دانلود کتاب گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی

کتاب گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی خلاصه‌ای از سیاست‌های کلی و قوانین برنامه پنجم توسعه کشور و همچنین خلاصه‌ای از موارد مرتبط با بازرگانی و تجارت را جهت استفاده فعالین بخش بازرگانی و به خصوص مدیران ارشد وزارت بازرگانی، ارائه می‌دهد.

فعالیت‌های مرتبط با توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در ایران، به جمعی از پروژه‌های میان مدتی اطلاق می‌شود که به شکل پنج ساله و به وسیله‌ی دولت ساماندهی شده و به تصویب مجلس می‌رسد. این برنامه‌ها به عنوان قوانین بنیادی و ساختاری کشور، راهنمای گردآوری خیلی از قوانین و مقررات بعدی و مسائل اجرایی کشور هستند.

ایران به سبب موقعیت ویژه‌ی سال‌های نخست بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی، کلیه امکانات کشور را در اختیار جنگ قرار داده بود و شرایطی برای مدون ساختن هیچ گونه برنامه‌ای نداشت. بنابراین ابتدایی‌ترین دستور کارهای مربوط به توسعه کشور در سال 1367 با پیگیری سازمان برنامه و بودجه و تعامل مناسب مجلس برای دوره‌های پنج ساله به تصویب رسید که مبنای آن بر بازسازی‌های پس از جنگ و توزیع متناسب امکانات در کشور پایه‌گذاری شده بود.

به صورت کلی تا سال 1388، چهار برنامه توسعه در کشور انجام شد که با فراز و فرود‌های بسیار، در خیلی از بخش‌ها سبب پیشرفت و توسعه اقتصادی گردید؛ ولی معضلات و مسائل شدیدی نیز در زمان اجرای برنامه‌ها شکل گرفت که سبب شد تا دولت و مجلس در جهت سند چشم‌انداز 20 ساله کشور که پذیرفته شده بود؛ نسبت به تهیه، تبیین و تصویب برنامه پنجم توسعه کشور، اقدامات تاثیرگذارتری انجام دهند.

در بخشی از کتاب گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی (Selected fifth development plan in the country's commerce sector) می‌خوانیم:

تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن، تقویت هویت ملى و اعتقادی جوانان، اصلاح نظام ادارى و قضایى و افزایش تحرک و کارآیى، باز آفرینى و روزآمدسازى معمارى ایرانى اسلامى، ارتقای ایمنى بناها و استحکام ساخت و سازها، تقویت و کارآمد کردن نظام بازرسى و نظارت، اولویت دادن به ایثارگران انقلاب اسلامى، اهتمام به توسعه ورزش و گردشگری، تأکید بر رویکرد انسان سالم و سلامت، ارتقاء امنیت اجتماعى در مبارزه همه جانبه با مخدرات، سامان بخشى مناطق حاشی هنشین و مقابله با ناهنجارى‌هاى فرهنگى و اجتماعى از جمله سیاست‌های ابلاغی در امور اجتماعی کشور می‌باشد.

 ۷۴ صفحه، ۱,۰۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: خلاصه سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه کشور و موارد مرتبط با بازرگانی
بخش دوم: خلاصه قانون برنامه پنجم توسعه کشور و موارد مرتبط با بخش بازرگانی
بخش سوم: خلاصه کلیه مواد قانونی برنامه پنجم توسعه کشور
ضمیمه: اهداف و برنامه‌های عملیاتی وزارت بازرگانی در برنامه پنجم
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی

برای دانلود کتاب گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گزیده برنامه پنجم توسعه کشور در بخش بازرگانی