معرفی و دانلود خلاصه کتاب ببخش و بگیر

عکس جلد خلاصه کتاب ببخش و بگیر
قیمت:
۲۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب ببخش و بگیر

میکروکتاب ببخش و بگیر به قلم آدام گرانت، به شما نشان می‌دهد که کمک به دیگران چگونه در دستیابی به موفقیت بیشتر تاثیر خواهد گذاشت. این اثر که در گروه پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز و آمازون قرار دارد، توانسته ایده‌های بسیار جالبی در دانشکده کسب ‌و کار هاروارد خلق کند.

در نسل‌های متمادی فرض بر این بوده که اشتیاق، کار سخت، استعداد و شانس از عوامل موفقیت در کسب و کار هستند. اما آدام گرانت (Adam M Grant) در میکروکتاب ببخش و بگیر (Give and Take: A Revolutionary Approach to Success) نشان می‌دهد که امروزه، موفقیت بیشتر به نحوه تعامل با دیگران بستگی دارد. اکثر مردم تمایل دارند که در محل کار، مانند یکی از این سه سبک اصلی؛ گیرندگان، حسابگران و بخشندگان عمل کنند.

گیرندگان افرادی می‌باشند که در تلاش هستند از هر معامله تا جای ممکن سود بیشتری ببرند. حسابگران به افرادی گفته می‌شود که قصد دارند تعادل را حفظ کنند و فقط به همان اندازه که می‌گیرند، بدهند. و در نهایت بخشندگان آن دسته از افراد نادری هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی، نهایت تلاش‌شان را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند.

شگفت‌انگیز است که هر کدام از این سه سبک رفتاری را در محل کار پیش بگیرید، در نهایت می‌تواند تأثیر زیادی بر موفقیت شما داشته باشد. تحقیقات نشان داده است که در درازمدت سبک بخشندگی بهترین عملکرد را دارد. درست است که بخشندگان سخت کار می‌کنند و از آن‌ها بهره‌برداری می‌شود، اما همچنین ثابت شده است که در طیف وسیعی از مشاغل، به نتایج فوق‌العاده‌ای دست پیدا می‌کنند. این درس ساده است. اگر می‌خواهید در زندگی و حرفه‌تان پیشرفت کنید، بخشنده باشید.

آدام گرانت معتقد است که همه بخشندگان، گیرندگان و حسابگران می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند. اما در موفقیت بخشندگان، چیز متمایزی وجود دارد، آن‌ها موفقیتشان گسترش پیدا می‌کند و پایدار می‌ماند. وقتی گیرندگان به موفقیت می‌رسند، معمولا اشخاص دیگری وجود دارند که با شکست مواجه شده‌اند.

زمانی که بخشندگان به موفقیت دست پیدا می‌کنند، مردم مانع پیشرفت آن‌ها نمی‌شوند، بلکه از آن‌ها حمایت می‌کنند. بخشندگان به روشی موفق می‌شوند که پیامد چندگانه‌ای به همراه دارد. آن‌ها موقعیت دست‌یابی به موفقیت را برای اطرافیانشان هم فراهم می‌کنند. تفاوت در این است که یک بخشنده موفق فقط ادعا نمی‌کند که تأثیرگذار است، بلکه واقعا ارزش ایجاد می‌کند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

آدام گرانت را بیشتر بشناسیم:

آدام گرانت جوان‌ترین استاد دانشگاه پنسیلوانیا است که برای مدت 5 سال پیاپی به عنوان استاد برتر دانشکده کسب و کار وارتون انتخاب شده است.

او آثار معروف و پرفروشی مانند نوآوران و ببخش و بگیر را به انتشار رسانده و به عنوان یکی از موثرترین افراد در دنیای کسب و کار شناخته می‌شود.

جملات برگزیده‌ی میکروکتاب ببخش و بگیر:

- هیچ کردار خوبی بی‌جواب نمی‌ماند.
- قاعده اصلی دادن و گرفتن؛ یک سیاست است، یکی بدهید و ده تا بگیرید.
- خوب است به یاد داشته باشید که کل جهان، با یک استثناء کوچک، از دیگران تشکیل شده ‌است.
- ایده من ایجاد تغییر برای کمک به حفظ آینده‌مان در این سیاره است که هر روز صبح بیدارم می‌کند. آیا این باعث موفقیتم می‌شود؟ مطمئنا خوشحالم می‌کند.
- اگرچه متناقض به نظر می‌رسد اما هر قدر نگرش‌تان ‌دوستانه‌تر باشد، از رابطه‌تان با دیگران نفع بیشتری می‌برید. اگر به کمک دیگران بروید، به سرعت شهرت‌تان بیشتر شده و جهان امکانات شما گسترش پیدا می‌کند.

