دانلود کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده

  • از: ایرج نوبخت
  • ناشر: انتشارات سمام
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده

کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده نوشته ایرج نوبخت، مجموعه داستان‌های کوتاهی با محوریت طنز اجتماعی و اساطیری است که با زبانی ساده و شیرین به رشته تحریر درآمده.

با ایرج نوبخت بیشتر آشنا شویم:

ایرج نوبخت از بزرگ‌ترین مترجمان زبان ترکی در ایران، در سال 1321 متولد شده و مدرک دکترای تاریخ هنر دارد و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تنکابن است. او کتاب‌های دیگری مثل تاریخ امپراطوری عثمانی در 6 جلد، یک نوشیدنی در خیابانی که بار دیگر از آن نخواهی گذشت و این جا چه آسان می‌توان خوشبخت بود را نگاشته و کتاب داستان‌هایی از یک جیب و جیب دیگر، افسانه گل سنگی و برادر زندگی زیباست را نیز ترجمه کرده است.

خواندن کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان کوتاه و به خصوص داستان طنز علاقه‌مند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده می‌خوانیم:

آقای رئیس مرد خوشبخت و موفقی بود. همه دوستان و آشنایان در این قول هم‌داستان بودند. حق هم داشتند: مدیر یک مؤسسه‌ی چند منظوره بود، بارها مدیر نمونه شده بود و از سلامت کامل جسم نیز بهره داشت. به جز یک ناراحتی کوچک و بی‌خطر: یک فتق ناچیز. پزشک‌ها گفته بودند:‌ «ژنتیکی است». مادر آقای رئیس نظر دیگری داشت؛ می‌گفت: «وقتی تو رو حامله بودم بابات با لقد زد به شیکمم، خورد به اونجات» ولی نظر خود آقای رئیس به کل دیگرگونه بود. می‌گفت: «از فکر و خیال زیادی‌یه، امروزه علم پزشکی ثابت کرده که خیلی از بیماری‌های جسمی ریشه روانی و عصبی داره که به اشکال گوناگون بروز می‌کنه.»

هرچه بود آقای رئیس با این مشکل جزئی اخت شده بود. می‌شد گفت که به آن خو کرده بود و حتی به آن می‌نازید. در مجالس خصوصی که نامحرمی نبود، درحالی که صدایش را پایین آورده بود، محتاطانه اما با غرور می‌گفت: «همیشه‌ی تاریخ، همه بزرگان دنیا این مشکل را داشتند و دارند، چون‌که مسئولیت امر بسیار سنگین است.» بیشتر اوقات مشکل فتق آقای رئیس نُقل مجلس دوستان و همکاران بود و سرگرم‌شان می‌ساخت.

 ۱۲۰ صفحه، ۴۲۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-832-701-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پرومته‌ی رَسته از زنجیر
سیزیف عاقبت به خیر
رویین‌تن 2001
تعمیر به سبک امریکایی
چه خبر از دنیای سگی؟
ای کاش من هم روزی... .
مجنون پُست مدرن
اندر احوالات آدمخواران
یادداشت‌های سبیل یک مرده
قدمعلی و خَرَش
طی‌ّ الارض
چه باید کرد؟ اگر روزی بدانیم که احمقیم!
دلتنگی
یک دادخواست از دوزخ
یک داستان مهیّج جنایی
یک فنجان قهوه با ناشناس

راهنمای دانلود کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده

برای دانلود کتاب یادداشت‌های سبیل یک مرده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یادداشت‌های سبیل یک مرده
Real Me
۱۳۹۹/۱/۲۰
به نظرم ادبیات این کتاب خیلی خوب بود... کلمات به کار رفته جالب بودن و جملات به گونه اى بودن که حس نوشته به راحتى به خواننده منتقل میشد... در کل داستان‌ها خنده دار نبودن ولی بامزه بودن و گاها باعثِ و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)