معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی

کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی نوشته‌ی شاعر و نویسندهٔ نامدار ایرانی، سعدی شیرازی است که ایرج گرگین بخش‌های برگزیده و منتخب آن را بازخوانی می‌کند. این اثر جزو شاهکارهای کلاسیک و تأثیرگذار در ادبیات فارسی به شمار می‌آید که شامل حکایت‌های آموزنده در قالب نظم و نثر می‌شود.

درباره کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی:

یکی از مهم‌ترین آثار در زمینه اخلاقی و تعلیمی در طول تاریخ، کتاب درخشان گلستان است. این اثر دارای یک دیباچه بسیار جذاب و مشهور و بعد از آن هشت باب به‌صورت نظم و نثر است. سعدی شیرازی این اثر را در طی شش ماه نگاشته و در آن از حکایات و پندهای اخلاقی زیادی استفاده کرده است. بعضی از این حکایت‌ها بلند و برخی دیگر نیز کوتاه به همراه شخصیت‌هایی حقیقی یا خیالی هستند.

گلستان سعدی به عقیده بسیاری از افراد تأثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی تعلیمی است. این نویسنده و شاعر توانا به‌خوبی توانسته در بیان مفاهیم اخلاقی با هنرنمایی خود به شکل حیرت‌انگیزی تمامی مخاطبان را مجذوب خود کند. او آموزه‌های اخلاقی را در قالبی که از نصیحت‌های معمولی خارج است، با زبانی دلنشین بیان کرده است.

آثار و شیوه نگارش سعدی بر شاعران و نویسندگان زیادی تأثیر عمیقی گذاشته است. به شکلی که بسیاری از آن‌ها سعی می‌کردند با تقلید از او آثار خود را در قالب نثر مسجع و با محتوای تعلیمی و اخلاقی بنویسند. آثاری مثل «بهارستان جامی، چهار عنصر بیدل دهلوی، منشآت قائم‌مقام فراهانی و کاروان فریدون توللی» همگی با الهام از گلستان سعدی نوشته شده‌اند.

ایرج گرگین، روزنامه‌نگار، تهیه‌کننده رادیو و گوینده خبر، کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی را با صدای دلنشین و زیبای خود بازخوانی کرده است.

کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات و شعر کلاسیک فارسی علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

سعدی شیرازی را بیشتر بشناسیم:

این شاعر و نویسنده پارسی‌گوی توانا و درخشان ایرانی در قرن هفتم در شهر شیراز چشم به جهان گشود. او شهرتی جهانی دارد که بیشتر به‌خاطر نظم و نثر آهنگین، جذاب و برجسته اوست. ابومحمد مشرف‌الدین مصلح بن عبدالله بن مشرف با تخلص سعدی شیرازی، جایگاه ویژه‌ای در ادبیات جهان دارد تاحدی‌که به او القاب مختلفی مانند پادشاه سخن، استاد سخن، شیخ اجلّ و حتی به طور مطلق، استاد داده‌اند. همچنین او را شاعر شیرین‌سخن پارسی نام نهاده‌اند.

سعدی مردی حکیم و دانا بود که در طول زندگی خود به نقاط مختلفی از جهان سفر کرد. همچنین او در مجالس مختلفی با اشخاص گوناگونی از هر نوع پایه و جایگاه اجتماعی شرکت کرده و از هم‌نشینی با آن‌ها تجربه‌های بسیار به دست آورده است. دوران زندگی او به لحاظ سیاسی و اجتماعی بسیار پرفرازونشیب بود زیرا هم‌زمان با حملات مغول بود و زوال مملکت خود را به چشم دید. او خدمات ارزنده‌ای را به ادبیات جهان ارائه کرد، کلیات سعدی که حاوی گلستان (نثر) و بوستان (نظم) است نیز یکی از آثار برگزیدهٔ اوست. سعدی در سال 690 هجری درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی می‌شنویم:

از باب چهارم: در فواید خاموشی

یکی را از دوستان گفتم امتناع سخن‌گفتنم به علت آن اختیار افتاده است که غالب اوقات در سخن نیک و بد اتفاق افتد و دیدهٔ دشمنان جز بر بدی نمی‌آید. گفت: «دشمن آن به که نیکی نبیند. هنر به چشم عداوت بزرگ‌تر عیب است. گل است سعدی و در چشم دشمنان خار است. نور گیتی‌فروز چشمهٔ حور زشت باشد به چشم موشک کور.»

بازرگانی را هزار دینار خسارت افتاد. پسر را گفت باید که این سخن با هیچ‌کس در میان ننهی. گفت‌ای پدر فرمان توراست. ولیکن می‌خواهم که بدانم در این چه مصلحت است. گفت تا مصیبت دو نشود. یکی نقصان مایه و دیگر شماتت همسایه.

مگوی انده خویش با دشمنان که لاحول گویند شادی کنان.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
دیباچه
۸ دقیقه
توضیحات
۲۷ دقیقه
باب اول: در سیرت پادشاهان
۲۰ دقیقه
باب دوم: در اخلاق درویشان
۹ دقیقه
باب سوم: در فضیلت قناعت
۱۱ دقیقه
باب چهارم: در فواید خاموشی
۹ دقیقه
باب پنجم: در عشق و جوانی
۸ دقیقه
باب ششم: در ضعف و پیری
۲۴ دقیقه
باب هفتم: در تاثیر تربیت
۲۲ دقیقه
باب هشتم: در آداب صحبت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی
نویسنده
گویندهایرج گرگین
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، خلاصه کتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی

فرهاد قاسمی
۱۴۰۰/۹/۵
سلام و درود.
گلستان سعدی با صدای گرم و خوانش استادانه‌ی آقای ایرج گرگین عالی بود...
سپااااااااس
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی گزیده گلستان سعدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.