دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم کرد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم کرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم کرد

کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم کرد نوشته‌ی محسن رستمی و مژگان توفیقیان، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی کردنشین کشور می‌پردازد.

کردها یکی از اقوام ساکن خاورمیانه هستند که در غرب آسیا و در بخش غربی فلات ایران زندگی می‌کنند. کردها به زبان کردی، از شاخه‌ی غربی زبان‌های ایرانی سخن می‌گویند. کردی که اکثر کردها در ترکیه، ایران، عراق و سوریه با آن صحبت می‌کنند زبان ادبی و نیمه رسمی به شمار می‌رود و در کشور عراق از زمان اشغال قوای انگلیس تاکنون در مدارس تدریس می‌شود.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم کرد می‌خوانیم:

جنگل‌های بلوط، آبشار‌ها و رودخانه‌های خروشان، چشمه‌های طبیعی و کوه‌های سر به فلک کشیده؛ طبیعت زیبا و چشم نواز استان کردستان را رقم زده و یکی از زیباترین جلوه‌های گردشگری طبیعی ایران را در دامنه‌های زاگرس به وجود آورده است.

جاذبه‌های تاریخی و معماری منطقه که شامل قلعه‌های قدیمی، مسجدهای تاریخی، حمام‌ها و... می‌شوند، همراه با آیین‌ها و فرهنگ رایج بین اقوام کرد از مهم‌ترین جاذبه‌های استان کردستان است.

موسیقی کردی یکی از بارزترین ویژگی فرهنگی قوم کرد است. طراوت، شادابی، فضای عرفانی و درآمیختگی مضامین با تاریخ گذشته کردها، بخشی از خصوصیات موسیقی کردی است. مجموع جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی، استان کردستان را به منطقه‌ای دیدنی تبدیل کرده که بازدید از آن برای هر گردشگری جذاب و خاطره‌انگیز خواهد بود.

فهرست مطالب

قوم کرد
زیست بوم و پراکندگی
ویژگی‌های رفتاری و روحیه کردها
آداب و رسوم مردم کردستان
بازی‌های محلی
خوراک
پوشاک
جاذبه‌های گردشگری
هنرهای دستی
غذاهای کرمانشاهی

 ۲۷ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6598-05-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم کرد

برای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم کرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گنجینه اقوام ایران: قوم کرد
سهیل شاهزاده صفوى
۱۳۹۸/۹/۱۵
به صورت اجمالى فقط اشاره شده بود به برخى مسائل و در اکثر جاها مثلاً جشنها. و غذاها و لباس نصفه نیمه مبحث بدون پایان و جمع بندى به مبحق بعدى انتقال میافت، در مورد اورامان،اورامان تخت ، زبان اورامانى، بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)