دانلود کتاب یاری خورشید


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب یاری خورشید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یاری خورشید

کتاب یاری خورشید به قلم مهدی خدامیان آرانی درباره‌ی امام زمان نوشته شده است. این کتاب مى‌خواهد یک عشق آسمانى را حکایت کند و یادآور شوق و اشتیاق دل‌هاى مومنان باشد.

من تلاش مى‌کنم تا از آقا و مولایمان حضرت مهدى (علیه السلام) بنویسم و قدمى هر چند کوتاه در زنده نگاه داشتن یاد او انجام بدهم.

جا دارد نهایت احترام خود را تقدیم همه استادانى کنم که از اندیشه‌هاى آنان، بهره زیادى برده‌ام. از خدا مى‌خواهم توفیقم دهد تا بتوانم این مسیر را ادامه دهم.

در قسمتی از کتاب یاری خورشید می‌خوانیم:

آرى، امام زمان به هیچ کس غیر از خدا نیاز ندارد، همانگونه که پیامبران نیازى به مردم نداشتند، خدا پیامبران را در زمان‌هاى مختلف یارى کرد، زمانى که ابراهیم (علیه السلام) را در آتش انداختند، جبرئیل نزد او آمد و گفت: «اى ابراهیم! آیا کارى به من دارى؟». ابراهیم در پاسخ گفت: «به تو که جبرئیل هستى احتیاجى ندارم». ابراهیم فقط به یارى خدا دلبسته بود و خدا هم به آتش فرمان داد تا بر او سرد و گوارا گردد.

امام حسین (علیه السلام) هم وارث ابراهیم (علیه السلام) بود، وقتى که او با لب‌هاى تشنه در گودال قتلگاه افتاده بود، گروهى از جن‌ها نزد او آمدند و چنین گفتند: «اى آقاى ما! ما از شیعیان تو هستیم، اگر اجازه بدهى همه دشمنان تو را نابود مى‌کنیم»، امام به آن‌ها گفت: «اگر به شما چنین اجازه بدهم پس این مردم چگونه امتحان بشوند؟».

آرى، اگر امام حسین (علیه السلام) اراده مى‌کرد، مى‌توانست همه دشمنانش را نابود کند، به اذن خدا، همه قدرت زمین و زمان در دست او بود، امّا مصلحت بر آن بود که آن حضرت از این قدرت بهره نگیرد و امور به صورت عادى پیش برود. امام حسین در روز عاشورا فریاد برآورد: «هل من ناصر ینصرنى! آیا کسى هست مرا یارى کند». او مى‌دانست که خدا مى خواهد با صبر او، مردم آن روزگار را امتحان کند.

آنان که در کربلا امام حسین (علیه السلام) را یارى کردند، حماسه‌اى بزرگ و زیبا آفریدند. با فداکارى آنان بود که کربلا جلوه گاهى از هدف اصلى خلقت انسان شد. امروز هم امام زمان به یارى ما نیاز ندارد، ولى از همه ما را به یارى فرا مى‌خواند تا همه امتحان شویم، خوشا به حال کسى که از این امتحان، سربلند بیرون مى‌آید.

 ۸۰ صفحه، ۲۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-243-146-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب یاری خورشید

برای دانلود کتاب یاری خورشید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یاری خورشید

نظرات کتاب یاری خورشید

Majid Ghiami
۱۳۹۸/۷/۵
کتاب خیلی خوبی بود لحنش خیلی خوب و قابل فهم بود و از پیچیدگی دوری کرده بود من واقعا خوشم اومد واقعا دست مریزاد این کتاب خودش ادم رو سوق میده به سمت مولایمان اما عصر (عج) حتما بخونید ضرر نمیکنید اللهم عجل الولیک الفرج
ریحانه داودالموسوی
۱۳۹۷/۲/۶
من قبلا چند تا از کتابهای این نویسنده رو خونده بودم. واقعا عالیه. خیلی ذوق کردم وقتی بقیه کتابهای ایشون رو اینجا دیدم. خدا قوت
زهره ابراهیمی
۱۳۹۸/۱/۲۲
ان شالله که خدا ب شما توفیق یاری امام زمان رو بده و همچنین نصیب ما هم بشود.... خدا قوت استاد
مشاهد همه نظرات (۱۱)