معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم
قیمت:
۵۲۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم

خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم، اثر پرفروش نیویورک‌‌تایمز، به شما کمک می‌کند تا هر مانعی را از سر راه‌تان کنار بزنید و از انرژی دشمنان خود برای دستیابی به هدف‌هایتان بهره‌مند شوید. رابرت گرین در اثر خود به شما می‌آموزد که چگونه نقاط ضعف دیگران را شناسایی و از آن‌ها به سود خودتان استفاده کنید.

دربارۀ خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت:

رابرت گرین (Robert Greene) این کتاب را در سال 1998 به چاپ رساند و پس از مدت کوتاهی به یکی از آثار پرفروش بین‌المللی مبدل شد. او نزدیک به 20 سال در مورد قدرت، تحقیقات وسیعی انجام داد و تمام نتایج خود را در قالب چندین کتاب منتشر کرد. گرین در طی تحقیقاتش در پی پاسخ به این پرسش بود که چرا بعضی افراد در طول تاریخ به قدرت دست می‌یابند و سرنوشت خود و دیگران را دچار تحولات اساسی می‌کنند.

نویسنده در کتاب 24 قانون حفظ قدرت (The 48 Laws Of Power) چکیده‌ای از تاریخ سه هزار سالۀ قدرت افراد سرشناس تاریخ همچون نیکولا ماکیاولی، سان تزو، ملکه الیزابت اول، هنری کسینجر و دیگر شخصیت‌های بزرگ را در قالب 48 فصل بیان کرده و هر فصل را به یک قانون اختصاص داده است. این کتاب صوتی در دو جلد به این قانون‌های 48 گانه می‌پردازد و کتاب پیش رو، دومین جلد از این مجموعه دو جلدی محسوب می‌شود.

قدرت یک بازی اجتماعی است و برای یادگیری و تسلط بر آن باید توانایی‌تان را در مطالعه و شناخت مردم بالا ببرید. بالتازار گراسیان متفکر بزرگ قرن 17 در این خصوص می‌گوید: «افراد بسیاری وقت خود را به مطالعه فواید گیاهان دارویی یا ویژ‌گی‌های حیوانات اختصاص می‌دهند. آیا مطالعه و شناخت خصوصیات انسان‌هایی که با آن‌ها زندگی می‌کنید و با آن‌ها می‌میرید، به این اندازه اهمیت ندارد؟»

کسی در این زمینه به بازیکن ماهری بدل می‌شود که روانشناس ماهری باشد، انگیزه‌ها را به خوبی تشخیص دهد و در پس غبار مه‌آلودی که افراد، اطراف کارهایشان به وجود آورده‌اند، خود واقعی‌اش را مشاهده ‌کند. بهترین علمی که می‌توانید برای به دست آوردن قدرت کسب کنید، شناخت انگیزه‌های مخفی مردم است چرا که این شناخت، فرصت‌های خوبی برای فریب و اعمال نفوذ به وجود می‌آورند.

انسان پیچیده‌ترین موجود هستی است و می‌توان حتی برای یک عمر آدمی را به دقت تماشا کرد بدون آنکه شناخت کاملی به دست بیاید. از این رو بهتر است از هم‌اکنون برای به دست آوردن مهارت در این زمینه تلاش کنید. قبل از هر چیز باید یک اصل مهم را به یاد داشته باشید: هیچ‌گاه میان فردی که بررسی می‌کنید و شخصی که به او اعتماد دارید، تفاوت قائل نشوید. هرگز کاملاً به کسی اعتماد نکنید و همیشه تمام افراد حتی دوستان و آن‌هایی که دوستشان دارید را تحت نظر داشته باشید.

شما باید یاد بگیرید همواره مسیر غیرمستقیم به دست آوردن قدرت را طی کنید. فریب‌کاری‌هایتان را پشت نقاب چهره‌ای مهربان مخفی کنید. همچون توپ بیلیارد باشید که پیش از دست یافتن به هدف، چندین و چند بار به توپ‌های دیگر و کناره‌های میز برخورد می‌کند. حرکات شما هم باید به گونه‌ای باشند که فرد مقابلتان قادر به تشخیص آن‌ها نباشد. در دنیای امروز تنها می‌توانید با تمرین غیرمستقیم در شرایطی که اجراگر اصلی بازی هستید، به موفقیت دست یابید و الگوی اصالت قرار بگیرید.

کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت کتابی راهنما محسوب می‌شود که شما را دربارۀ هنر عملکرد غیرمستقیم هدایت می‌کند. این قانون‌ها نوشته‌های مردان و زنانی است که بازی قدرت را ارزیابی کرده‌اند و بر آن مسلط شده‌اند.

محدوده زمانی این نوشته‌ها به بیش از 300 سال قبل تعلق دارد و در تمدن‌های گوناگونی همچون چین باستان و رنسانس ایتالیا به وجود آمده است. با این وجود، همۀ این حکایات، از درون‌مایه‌های مشترکی برخوردارند که به ماهیت قدرت اشاره دارند و لازم است به طر مفصل دربارۀ آن‌ها سخن گفته شود.

این قوانین فرضیه ساده‌ای در پشت خود دارند: انجام بعضی از کارها قدرت افراد را بالا می‌برد (رعایت قانون) و انجام بعضی دیگر باعث کاهش قدرت یا حتی نابودی شما می‌گردد (سرپیچی از قانون). همۀ این سرپیچی‌ها و رعایت‌ها با مثال‌هایی تاریخی شرح داده شده‌اند. این قوانین قطعی هستند و تاریخ مصرف ندارند.

با گوش دادن به این کتاب صوتی، به شناختی کلی دست می‌یابید و اگر فقط اندکی باهوش باشید، می‌توانید آن‌ها را در موقعیت‌های گوناگون به کار بگیرید. هر چند ممکن است برخی از این قانون‌ها ارتباط مستقیمی با زندگی‌تان نداشته باشند اما به تدریج زمان کاربردهای ظریف آن‌ها را متوجه می‌شوید.

بعد از شنیدن این کتاب، دربارۀ همۀ قوانین تأمل کنید. این کتاب به گونه‌ای طراحی شده تا بتوانید قانونی که در یک لحظۀ خاص برایتان مطلوب‌تر است را تشخیص دهید. به طور مثال اگر با مافوق خود دچار مشکل شدید و نمی‌دانید چرا تلاش‌هایتان را نمی‌بیند و شما را تحسین نمی‌کند، چندین قانون وجود دارد که به طور خاص به رابطۀ زیردست با بالادست می‌پردازد. بنابراین تردید نکنید که به یکی از این قوانین عمل نکرده‌اید.

این کتاب بیش از 1/2 میلیون نسخه در آمریکا به فروش رفت و به 24 زبان دنیا ترجمه شد. همچنین این اثر مشهور در کتابخانه‌های زندان آمریکایی طرفداران پرشماری دارد و به عنوان یک متن ارزشمند، در سال اول برخی از کالج‌های آمریکا تدریس می‌شود.

افتخارات کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت:

- جزء فهرست کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون خواهند کرد
- جزء فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز
- جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها و رمان‌های ایران

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت:

- زیرکانه، بی‌رحمانه و آموزنده. (Barnes & Noble)
- مسحورکننده و شگفت‌انگیز.. یک آغازگر ناصحیح برای افرادی که شدیداً می‌خواهند در بالاترین جایگاه باشند. (People)
- ماکیاولی، رقیب جدیدی پیدا کرده است و سان تزو بهتر بود پشت سرش را تماشا کند. گرین لیستی از رفتارهای بلندپروازانه را گردآوری کرده است. فقط خواندن فهرست مطالب کافی است تا تنها با کمی حرص و آز گوشه دفتر کارتان را به هم بزنید. (New York magazine)

خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما هم دوست دارید قدرت بیشتری کسب کنید و در ارتباط با مدیران بالادست و افراد هم‌سطح خودتان به موفقیت دست یابید، این کتاب را گوش کنید.

