دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری

کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری نوشته‌ی محسن رستمی و سعید سیدی، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی آذری نشین کشور می‌پردازد.

آذری‌ها بزرگ‌ترین گروه اقلیت قومی در ایران، بعد از فارس‌ها هستند که در شمال غربی ایران و در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین استقرار دارند. همچنین این قومیت به صورت ادغام شده در استان‌های تهران، قم و اراک نیز جمعیت زیادی را دربرمی‌گیرند. آذری‌ها در متغیرهای لهجه و احساس قومیت با اکثریت ملت ایران تفاوت دارند؛ اما در متغیر دین و مذهب و نیز تکلم به زبان رسمی کشور با اکثریت ملت مشترک‌اند.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری می‌خوانیم:

مهمان نوازی
از جمله ویژگی‌های بارز مردم آذربایجان به خصوص تبریزیان، مهمان نواری آن‌ها است که برای مهمان اهمیت زیادی قائل‌اند. در سفرنامه جکسن، جهانگرد آمریکایی از مهمان نوازی مردم تبریز به خوبی یاد شده است. حتی فرهنگ مهمان نوازی را می‌توانید در ادبیات، اشعار، نوع برخورد آذری‌های بومی ایران به راحتی مشاهده کنید.
غرور
بسیاری از جهانگردانی که به ایران سفر کرده اند، در سفرنامه‌های خود غرور و شأن مردم تبریز و آذری‌ها را به تصویر کشیده‌اند.

 ۲۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6598-02-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

قوم آذری
آداب و رسوم
ویژگی‌های رفتاری و روحیه
مشاهیر
جاذبه‌های گردشگری

راهنمای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری

برای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم آذری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گنجینه اقوام ایران: قوم آذری