دانلود کتاب گنج پنهان


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب گنج پنهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گنج پنهان

حسین مجدفر در کتاب گنج پنهان، می‌کوشد تا به ما بیاموزد چگونه از زمان خود به بهترین روش و به صورتی بهره‌ور، کام جوییم. 

شاید تاکنون این گفته پیشینیان را شنیده باشید که: «وقت طلاست!» 

در همه فرهنگ‌های ملل درباره ارزش زمان داستان‌ها زده‌اند؛ از جمله افغان‌ها می‌گویند: «شما ساعت را در اختیار دارید و ما زمان را» و نیز چینی‌ها می‌گویند: «صبر، کوه را هم جا به‌ جا می‌کند». بنابراین برای رسیدن به بهترین حالت استفاده از زمان، همچنان که باید هر دم را غنیمت دانست، باید از شتابزدگی هم خودداری نمود. 

باید باورهای خود را درست گردانیم و تغییرات لازم را در نگرش و اندیشه خود پدید آوریم و آنچه وقت ما را هدر می‌دهد بشناسیم و از آن بپرهیزیم. 

در بخشی از کتاب گنج پنهان می‌خوانیم:

ما می‌توانیم بیشتر از همه نسل‌های دیگر در طول تاریخ، ثمربخش باشیم چون ابزارهایی داریم که می‌توانند به ما کمک کنند تا وقتمان را مدیریت کنیم. تنها کاری که باید کرد این است که از تغییر، استقبال کنیم. 

می‌توان حدس زد شما که این کتاب را می‌خوانید احتمالاً تکنیک‌های زیادی را قبلاً درباره «مدیریت زمان» مطالعه کرده‌اید ولی چرا نتوانسته‌اید آن‌ها را عملی کنید؟ پاسخش بسیار روشن است! ما نمی‌دانیم کدام یک از مطالبی که خوانده‌ایم به درد شرایط خودمان می‌خورد!

راهنمایی:

اگر در موردهای دیگر نیز همین حس را دارید خوب است به بخش «عملی‌کردن دانسته‌ها» در کتاب «کمپوت هلو» از مجموعه کتب «طعم دانایی» مراجعه نمایید. 

اگر شبانه روز به 48 ساعت هم می‌رسید آیا برای انسان‌های بی‌هدف و بی‌برنامه تفاوتی می‌کرد؟ پس واقعاً دلیل این کمبود وقت چیست؟ چرا افراد موفق از زمان خود به نحو شایسته بهره‌برداری می‌کنند و از کمبود وقت نمی‌نالند؟

بارها شده بر اثر تکرار جملات، مفهوم آن جمله از یادمان رفته باشد. اینجاست که جملات به کلیشه‌هایی بی‌معنی تبدیل می‌شوند. بارها شده افرادی را می‌بینیم که جملاتی را مدام تکرار می‌کنند: «من بدشانسم»، «من ترسواَم» و یا این که «اصلاً وقت سر خاراندن هم ندارم!» غافل از این که نمی‌دانند کلامشان چه تأثیر عمیقی بر عملکردشان می‌گذارد. شما چه کسی را دیده‌اید که وقت سر خاراندن نداشته باشد؟ مطمئناً هیچ‌ کس! پس چرا این افراد، تلاش نمی‌کنند که سرشان را بخارانند؟ چون باور کرده‌اند که وقت ندارند! با خواندن این فصل درمی‌یابید که همه ما وقت‌های آزادی داریم که اگر امروز به سراغشان نرویم برای همیشه از بین می‌روند.

 ۴۸ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۳: ۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیشگفتار
استقبال از تغییر
باورهای غلط ما درباره زمان
رهنمودهای مفید برای مدیریت زمان
معرفی دزدان زمان

راهنمای دانلود کتاب گنج پنهان

برای دانلود کتاب گنج پنهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گنج پنهان

نظرات کتاب گنج پنهان

مهرداد توکلی
۱۳۹۶/۱۱/۲۸
به نظر راهکارهای خوبی پیشنهاد شده بود ولی برخی از روش‌ها دیگر به یمن حضور اپلیکیشن‌ها از اهمیت کمتری برخوردار شده‌اند که امیدوارم در ویرایش‌های بعدی با این نگاه و توجه به تغییرات محیطی پیشنهادات ارائه گردند ولی در مجموع به جهت موجز و کاربردی بودن کتاب را دوست داشتم.
شاد باشید
Gashin Minaiy
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
با اینکه این کتاب برای مدیران یا شغل‌های اداری نوشته شده اما خوندش برای همه افراد مناسبه چون اهمیت زمان رو برجسته میکنه و حساسیت نسبت به زمان رو ایجاد میکنه
ریحانه قدمگاهی
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
کتاب خوبی بود فقط اینکه مختصر و مفیده و با توجه ب رایگان بودن ب نظرم مفید بود. اوایلش ب درد همه میخوره ولی کم کم میره سمت مدیریت زمان شغلی و...
مشاهد همه نظرات (۳۳)