معرفی و دانلود نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟

عکس جلد نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟

نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟ اثر اوژن یونسکو، داستانی کمدی و به ظاهر رئالیستی است که گاه ابعاد هولناک سورئالیستی به خود می‌گیرد و در چهار پرده روایت می‌شود. این نمایشنامه‌ محتوای تراژیکی و قالبی کمیک دارد.

داستان نمایشنامه آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟ (amedee or how to get rid of it) درباره‌ی زن و شوهری است که در اتاق خواب خانه‌ خود جسدی را پیدا می‌کنند که نمی‌دانند این جسد از کجا به اتاق آن‌ها آمده و یا چه فردی آن را درون اتاق آن‌ها آورده است. جسد هر لحظه بزرگ‌تر می‌شود، مثل بادبادکی که شخصی آن را باد می‌کند. به گونه‌ای که دست و پای جسد از پنجره‌ها بیرون می‌زند. آقای «آمده» و همسرش «مادلن» بر سر اینکه چه باید با آن کرد به بحث می‌پردازند. در آخر «آمد» جسد را از اتاق بیرون می‌کشد و آن را به خیابان می‌برد و در مقابل چشم شگفت‌زده چند پلیس و چند شب‌زنده‌دار با آن پرواز می‌کند.

در تمام آثار اوژن یونسکو (Eugene Ionesco) تم‌های اساسی از قبیل: تم دلهره‌ی کشف زمان، تناقض شغل و انسان، انقیاد، آزادی، دلهره‌ی مرگ، نور، رویا، آشیانه، رنگ، تناقض فرد و نظام اجتماعی، تناقض بین سبکی آسمان و نور با خفقان و لجن سنگین، حسرت بهشت از دست رفته، نمایش داده می‌شود که حاصل تجربیات زندگی اوست.

اوژن یونسکو در سال 1912 و در رومانی چشم به جهان گشود. دوران کودکی‌اش در فرانسه گذشت و در آن‌جا به تحصیل پرداخت. پس از مدتی به زادگاهش در شهر بخارست رفت و مدتی به تدریس زبان فرانسه پرداخت. سپس برای ادامه‌ی تحصیل و دریافت دکترای زبان فرانسه به پاریس برگشت و در دانشگاه سوربن مشغول تحصیل شد، ولی از ارائه‌ی تز پایان‌نامه‌ی تحصیلی‌اش امتناع ورزید و برای همیشه اقامت در کشور فرانسه را انتخاب کرد. پس از تردید و دودلی‌های بسیار و گذراندن دورانی سخت و تاریک با سرعتی اعجاب‌انگیز جایگاه معتبری در جهان تئاتر به دست آورد.

در قسمتی از نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم می‌شنویم:

«آمده: اه. یه قارچ. عجیبه. اگه قرار باشه تو ناهارخوری هم سبز بشه که واویلاس. (بلند می‌شود و قارچ را ورانداز می‌کند) فقط همینش کم بود. سمی... مسلمه. (به گردش خود ادامه می‌دهد، برای خود حرف‌هایی می‌زند، وول می‌خورد، پس از آن که قارچ را روی میز می‌گذارد، دلخور آن را نگاه می‌کند. نگاه‌های متعددی به در سمت چپ می‌اندازد. سعی می‌کند کلمه‌ای بنویسد که بلافاصله آن را خط می‌زند. بالاخره از پا درآمده، در مبل فرو می‌رود.) اه، این مادلن هم که وقتی می‌ره تو اتاق دیگه درنمی‌آد (شاکی) چقدر می‌خواد تماشاش کنه، چقدر. چقدر اونو تماشا کنیم. چقدر. آه.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
مقدمه
48 دقیقه
پرده‌ی اول
65 دقیقه
پرده‌ی دوم
26 دقیقه
پرده‌ی سوم
22 دقیقه
پرده‌ی چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابنمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟
نویسنده
مترجمپری صابری
گویندهشهاب غزالی، شمیلا تابش، امین فرخ زاد، داوود سرافراز، عاطفه مهوری، مسعود شکوهیان، مهری دادخواه، زهرا شبانی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، نمایشنامه
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟

برای دریافت نمایش صوتی آمده یا چطور از شرش خلاص شیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.