معرفی و دانلود کتاب مینیاتوریست

عکس جلد کتاب مینیاتوریست
قیمت:
36000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مینیاتوریست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مینیاتوریست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مینیاتوریست

کتاب مینیاتوریست اولین اثر پرفروش نویسنده و بازیگر انگلیسی جسی بارتون، داستان پر فراز و نشیب زندگی دختری 18 ساله به نام نلا را به تصویر می‌کشد و سپس به شرح چگونگی آشنایی او با مینیاتوریست می‌پردازد. (فایل کتاب در تاریخ 1398/09/13 به‌روز رسانی شده است.)

زمان به وقوع پیوستن داستان مینیاتوریست (The miniaturist) آمستردام سال‌های 7-1686 است و از خانه کابینتی نلا اورتمن در موزه ملی آمستردام الهام گرفته شده. پترونلا اورتمن دختر روستایی است که 18 سال سن دارد. وی که از دودمانی ریشه‌دار است و به عقد تاجر ثروتمند آمستردامی به نام یوهانس برانت در می‌آید که دو برابر خود او سن دارد. پس از ازدواج، پترونلا به خانه پر زرق و برق یوهانس در آمستردام فرستاده می‌شود.

نلا که انتظار عشق دارد، به سبب بی‌تفاوتی‌های برانت نسبت به خودش خیلی زود امیدش را از دست می‌دهد. خواهر سلطه‌جوی برانت نیز رفتار پسندیده‌ای با نلا ندارد و به تندی با او رفتار می‌کند. حتی پیشخدمت‌ها نیز با حرف‌هایشان او را آزرده‌خاطر می‌کنند. نلا که تک و تنها مانده همان ابتدا با کادوی ازدواج پر خرج شوهرش به خشم می‌آید. یک خانه عروسکی که کپی برابر اصلی از خانه خودش در اندازه کوچک است.

نلا آن هدیه را شوخی زشت و بی‌رحمانه‌ای تلقی می‌کند و آن را نشانه‌ی بی‌تاثیر بودن خودش در خانواده می‌داند. با وجود این، با دیدن یک آگهی کنجکاو شده و به یک مینیاتوریست سفارش ‌می‌دهد‌ تا لوازم ‌کوچکی ‌برای مجهز کردن خانه آماده کند، اما نلا خود هرگز با مینیاتوریست رو به رو نمی‌شود.

پس از مدتی مینیاتوریست شروع به فرستادن عروسک‌ها و وسایلی می‌کند که علاوه بر اینکه کاملا استادانه‌اند، بلکه شباهت بسیاری به همانندهای واقعی‌شان دارند و این موضوع نشان می‌دهد مینیاتوریست نه فقط جزییات خانه‌ی آن‌ها را که رازهای ساکنینش را نیز به خوبی می‌داند.

کتاب مینیاتوریست سر و صدای زیادی به راه انداخت و هیجان فراوانی برای چاپ در بیش از 30 بازار به دنبال داشت. رمان شبیه یک سریال تلویزیونی امروزی است که سبک و بیان آن کمتر شباهتی به ادبیات تاریخی آن برهه دارد و به شیوه نو بیان شده است.

در این داستان سوالات عمیقی مطرح شده که بارتون آن‌ها را واکاوی نکرده. وقتی شخصیت‌ها در محاصره حوادث قرار می‌گیرند کاملا مطمئن نیستند چطور رفتار کنند. جسی بارتون (Jessie Burton) آنقدر که در نشان دادن نقاط ضعفشان وسواس به خرج داده کمتر احساساتشان را به تصویر کشیده است. آن‌ها عمیقا بررسی نشده‌اند و این مساله بیشتر بهانه‌ای برای پیشبرد داستان است.

ویژگی‌های ‌شخصیتی همچون صراحت، قاطعیت و خالی از تعصب بودن حتی با استانداردهای معاصر، یک قهرمان زن مدرن را در گذر دوران از او به نمایش می‌گذارد. این انتخاب ظاهراً به عمد توسط بارتون بوده است. او رمانش را یک "داستان عصر طلایی فمنیستی" توصیف کرده است. نویسنده با نشان دادن شخصیتی امروزی از نلا خود را از این اتهام که صرفا یک داستان تاریخی نوشته مبرا می‌کند.

در بخشی از کتاب مینیاتوریست می‌خوانیم:

وقتی در باز می‌شود، روشنایی زرد رنگ آنقدر دلپذیر است که نلا دلش می‌خواهد فریاد بزند. آنچه به ذهنش خطور می‌کند این است که اتاق کار نسبت به هر جای دیگری که او در این خانه بوده، خیلی بیشتر روزگار گذرانده است. این اتاقی با هدفی مشخص است. خودش رامی‌شناسد و در اینجا نلا بیشترین احساس نزدیکی را به شوهرش دارد. وقتی به داخل پا می‌گذارد و یوهانس در را می‌بندد سعی می‌کند هراس سرسرا را از خود دور کند. می‌گوید، "هیچی اون بیرون نیست نلا. فقط تاریکه. چرا نمیری بخوابی؟"

نلا از خود می‌پرسد چطور او از ترسش آگاه است، درست همان طور که می‌داند چطور اگنس آرامش او را سرِ اوتو به هم زده است. با خود فکر می‌کند زیر نظر یوهانس بودن مثل تحت نظر یک جغد بودن است. آدم احساس می‌کند کت بسته است.