با رابرت گرین بیشتر آشنا شویم:

یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز رابرت گرین است که در 14 می 1959 متولد شد. او تاکنون کتاب‌های «48 قانون قدرت، هنر اغواگری، 33 استراتژی جنگ و پنجاهمین قانون» را نوشته و هرکدام فروش قابل توجهی را نیز کسب کرده‌اند. او در دنیای تجارت نیز طرفداران زیادی دارد و همواره از گرین به عنوان نویسنده‌ای یاد می‌شود که طیف مخاطبان و هوادارانش گسترده و متنوع است.

رابرت گرین از پدر و مادری یهودی در لس‌آنجلس به دنیا آمد و در دانشگاه کالیفرنیا به تحصیل رشته مطالعات آثار کلاسیک مشغول شد. خود او می‌گوید که پیش از مشهور شدن، حدود 80 شغل مختلف را امتحان کرده است. از کارگر ساختمانی و مترجم گرفته تا ویراستار مجله و نویسنده فیلم‌های هالیوودی.

همچنین کارهای رابرت گرین در رسانه‌های مطرحی چون نیویورک تایمز، USA Today ،CNN، نیویورکر، نیوزویک، لس‌آنجلس تایمز، فوربس، هافینگتون پست، هفته تجارت و... دیده شده است.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت می‌شنویم:

دردسر اغلب به سراغ یک نفر می‌آید. سوارکار، رهبر مغرور، برهم‌زنندۀ خواست خداست. اگر به این افراد میدان عمل دهید، دیگران را زیر پرچم خودشان می‌کشند. منتظر نشوید که دردسرها چند برابر شوند. با آن‌ها بحث نکنید. آنان تغییرناپذیر هستند. با منزوی و دور کردن آن‌ها، اثرشان را خنثی کنید. به منبع دردسر حمله کنید و مطمئن باشید که گله متوقف می‌شود.

در گذشته، یک پادشاه با عده‌ای وزیر بر ملتی حکومت می‌کردند. فقط عدۀ کمی از برگزیدگان قدرت حکومت داشتند. در طی قرن‌ها، قدرت، بیشتر و بیشتر پراکنده شد و شکلی مردمی‌تر به خودش گرفت. در هر صورت این رویداد تاریخی این سوءتفاهم را ایجاد کرد که گروه‌ها دیگر مراکز قدرت به شمار نمی‌روند و اینکه قدرت به صورت منتشر و در دست مردم است. در اصل قدرت فقط در شماره تغییر کرده است اما اصل همچنان پابرجاست.

ممکن است ستمگران کمتری خواهان قدرت تسلط بر مرگ و زندگی میلیون‌ها انسان باشند اما هزاران ستمگر کوچک‌تر بر قلمروهای کوچک‌تری حکومت می‌کنند و با بازی‌های غیرمستقیم قدرت، جذبۀ الهی و... ارادۀ خودشان را تحمیل می‌کنند. در هر گروه قدرت در دست یک نفر یا دو نفر متمرکز می‌شود. چون در این عرصه طبیعت انسان هرگز تغییر نمی‌کند. مردم به دور یک شخصیت قدرتمند جمع می‌شوند. همچنان که سیارکان به دور خورشید می‌گردند.

تصور اینکه دیگر مرکز قدرتی وجود ندارد توهمی است که باعث اتلاف وقت و انرژی زیادی می‌شود. انسان قدرتمند هرگز وقت خودش را تلف نمی‌کند. آن‌ها ظاهراً با بازی قدرت همراه می‌شوند و وانمود می‌کنند که قدرت از آنِ همۀ آن‌هاست. اما در باطن مراقب‌اند که کسی به قدرت آن‌ها دست‌درازی نکند. آن‌ها بر روی افرادی کار می‌کنند که کارت‌های خوبی در دست دارند. اگر دردسری رخ بدهد، آن‌ها به جستجوی علت زمینۀ آن برمی‌آیند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۱ دقیقه
قسمت اول
۱۶ دقیقه
قسمت دوم
۱۷ دقیقه
قسمت سوم
۱۶ دقیقه
قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
قسمت پنجم
۱۶ دقیقه
قسمت ششم
۱۵ دقیقه
قسمت هفتم
۲۲ دقیقه
قسمت هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم
نویسنده
مترجمشهروز فرهنگ
گویندهبهنام قربانی
ناشر صوتی رادیو مثبت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۵۲۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم

