دانلود کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد

کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد نوشته مارک ا دانل، دیوید آرونسون، ترزا ربک، دیوید اوبورن، مارک کریسلر دومین جلد از مجموعه «دنیای مدرن» است، که شامل پنج نمایشنامه کوتاه برای دو بازیگر مرد است.

پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد (Five plays for two male actor) نمایشنامه‌هایی انتخاب شده از نویسندگانی مشهور و تأثیرگذار ادبیات نمایشی جهان یا نویسندگان گم‌نام اما خوش قریحه‌ای همچون: مارک اُ دانل (Mark O Donnell)، دیوید آرونسون (David Aronson)، ترزا ربک (Theresa Rebeck)، دیوید اوبورن (David Auburn)، مارک کریسلر (Mark Chrisler) است که تا کنون اثری از آن‌ها ترجمه نشده و یا به هر دلیلی بازترجمه آن‌ها ضروری می‌نماید.

یکی از چالش‌های اصلی فعالان عرصه نمایش، گزینش آثار از میان خیل متون موجود در بازار نشر است؛ و یکی از راه‌هایی که می‌توان برای کمک به حل این چالش برگزید تقسیم‌بندی آثار بر اساس ویژگی‌های مختلفی نظیر تم، موضوع، تعداد کاراکتر، ویژگی‌های اجرایی، طول اثر و غیره است.

مجموعه "دنیای مدرن تئاتر" با نگاه به همین رویکرد تصمیم به ارائه مجموعه نمایشنامه‌هایی با تقسیم‌بندی‌های متنوع دارد که در این راه از کمک مترجم‌های جوان و البته توانای عرصه نمایش بهره خواهد برد. اصلی‌ترین تقسیم‌بندی در نظر گرفته شده، "تعداد کاراکتر"های نمایشنامه‌ و مدت زمان اجرای آن‌هاست. به همین منظور مجموعه‌هایی از نمایشنامه‌های کوتاه به تفکیک تعداد کاراکتر برای ترجمه انتخاب شده‌اند.

تئاتر عالمی است شگفت‌انگیز، سحرآمیز و پر هیجان که مواجهه با آن، از برخوردی ابتدایی با نمایشی عامیانه در خیابان گرفته تا تماشای اجرایی باشکوه برصحنه، سراسر زندگی است. بی‌شک خواندن متون نمایشی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترینِ این رویارویی‌هاست. برخورد با واسطه‌هایی از جنس کلمات که ما را به سفر در دنیایی از واقعیت و خیال می‌کشاند. در این میان و در کشور ما متون ترجمه شده بخش عمده‌ای از این بار را به دوش می‌کشند.

مارک اُ دانل یکی از نویسندگان این نمایشنامه، نمایشنامه‌نویس و مدرس تئاتر آمریکایی، فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی دانشگاه اوهایو و تاکنون جوایز زیادی را از آن خود کرده است که از آن جمله می‌توان به جایزه بهترین نمایشنامه‌نویس حلقه منتقدین شیکاگو در سال 2010 اشاره کرد.

کتاب‌های دیگر مجموعه دنیای مدرن شامل: "پنج نمایشنامه برای دو بازیگر زن"، "پنج مونولوگ برای مردان"، "پنج مونولوگ برای زنان" است.

در بخشی از متن 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن می‌خوانیم:

1: تا حالا کلمه شتاب به گوشت خورده؟ همه‌ش درباره شتابه! من سر یه برِیک تو ست سوم می‌بازم و تماشاچیا گیج می‌شن، چون خیال می‌کنن یه چیز درست و حسابی دارن می‌بینن. یه نتیجه غیر منتظره! یه نتیجه غیر منتظره در شرف وقوع! بعدش یهو با هر فورهندی که می‌زنی اسمتو فریاد می‌زنن. یه جا خالی که من وقتی پونزده سالم بود تو خوابم می‌تونستم بزنم، تماشاگرا رو از جا می‌کَنه. تماشاگرای دو آتیشه‌ی توی جایگاه به خیالشون دارن یه چیز جدید می‌بینن، ورق رو بر می‌گردونن و چهره جدید رو می‌پرستن؛ خدایا، یه مشت آشغال متقلب با شورتای سفید و کلاه؛ واسه چی تماشاگرای احمق تنیس وقتی میان مسابقات کوفتی رو تماشا کنن لباس تنیس می‌پوشن؟ مگه تماشاگرای تیم جاینتس توی اون میدولند لعنتی شونه‌بندِ راگبی می‌پوشن آخه. من این آشغالا رو می‌شناسم که پای تلفن به رفیقای آشغالشون می‌گن: "آره من توی استادیومم! تو کجایی؟ غذاخوری؟ هی پاشو بیا اینجا! سبزیجات سرخ شده و هوموس پونزده دلاریتو بی‌خیال شو و بیا اینو نگاه کن، من دارم یه نتیجه عجیب و غریب می‌بینم!" همه‌ش به خاطر این که تو سر برِیک یه ضربه پرشی زدی که رفت بیرون، اما همه زیادی مبهوت ژیمناستیک بازی یه بازیکن انتخابی رومانیاییِ بی‌نام و نشون شدن، اونم واسه ضربه‌ای که اگه یه تکونی به اون پاهای کوفتیت می‌دادی می‌تونستی مثل آدم صاف بزنی، بعدم سِت رو می‌بری. بعدم دو تا ست دیگه و کل بازی می‌ره تو مستراح.

2: فکر نمی‌کردم اون دو تا سِت رو ببازی.

 ۷۲ صفحه، ۶۳۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-97074-6-1 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بذار ببینیم فردا چی می‌شه
قرارداد
مذاکره
مى‌دونى دیگه از کى بدم مى‌آد؟
نتیجه غیرمنتظره

راهنمای دانلود کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد

برای دانلود کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر مرد
ahmadali karimizadeh
۱۳۹۹/۲/۲۵
برای کلاس بازیگری و اتود‌های بازیگران عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)