بیرون شروع به باریدن کرده است، شَرَق شرق شبانه‌ی ملایم، آهنگین و آشنا. یک بوی معطر، کاغذی در این اتاق کوچک وجود دارد، یک میز چوبی بلند که با لولا به دیوار متصل است، و آت و آشغالی از کاغذ رول و یک جای قلم و دوات درست شده از طلا. دود شمع سقف کوتاه را با ضربات شلاقی سیاهی پوشانده است، و طرح پرپیچ و تابی از یک قالیچه تُرک پررنگ به سختی پیداست به خاطر برگه‌های شُلی که با زبان‌های ناآشنایی پر شده‌اند. ذرات مُهر پارافینی قرمز همه جا پخشند، و مقداری هم روی پشم ساییده شده است.

روی همه‌ی دیوارها نقشه‌هایی هست، بیشتر از آنکه اتاق مارین دارد. نلا به شکل‌های ویرجینیا و دیگر آمریکاها، اقیانوس آرام، جزایر ملوکا و ژاپن نگاه می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت نویسنده
مقدمه مترجم
سرنوشته‌ها
مقدمه
بخش اول
پشت و رو
شنل
الفبای جدید
خطای دید
کادو
دست‌اندازی‌ها
لیست اسمیت
در کالوراسترات
تحویل بسته
هر زنی معمار بخت خویش است.
بارج
جشن‌های ازدواج
اتاق کار
قدم ها
طنین افکندن و شکوفا شدن
همسر
بگو مگوها
دختر وانهاده
بخش دوم
وارونه
تصمیم‌ها
قصه‌ها
هشت عروسک
نوشته شده روی آب
عصیانگر
گرگ تبدار است
ضربت‌ها
بخش سوم
لکه ها
سلاح‌های شیرین
جای خالی
شاهد
روح‌ها و کیسه‌های پول
فرار
نعل اسب
بدن‌های مخفی
بدون تراز
بخش چهارم
هاگ ها
استادهاوس
بازی تخته نرد
کله قندهای امیدبخش
حیوانات وحشی باید توسط انسان‌ها رام شوند
هنر پیشه
گیلدر و عروسک
نو رسیده
خبرچین
دخترها
یک در بسته
اتاق‌های خالی
آفت در باغ میوه
درجات زنده بودن
سنگ آسیاب
بخش پنجم
هلند نواختر
یک فهرست لغات دشوار از هلند قرن هفدهم
هزینه‌های نمونه‌ی خانوار یک آمستردامی ثروتمند در اواخر دهه 1600
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مینیاتوریست
نویسنده
مترجمهاجر زینی وند
ناشر چاپینشر هنر پارینه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات422
زبانفارسی
شابک978-600-5981-66-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
36000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مینیاتوریست

نکیسا ط
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
دنیای اسباب بازی‌ها و جهان بینی ویژه یک عروسک ساز که در شهری و زمانی که عروسک نماد شرک و تجمل و بت پرستی است که نام کتاب بیان گرآن است. راوی که فکر میکند وارد دنیای زنانه شده است از همسر خویش خانه‌ای اسباب بازی هدیه میگیرد که به او القا میکند که هیچ چیز آن طور که به نظر میرسد نیست.
Yegii ..
۱۳۹۸/۹/۵
کتاب نمایش نسبتا متوسطی از اروپای قرن ۱۷ و مخصوصا جامعه‌ی هلند دارد. افکار و نیروی غالب مسیحیت بر جامعه دارد. ولی سوالات بسیاری هم هست که نویسنده آن هارا پاسخ نداده و رها کرده است.
امنه عابدینی
۱۳۹۸/۹/۱۹
در مجموع کتاب خوبی بود و بیشتر از جنبه روانشناسی بحث برانگیز بود. همچنین به ما گوشزد می‌کند که سرنوشت ادم‌ها و مرگ و زنگیشون چگونه بر اثر حماقت‌های بی‌حدو حصر به ورطه نابودی کشیده میشود.
Aphrodite 302
۱۴۰۱/۵/۱۰
داستان جذابیه البته من انتظار پایان بهتری داشتم و در مورد ترجمه و ویرایش این همه غلط واقعاً اعصاب خورد کنه، به سختی همین مبلغ کم رو هم بابت خریدش دادم
فاطمه جدیدنوری
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
کتابی بسیار ضعیف بود که با ایجاد سوالات زیاد در ذهن خواننده اونو رها میکنه و بنظرم فقط نوشته شده برای القای تام نظرات نویسنده به ذهن خواننده
مجتبی طرخورانی
۱۳۹۸/۸/۲۱
خوبه ولی خیلی اهداف روانشناسانه داره که تو ضمیر ناخود اگاه ادما تاثیر میزاره
پریسا شیخ بهایی
۱۳۹۹/۱۰/۷
کتاب متوسطی هست. و ترجمه خیلی ضعیفی داره
Seyed Reza Hosseini
۱۳۹۸/۸/۲۱
سوال‌های زیادی برای من بوجود آورد عالی بود
َشهلا رزاقی
۱۳۹۸/۸/۲۲
عالی بود وراحت دانلود کردم
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب مینیاتوریست

برای دریافت کتاب مینیاتوریست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.