احمد کتافی
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
کتابی فوق العادم مهم و مفید بوده
این کتاب رو باید هرساله و تا اخر عمر خواند وگوش داد ومطالب آن را وارد ذهن ناخودآگاه خود کنیم تا در تمام مراحل زندگی رهبری قدرتمند و دست نیافتنی باشیم من این کتاب رو برای دومین بار گوش دادم و باز هم حس میکنم که چند بار دیگر و هر سال باید به آن گپس بدم و برای من بسیار مفید وآموزنده است...
h st
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
گویندگی بسیار عالی
مطالب خلاصه و مفید و آموزنده
قوانین جالب سیاست که وقتی گوش میدیم متوجه میشیم که در زمان گذشته و حال در تمام جوامع مردم رو تحت تاثیر و کنترل داشته ‌
در کل برای بنده جذاب و آموزنده بود
لولیتا پروانه
۱۴۰۰/۱/۵
خیلی خوشم اومد کتاب بسیار خوبیه و واقعا باعث میشه سیاستهای خوب و کاربردی یاد بگیریم و بوقتش بهترین عملکرد رو داشته باشیم
سینا داوری
۱۴۰۰/۵/۲۷
مزخرف به تمام معنا....
در این دنیای پر از کژی و نیرنگ و فریب فقط همین ترویج رسمی رو کم داریم. موندم ناشر با چه هدفی دست به این کار زده....
ahoora19 mohamadli
۱۴۰۰/۱/۳
با درود بر کتابراه
توصیه میکنم افرادی که دچار اعتماد به نفس پایین هستن هر دو جلد رو مطالعه کنن نکات مفید فراوون داره
غزال .
۱۴۰۰/۹/۱۶
یکی از بهترین کتابهای رابرت گرین بعد از کتاب ۳۳ استراتژی جنگ این کتابه پیشنهاد میکنم 👌
بهرام جمشیدی
۱۴۰۰/۲/۱۶
عالی عالی... بسیار رُک
ومشخص بسیاری از خصلت‌های موجود در افراد جامعه رو بیان میکنه
مهدی نیک روش
۱۴۰۰/۲/۱۲
برای مدیریت بهران و حفظ رهبری و چیره شدن بر دشمنان عالیه خیلی مفید و واضح حتما قلم کاغذ داشته باشید
زهرا محبی
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
کتابراه بی نظیره چون کتابهای صوتی داره لطفا کتاب‌های صوتی رو بیشتر کنید ممنونم از زحمات شما
اریو کرمی
۱۴۰۱/۲/۱۷
کتاب خوب با گویندگی فوق لعاده خیلی دل میخاد این قانونا رو انجام بدی!!!!
ویدا جعفرنیا
۱۴۰۱/۱/۵
عالی بود خلاصه مختصر و مفیدی از کتاب است که میتونید بارها گوش کنید
ژاله غریبی
۱۴۰۰/۱۲/۲
بسیار عالی که در زندگی رومزه بسیار باهاش مواجه بودم و راهنمای خوبی بوده
روح الله اعتمادی
۱۴۰۰/۲/۴
بسیار عالی هستش
واقعا این اعمال رو انجام بدین و تاثیرات اون رو ببینید
رضا ازادرنجبر
۱۴۰۱/۹/۳۰
چندین بار گوش دادن و هر زمان مجدد وقت کنم گوش میدم
سام سپهری
۱۴۰۱/۸/۱۵
مثل همه کتابهای رابرت گرین این کتاب هم بسیار زیباست.
مشاهده همه نظرات ۲۱

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی 24 قانون حفظ قدرت - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.