دانلود کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها)

  • از: گروه نویسندگان
  • ناشر: نشر هنر و علوم دانشگاهی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها)

کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها)، دربردارنده مقالات و پژوهش‌هایی در حوزه روانشناسی تربیتی و آموزش و پرورش است.

از مهم‌ترین رسالت‌ها و دلایل شکل‌گیری دستگاه تعلیم و تربیت در طول تاریخ بشری و توسعه آن به شکل کنونی، آماده‌سازی شهروندانی متعهد، فعال و خلاق بوده است. در این راستا مدرسه به عنوان عنصری از آموزش و پرورش در جوامع امروزی به عنوان حیاتی‌ترین دستگاه فرهنگی در تربیت شهروند مؤثر و فعال به حساب می‌آید؛ چرا که در پرتو آموزش‌های مدرسه است که شاکله شخصیتی و رفتاری دانش‌آموزان شکل می‌گیرد. بر پایه آموزش‌های رسمی و غیررسمی مدرسه‌ای است که نظم و انضباط اجتماعی حالت نهادی به خود می‌گیرد و عامه مردم به طرف فرهنگ ترقی و توسعه حرکت می‌کنند.

کتاب پیش رو مشتمل بر یازده عنوان مقاله و یازده یادداشت کوتاه در زمینه‌های مختلف تربیتی و آموزشی است. رویکرد اصلی نویسندگان در گردآوری مجموعه مقالات مبتنی بر اصول و قواعد حاکم بر نظام آموزش و پرورش ایران، توجه به زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، تربیتی، اقتصادی، سیاسی و ... همچنین ضعف‌ها و قوت‌های موجود در نظام برنامه‌ریزی درسی و آموزشی و توجه به سند چشم‌انداز آموزش و پرورش بوده است.

کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها) برای چه کسانی مناسب است؟

این مجموعه برای معلمان، مربیان، والدین، دانش‌آموزان و سایر دست‌اندرکاران حوزه تعلیم و تربیت و فرهیختگان این عرصه بسیار سودمند است.

در بخشی از کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها) می‌خوانیم:

کلاس درس خط مقدم جبهه تعلیم و تربیت است که مسئولیت اداره آن و تحقق اهداف آموزشی و درسی به عهده معلم است؛ بنابراین معلمان در نقش مدیر کلاس ایفای نقش می‌کنند. توجه به معلمان با این رویکرد، دیدگاهی جدید و نسبتاً توسعه یافته است. در این دیدگاه، معلمان مدیرانی هستند که برای حفظ نظم و کنترل کلاس درس و فعالیت‌های آموزشی، کارکردهای مدیریتی را به کار می‌گیرند. با وجود این، دارا بودن مهارت‌های مدیریتی، یکی از توانایی‌های ضروری شغل معلمی است که کمتر به آن توجه شده است.

طبق نظر اکثر معلمان اگر مشکلات رفتاری در کلاس به طور فراوان رخ دهد، برقراری ارتباط در جریان تدریس مختل می‌شود و آنان قادر به آموزش نخواهند بود. مهم‌تر آنکه، حتی اگر معلمان از مهارت‌های تدریس به خوبی بهره‌مند باشند، باز هم از شروع بدرفتاری دانش‌آموزان در کلاس بیمناک‌اند. معلمان در کلاس‌های درس به عنوان یک مدیر، مسئول اداره کلاس درس و ایجاد شرایط لازم برای رشد همه‌جانبه دانش‌آموزان هستند. صاحب‌نظران تربیتی به مجموعه مهارت‌هایی که معلمان برای رسیدن به محیط آموزشی جذاب و سازنده و اثربخش به آنها نیازمندند، مدیریت کلاس درس می‌گویند. مدیریت کلاس درس مانند دیگر موقعیت‌های اجتماعی و گروهی مستلزم انجام کارهای مدیریت، یعنی طراحی و سازماندهی، رهبری، نظارت است.

 ۱۸۶ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-669724-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

نقش مدارس در تربیت شهروند فعال
مدارس غیردولتی فرصت یا تهدید
بررسی جو یادگیری اثربخش بر اساس مؤلفه‌های مدیریت کلاس درس
ارائه راهکار جهت حل مشکلات و معضلات تربیتی – اخلاقی در مدارس
بررسی تأثیر روش تدریس مشارکتی بر حقوق شهروندی
خشونت علیه خود یا خون‌بازی پدیده‌ای رو به رواج
بررسی تربیت جنسی کودکان و نوجوانان
چهار قانون مدیریت در کلاس
نقد برنامه درسی ملی با توجه به ویژگی‌های سند
نقش تربیتی سرپرست خانواده در اسلام
رابطه برنامه درسی پنهان با تربیت شهروندی و عملکرد تحصیلی؛ دانش‌آموزان پسر متوسطه شهر میناب
آموزش مهارت‌های جنسی در مدارس
برنامه درسی و هویت پست مدرن
آموزش و پرورش ناکارآمد
یادگیری سیار
رابطه معلم و پرورش خلاقیت
برنامه درسی و هویت بین‌المللی آن
بررسی کمی و کیفی طرح‌های اجرا شده در دوره ابتدایی
آموزش مهارت‌های زندگی به نوجوانان
آسیب‌شناسی آموزش و پرورش با تاکید بر دوره متوسطه
کندوکاو شایستگی‌های معلمان
جایگاه تربیتی مادر در دین اسلام

راهنمای دانلود کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها)

برای دانلود کتاب یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یافته‌ها و نتایج آموزشی - تربیتی (مجموعه مقالات و یادداشت‌ها)