

در بخشی از کتاب کیمیاگر می‌خوانیم:

به خود گفت: کنار گوسفند‌هایم شاد بودم و بقیه را هم شاد می‌کردم. مردم از آمدن من خوشحال می‌شدند و به من خوشامد می‌گفتند. ولی حالا غمگین و تنها هستم. به خاطر همین یک نفر که سَرم را کلاه ‌گذاشت، با همه بد می‌شوم و دیگر به هیچ کس اطمینان نمی‌کنم. چون نمی‌توانم گنجم را پیدا کنم، از همه‌ی کسانی که گنجشان را پیدا می‌کنند متنفر می‌شوم. من که نمی‌توانم دنیا را تسخیر کنم، پس به همان مقدار کمی که به دست می‌آورم قانع می‌شوم.

او کیفش را باز کرد تا ببیند برایش چه باقی‌مانده است. شاید کمی از ساندویچی که در کشتی خورده بود باقی مانده ‌باشد. ولی نه، تنها چیزی که پیدا کرد کتاب قطورش بود، بالاپوشش و دو قطعه سنگی که پیرمرد به او داده بود.

نگاه ‌کردن به سنگ‌ها او را تا حدی آرام کرد. برای گرفتن این دو سنگ شش گوسفند داده بود. دو سنگی که پیرمرد از سینه‌پوش طلایش جدا کرده بود. او می‌توانست سنگ‌ها را بفروشد و با پول آن بلیط برگشت بخرد. با خود گفت: «این‌ بار حواسم را جمع می‌کنم» و سنگ‌ها را از کیف درآورد و در جیبش گذاشت. اینجا یک بندر بود و تنها حرف درستی که دوست تازه‌اش به او زده بود این بود که شهر‌های بندری پُر از دزد است.

حالا می‌فهمید چرا صاحب بار آنقدر ناراحت شده ‌بود: «او می‌خواست به من بگوید به آن جوان اعتماد نکنم».

 ۱۲۶ صفحه، ۵۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-96011-3-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب کیمیاگر

برای دانلود کتاب کیمیاگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کیمیاگر
ملكه آتش و جنگل🍀♨️
۱۳۹۹/۱/۱۲
من این کتاب رو اینجا نخوندم ولى خودم این کتاب رو دارم و واقعا خیلى قشنگه مخصوصاً براى کودک و نوجوان
Hedi Hn
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
من به پیشنهاد چندتا از دوستام خوندم این کتابو و خوشم اومد. داستان جذابی داره و درس خوبی هم ازش میشه گرفت و ارتباط خوبی میشه باهاش برقرار کرد👌
ensiyeh ahsan
۱۳۹۹/۷/۲۶
کتاب فوق العاده زیبا و جذابیست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)