دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ

کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ نوشته‌ی محسن رستمی و رضا فضلی، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی بلوچ نشین کشور می‌پردازد.

بر پهنه‌ی گسترده‌ی گیتی در محل تلاقی خاورمیانه با سرزمین عجایب (هندوستان) قومی به سر می‌برد که کمتر کسی در دنیا وجود دارد که آن‌ها را نشناسد. قدمت تاریخی این قوم و زمان استقرار آن در این منطقه محروم طبیعی و این که چه چیزی بلوچ را وادار به سکونت در این مثلث خشک و خشن نموده برای کسی کاملاً روشن نیست. بلوچ قومی از اقوام مختلف دنیا مانند عرب، افغان، ترک کرد و... است.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ می‌خوانیم:

در بخش جاذبه‌های علمی و پژوهشی آثار تاریخی، اماکن باستانی و موزه‌ها مطرحند. در منطقه بلوچستان به دلیل مرزی بودن و شرایط جنگی خاص قلعه‌های زیادی ساخته شده که عمده آن‌ها مربوط به دوره‌های تاریخی ایران در قبل از اسلام است. به نظر نمی‌رسد که این قلعه‌ها امکانی از گردشگری قومی را برای بلوچ‌ها ایجاد نماید.

"مقبره امام زاده سید غلام رسول" در چابهار، "درخت کهنسال مکرزن " در نیک شهر و "قبرستان قدیمی گشت" در سراوان از جمله مناطقی هستند که صرفاً جاذب گردش گران محلی منطقه بلوچستان است.

"شهر سوخته" و "شهرهای باستانی زرنج" در شهرستان زابل امکان جذب توریست را در صورت رسیدگی و ایجاد امکانات و توجه سازمان گردشگری پیدا خواهد نمود. گرچه این آثار تاریخی در بخش سیستان واقع شده و نه بلوچستان ولی وجود آن در استان سیستان و بلوچستان امکان مطرح کردن هویت بلوچی را در پی خواهد داشت.

 ۳۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6598-03-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
ویژگی‌های قومی و آداب و رسوم
جاذبه‌های گردشگری
صنایع دستی بلوچستان
غذاهای سنتی بلوچی

راهنمای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ

برای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گنجینه اقوام ایران: قوم بلوچ