معرفی و دانلود PDF کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست

عکس جلد کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست

کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست نوشته‌ی سمیه حبیبی و آیگین امیدی شامل مقالات منتخب اولین گردهمایی علمی محیط زیست کاربردی TEHRAN 2019 است که به تحلیل و ارزیابی مباحثی چون مکان‌یابی مسکن مهر، ارزیابی کیفیت آب رودخانه برای مصارف شرب و کشاورزی، مسیریابی خطوط لوله در سیستم‌های انتقال آب و... می‌پردازد.

امروزه برای گسترش و عمران ناحیه‌ای مناسب برای هر منطقه، عواملی مانند تجزیه و تحلیل ساختار طبیعی و عوامل انسانی آن منطقه برای استقرار و پایداری هر کاربری ضروری است. مسکن مهر یکی از اقداماتی است که برای اقشار میانه حال و متمایل به پایین جامعه ایرانی در نظر گرفته شده است.

یکی از با اهمیت‌ترین عوامل ایجاد مسکن، مکان‌یابی درست و مناسب زمین می‌باشد و به دلیل داشتن ماهیت چند وجهی، عملی بسیار پیچیده و سخت است. بهره‌گیری از مدل‌های مختلف تصمیم‌گیری در مکان‌یابی بسیار اهمیت دارد. یکی از این روش‌ها به وسیله وزن‌دهی به معیارها، فرآیند تحلیل سلسلسه مراتبی AHP نام دارد. به وسیله این روش معیارها رتبه‌بندی خواهند شد و گزینه‌های مکان‌یابی هم انتخاب می‌شوند.

بعد از بررسی این اطلاعات لایه‌های مربوط به بخش‌های مورد نظر در محیط GIS بارگذاری و بعد از انجام وزن‌دهی‌های خاص عملیات تولید نقشه بر اساس بررسی سلسه مراتبی ارزش‌گذاری، ترکیب و در نهایت مکان بهینه به وسیله GIS مشخص می‌گردد.

کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست (New Environmental Achievements) یک تحقیق تحلیلی - کاربردی است و از روش‌های اسنادی و میدانی برای جمع‌آوری و ارزیابی اطلاعات استفاده شده است. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می‌دهد مکان‌یابی مسکن مهر با استفاده از فرآیند تحلیل سلسله مراتبی AHP و نرم افزار Arc GIS می‌تواند به بالا بردن کیفیت کار برنامه‌ریزان و افزایش کیفیت زندگی شهروندان کمک کند.

در بخشی از کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست می‌خوانیم:

مکان‌یابی در علوم مربوط به زمین، عملیاتی است که طی آن فرد متخصص با ارایه نیازها، اهداف و اطلاعات وضعت موجود به دیگر کارشناسان، نظیر ترافیک، اقتصاد، جامعه‌شناسی، روانشناسی، جغرافیا، زمین‌شناسی، هواشناسی، زیست‌شناسی و جمع‌بندی آن‌ها در قالب نظرات و اهداف خود به دنبال دستیابی به بهترین انتخاب از انتخاب‌های موجود برای کاربری مورد نظر است. مکان‌یابی بهینه زمانی امکان‌پذیر است که محقق بتواند با توجه به اولویت‌ها ارتباط علمی و منطقی مناسبی میان اطلاعات و داده‌های به دست آمده از کارشناسان مرتبط با موضوع مکان یابی برقرار سازد (فاضل‌نیا و همکاران، 1389، 5).

انسان در جهت تحمل هزینه کمتر، حصول سود بیشتر و سهولت دسترسی به منابع، مکان فعالیت خود را انتخاب می‌نماید. لیکن با پیچیده‌تر شدن عوامل مؤثر در مکان یابی، به ناچار به استفاده از روش‌های علمی و مدرن (خصوصاً بعد از جنگ جهانی دوم) روی آورده است. در این راستا تئوری‌ها، نظریه‌ها و مدل‌های مختلفی ارائه شده که هرکدام دارای مزایا و معایبی بوده و برای کاربردهای خاصی در نظر گرفته شده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

تحلیل و ارزیابی مکان یابی مسکن مهر با استفاده از سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی GIS به روش فرآیند تحلیل سلسله مراتبی AHP
ارزیابی کیفیت آب رودخانه خرم‌آباد برای مصارف شرب و کشاورزی 
ارزیابی کیفی آب زیرزمینی حوضه آبخیز دریاچه نمک با توجه به بررسی شرایط کیفی آب برای مصارف شرب و کشاورزی
بررسی تاثر الیاف شیشه‌ای بر رفتار هیدرولیکی و مکانیکی بتن متخلخل و کاربرد آن در محیط زیست شهری
پهنه‌بندی غلظت فلز سنگین سرب در خاک مناطق پرترافیک اصفهان
سنتز نانوکاتالیست Pd / ZrO2-rGO برای تولید سوخت هیدروژن از الکترولیز آب
بهبود راندمان تولید الکتریسیته در پیل‌های سوختی با استفاده از نانوکاتالیست آندی چند جزئی
مسیریابی خطوط لوله در سیستم‌های انتقال آب (از سد طالقان تا شهر جدید هشتگرد) با کاربرد و مقایسه روش‌های تحلیل سلسله مراتبی و شبکه‌ای
بررسی و ارزیابی خدمات شهری وتوسعه پایدارگردشگری در شهر اصفهان با استفاده ازمدل GIS و SWOT (نمونه موردی مناطق 3. 9)
بررسی مزایا و معایب دستگاه‌های تصفیه فاضلاب بی هوازی از نوع پیش‌ساخته بتنی
طرح کلی سیستم آبیاری "اَور"

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دستاوردهای نوین محیط زیست
نویسنده،
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات199
زبانفارسی
شابک978-622-703761-6
موضوع کتابکتاب‌های زیست شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست

برای دریافت کتاب دستاوردهای نوین محیط زیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.