دانلود کتاب گام به گام با SMART - PLS ورژن 3


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گام به گام با SMART - PLS ورژن 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گام به گام با SMART - PLS ورژن 3

کتاب گام به گام با SMART - PLS ورژن 3 نوشته‌ی نسرین رسولی، محمدامین ترابی و محی الدین رسولی، به بررسی مبانی نظری لازم جهت شناخت مسائل آماری و تحلیل‌های آن، آموزش کار با نرم‌‌افزار Smart Pls 3 از مراحل آغازین نصب تا آشنایی شما با کلیه‌ی ویژگی‌های این نرم‌افزار و کاربردهای آن و ... می‌پردازد.

اسمارت پی ال اس نرم‌افزاری است که برای حل مسائل با روش حداقل مربعات جزئی استفاده می‌شود. در این تکنیک و نرم‌افزار، برخلاف سایر نرم‌افزارهای دیگر که حجم نمونه و همچنین نرمال بودن داده‌ها مهم می‌باشند، حساسیت چندانی وجود ندارد. از نرم‌افزار اسمارت پی ال اس می توان جهت تحلیل عاملی، مدل‌سازی معادلات ساختاری و غیره استفاده کرد.

در نرم‌افزار پی‌ ال اس از دو مدل بیرونی و درونی استفاده می‌شود. مدل درونی مشابه تحلیل مسیر در مدل‌های معادلات ساختاری و مدل بیرونی مشابه اندازه‌گیری (CFA) می‌باشد. مدل بیرونی در تعیین پایایی و روایی سازه‌ها و مدل درونی جهت آزمون فرضیات با استفاده از مدل‌‌سازی و یا تحلیل کاربرد دارد.

در بخشی از کتاب گام به گام با SMART - PLS ورژن 3 (Step by step with smart pls 3) می‌خوانیم:

زمانی که تعدیل‌گری وجود دارد، قدرت یا حتی جهت رابطه بین دو سازه به متغیر سومی بستگی دارد. به این معنا که خود به صورت واحد در رابطه شرکت نمی‌کند و فقط باعث تقویت یا تضعیف رابطه بین دو متغیر دیگر می‌شود. به عبارت دیگر، ماهیت رابطه بسته به مقادیر متغیر سوم متفاوت است. به عنوان مثال، رابطه بین دو سازه برای همه مشتریان یکسان نیست، اما بسته به درآمد آن‌ها متفاوت است. به همین ترتیب، تعدیل‌گری می‌تواند (و باید) به عنوان وسیله‌ای برای در نظر گرفتن ناهمگنی در داده‌ها باشد. تعدیل‌گری، وضعیتی را توصیف می‌کند که در آن رابطه بین دو سازه ثابت نیست، اما به مقادیر متغیر سوم بستگی دارد، که به‌عنوان متغیر تعدیل کننده اشاره می‌شود.

متغیر تعدیل کننده، قدرت یا حتی جهت رابطه بین دو سازه موجود در مدل را تغییر می‌دهد. به عنوان مثال، تحقیقات قبلی نشان داده است که رابطه بین رضایت مشتری و وفاداری مشتری به عنوان تابعی از موانع تغیر سلایق و انتخاب‌های مشتریان متفاوت است. به بیان دقیق‌تر، موانع تغیر سلایق و انتخاب‌های مشتریان تأثیر منفی مشخصی بر رابطه بین رضایت و وفاداری دارند: هر چقدر موانع تغییر سلایق و انتخاب‌های مشتریان بالاتر باشد، رابطه بین رضایت و وفاداری ضعیف‌تر خواهد بود. به‌ عبارت‌ دیگر، موانع تغییر سلایق و انتخاب‌های مشتریان به عنوان یک متغیر تعدیل کننده عمل می‌کنند که ناهمگنی در پیوند رضایت و وفاداری را در نظر می‌گیرد.