در بخشی از میکروکتاب ببخش و بگیر می‌خوانیم:

بسیاری از بخشندگان تمایل ندارند روی خواسته‌هایشان پافشاری کنند و هر آنچه را به آن‌ها پیشنهاد می‌شود، می‌پذیرند. در موقعیت‌های مذاکره، درخواست بیشتری نمی‌کنند چون بسیار خجالتی و کم‌رو هستند. برای اجتناب از افتادن در این دام، به نمایندگی از دیگران مذاکره کنید، نه از جانب خودتان.

وقتی از منافع فرد دیگری دفاع می‌کنید، راحت‌تر می‌توانید مدعی خواسته‌هایتان باشید. برای مثال، اگر خود را به عنوان نماینده منافع خانواده‌تان بدانید، اولین پیشنهاد را نمی‌پذیرید. آن را رد می‌کنید و منتظر می‌شوید تا پیشنهادهای بهتری که منافع بیشتری برای شما و خانواده‌تان دارد به سمت شما بیاید. شما با دفاع از منافع خانواده، می‌توانید تمایلات ذاتی خود را ارضا کنید و چیزهای بیشتری درخواست کنید. علاوه‌بر وکیل مدافع شدن برای منافع دیگران، اگر مفهوم «حساب‌های نسبی» را هم به آن اضافه کنید، مذاکره‌کننده بهتری خواهید شد، این یعنی شما در حال مذاکره هستید تا آنچه را برای تیم یا گروه‌تان مناسب است انجام دهید. این آگاهی از مسئولیت‌ها و مواضع‌تان، مذاکره شما را تقویت می‌کند و باعث می‌شود که هر چه بیشتر به دنبال معامله خوب باشید.

چندین سال است محققان دریافته‌اند که مذاکره کنندگان موفق، مایل هستند به شیوه‌ای فداکارانه عمل کنند. بخشندگان فداکار با جست‌وجوی فرصت‌هایی برای نفع‌رسانی به دیگران و خودشان، می‌توانند به شیوه‌های پیچیده‌تری بیاندیشند و موقعیت‌های برد-بردی را که هر دو طرف معامله از دست می‌دهند، شناسایی کنند. آن‌ها به جای اینکه ارزش را فقط به دیگران ببخشند، ابتدا باید آن را ایجاد کنند. زمانی که بخشندگان هر چیز اهدائی را منصفانه به چند قسمت تقسیم می‌کنند و به افراد نیازمند می‌دهند، برای رفع نیاز خودشان هم به اندازه کافی باقی می‌ماند: آن‌ها می‌توانند بیشتر ببخشند و بیشتر بگیرند.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: چرا و چطور بخشندگان به اوج موفقیت می‌رسند؟
شبکه‌سازی
فصل دوم: همکاری
فصل سوم: ارزیابی
فصل چهارم: تأثیرگذاری
ابراز آسیب‌پذیری
پرسیدن سوال
گفت‌وگو به طور آزمایشی (با دو دلی)
کمک و مشاوره گرفتن از دیگران
فصل پنجم: چگونه می‌توان هزینه‌های بخشنده بودن را مدیریت کرد؟
فصل ششم: استراتژی هوشمند
اگر اعتماد بیش از حد دارید، پس به‌ دنبال صداقت و راستی باشید
بسیار دلسوز هستید؟ حالا باید یک بخشنده منطقی باشید
بسیار خجالتی هستید؟ پس تبدیل به یک مدافع شوید
جلوگیری از سوءاستفاده
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب ببخش و بگیر
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۹
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت، خلاصه کتاب اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب ببخش و بگیر

حسین قهاری
۱۴۰۰/۳/۹
نپسندیدم بهتر از این‌ها می‌توانست بنویسد
سینا محمدی
۱۴۰۰/۱/۱۰
کتاب خیلی خوبی بود
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب ببخش و بگیر

برای دریافت خلاصه کتاب ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.