معرفی و دانلود PDF کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن

عکس جلد کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن

کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن به قلم پدرام حکیم زاده، همراه با دویست نمونه تصویری داخلی و خارجی، موضوع اینفوگرافیک را به عنوان یک ابزار ارتباط تصویری مدرن مورد مطالعه قرار می‌دهد.

اینفوگرافیک با بکارگیری چندین نمودار و شکل در قالب یک تصویر، داده‌ها را به نمایش می‌گذارد. می‌توان اینفوگرافی را قدیمی‌ترین ابزار ارتباطی بشر دانست، زیرا انسان‌های نخستین نیز در غارها و پناه‌گاه‌هایشان جهت برقراری ارتباط با همنوع خود و جاودانه ساختن تفکراتشان از تصاویر استفاده می‌کردند.

پدرام حکیم زاده در این کتاب انواع اینفوگرافیک پویا، تعاملی و فیزیکی را معرفی کرده و کاربرد آن‌ها را در حوزه‌های گوناگون آموزشی، فرهنگسازی، ترویج علم و ... برای شما شرح می‌دهد.

در بخشی از کتاب اینفوگرافیک می‌خوانیم:

علامت خطر یک نشانه تصویری است که در تمامی جوامعی که از قواعد راهنمایی و رانندگی جهانی پیروی می‌کنند، مفهوم واحدی را منتقل می‌کند. زبان این نشانه، زبان تصویر است. زبانی همه‌فهم که الفبای آن عناصر بصری است. از هزاران سال پیش، انسان‌ها برای ارتباط با یکدیگر علامت‌های ساده‌ای را بر روی سنگ، استخوان و یا پوست حیوانات شکارشده حک می‌کردند.

این علایم تصاویری بود از چیزهایی که آن‌ها در اطراف خود دیده بودند و یا بیانگر اتفاقات و وقایع روزگارشان بود. به تدریج بسیاری از این علامت‌ها به نمادهای تصویری تبدیل شدند. نخستین کتیبه‌های یافته‌شده که به نظر کارشناسان نوعی «کمک حافظه» محسوب می‌شوند شامل طرح گونه‌هایی ساده از اشیا هستند که به سبب شباهتی که به موضوع اصلی دارند باعث فعال شدن ذهن و درک معنا و مفهوم می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

گرافیک
تاریخ هنر گرافیک
طراحی گرافیک
اینفوگرافیک
انواع اینفوگرافیک زمینه‌های کاربرد اینفوگرافیک
هفت قاعده مهم در طراحی اینفوگرافیک
زبان تصویر و ویژگی‌های آن
دستور زبان نمادها و نشانه‌ها
نشانه‌های تصویری و ادراک بصری
نمونه‌های تصویری اینفو گرافی
نمونه‌های ایرانی
نمونه‌های خارجی
معرفی شخصیت‌های ادبی و هنری
معرفی شخصیت‌های سینمایی
معرفی بناهای معروف جهان
موضوعات گوناگون

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-622-739594-5
موضوع کتابکتاب‌های آموزش گرافیک و انیمیشن
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن

برای دریافت کتاب اینفوگرافیک: بیان تصویری مدرن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.