بنابراین، این رابطه برای همه مشتریان یکسان نیست، اما در عوض، بسته به موانع تغیر سلایق و انتخاب‌های مشتریان متفاوت است. به همین ترتیب، تعدیل‌گری می‌تواند (و باید) به‌عنوان وسیله‌ای برای در نظر گرفتن ناهمگنی در داده‌ها لحاظ شود. متغیر تعدیل‌گر می‌تواند پیوسته یا رسته‌ای باشد. در صورتی که متغیر تعدیل‌گر پیوسته باشد، برای سنجش نقش تعدیل‌گری آن از رویکرد معرف حاصل‌ ضرب یا رویکرد دو مرحله‌ای استفاده می‌شود. که رویکرد معرف حاصل ضرب برای تعدیل‌گر پیوسته انعکاسی و رویکرد دو مرحله‌ای برای تعدیل‌گر پیوسته سازنده کاربرد دارد. اما اگر متغیر تعدیل‌گر رسته‌ای باشد برای تحلیل نقش تعدیل‌گری آن از روش تحلیل چند گروهی استفاده می‌شود.

 ۱۷۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-248-886-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مفاهیم اولیه معادلات ساختاری
مدل‌سازی معادلات ساختاری
رویکرد حداقل مربعات جزئی
رویکرد حداقل مربعات جزئی در مقایسه با رویکرد مبتنی بر کوواریانس
مزیت‌های کلیدی استفاده از روش pls
مفاهیم رایج در معادلات ساختاری
مراحل اجرای مدل در pls
گام اول: بررسی برازش مدل اندازه‌گیری
گام دوم: ارزیابی مدل ساختاری
آشنایی با مفاهیم پژوهش
روش تحقیق
جامعه آماری
نمونه
روش‌های نمونه‌گیری
آماره
محاسبه حجم نمونه
فصل دوم: نحوه کار با نرم‌افزار pls
نحوه دانلود نرم‌افزار
ایجاد پروژه جدید
تعریف داده گمشده
تعریف سازه و شاخص
تعریف مدل اندازه‌گیری سازنده و انعکاسی
پنهان کردن شاخص‌های مدل
تراز کردن شاخص‌ها
نحوه گذاشتن توضیح برای مدل ترسیمی
تغییر فونت، رنگ و زمینه مدل
تغیر زبان نرم‌افزار
صادر کردن پروژه
واردکردن پروژه از یک پوشه
واردکردن پروژه از فایل پشتیبان
گرفتن خروجی
نحوه تفسیر چولگی و کشیدگی بیش‌ا ز حد
فصل سوم: ارزیابی مدل اندازه‌گیری
بررسی معیارهای مدل اندازه‌گیری انعکاسی
بررسی معیارهای مدل اندازه‌گیری سازنده
فصل چهارم: ارزیابی مدل ساختاری
بررسی معیارهای مدل ساختاری
فصل پنجم: بررسی نتایج فرضیات مستقیم، میانجی و تعدیلگر
فرضیات مستقیم
فرضیات با نقش میانجی
فرضیات با نقش تعدیلگر
فصل ششم: تحلیل چندگروهی
تجزیه‌وتحلیل چند گروهی (MGA)
نحوه تعریف گروه‌ها در نرم‌افزار PLS
فصل هفتم: ماتریس اهمیت عملکرد
تحلیل نقشه اهمیت عملکرد (IPMA)
مبانی روش تحلیل نقشه اهمیت عملکرد
گام اول: بررسی الزامات مورد نیاز
گام دوم: محاسبه ارزش‌های عملکرد
گام سوم: محاسبه ارزش‌های اهمیت
گام چهارم: ایجاد نقشه اهمیت-عملکرد
گام پنجم: گسترش IPMA در سطح شاخص
پیوست
منابع
منابع فارسی
منابع انگلیسی
پیشنهادات و انتقادات

راهنمای دانلود کتاب گام به گام با SMART - PLS ورژن 3

برای دانلود کتاب گام به گام با SMART - PLS ورژن 3 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گام به گام با SMART - PLS ورژن 3
شهریار امام دوست
۱۳۹۹/۱/۱۱
با عرض سلام، من ۶ تا کتاب مرجع pls از انتشارات مختلف خوندم این کتاب نسبت به بقیه کتاب‌ها مطالبش جدیدتره و پیوستگی مطالبش خیلی خوبه و ایرادی که میشه به این کتاب و کتابهای دیگه در این زمینه گرفت اینکه بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)