دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران

  • از: محسن رستمی
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران

محسن رستمی در کتاب گنجینه اقوام ایران، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی مختلف کشور پرداخته است.

فلات ایران در طول قرن‌ها جایگاه قبایل و ملل بسیاری بوده است که در مجاورت یکدیگر زندگی می‌کرده‌اند. تقریباً در آغاز هزاره‌ی اول قبل از میلاد، قبایل ایرانی در سرزمین ایران ساکن شدند و نام خود را از قوم آریا بر آن نهادند. در دوره‌های تاریخی گذشته، قبایل دیگر بارها ایران را تصرف کردند و در این سرزمین در کنار ایرانیان به زندگی ادامه دادند و این‌گونه گنجینه اقوام مختلفی پدیدار شده است.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران می‌خوانیم:

سازمان اجتماعی اعراب از نظر سلسله مراتب ایلی دارای تقسیماتی است؛ بیت، کوچکترین واحد سازمان اجتماعی هموطنان عرب خوزستانی است. حموله از مجموعه‌ی چند بیت تشکیل می‌شود که دارای نیای مشترک هستند. عشیره مجموعه‌ای از چند حموله است که الزاماً همه‌ی افراد آن از نیای واحد نیستند، فقط هسته‌ی اصلی تشکیل‌دهنده‌ی عشیره که به صورت موروثی شیخ از میان آن‌ها انتخاب می‌شود از جد مشترک هستند. طایفه، از چند عشیره تشکیل شده است و هسته‌ی تشکیل‌ دهنده آن عشایری با نیای واحد است. اما عشایر دیگر نیز میتوانند جزء این طایفه شوند، از مجموع چند طایفه و چندین عشیره تشکیل شده است و وجود یک قبیله به معنی همخونی تمام افراد آن نیست. گاهی نیز در نتیجه‌ی وحدت سیاسی - اجتماعی چند طایفه و عشیره، یک قبیله تشکیل می‌شود. قبایل عرب خوزستان هویت خود را بیشتر حفظ کرده‌اند.

 ۱۵۷ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6198-00-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۶۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: اقوام شمال (مازندران، گیلان و گلستان)
فصل دوم: قوم آذری
فصل سوم: قوم بلوچ
فصل چهارم: قوم عرب
فصل پنجم: قوم فارس
فصل ششم: قوم کرد
فصل هفتم: قوم لر

راهنمای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران

برای دانلود کتاب گنجینه اقوام ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گنجینه اقوام ایران