معرفی و دانلود کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه

عکس جلد کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه
قیمت:
85000 تومان - 15.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه

کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه نوشته رایان هالیدی، نویسنده برجسته آمریکایی در زمینه‌های بازاریابی، کارآفرینی و تبلیغات است. این کتاب در دو بخش اصلی توضیح می‌دهد که دست‌کاری اخبار در رسانه‌های سراسر جهان چگونه انجام می‌شود و این کار چه عواقب و نتیجه‌ای دارد.

رایان هالیدی در کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی (Trust Me, I'm Lying) با استفاده از خاطرات و تجربه‌های خودش و تحلیل اتفاق‌های اطرافش به صراحت می‌گوید که چطور می‌شود به راحتی پیرامون یک موضوع خاص جنجال به پا کرد، اعتراض‌های نمایشی راه انداخت، اسنادی را جعل و اخبار را تحریف کرد تا به نوعی برای آن موضوع تبلیغات شود. دلیل اصلی نوشتن این کتاب توسط هالیدی این است که انتشار اخبار دروغ و تبلیغاتی با هر موضوعی نوعی کلاهبرداری به شمار می‌آید و باعث گمراه شدن و فریب مردم می‌شود.

موضوع دیگر این کتاب توضیح اهمیت وبلاگ‌ها و سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی است و این‌که چگونه به عنوان منابع اصلی اطلاع‌رسانی شناخته می‌شوند، اخبار را تغییر می‌دهند و منتشر می‌کنند. مطالعه این کتاب کمک می‌کند تا سواد رسانه‌ای جمعی بالا رود، مردم دید بازتری نسبت به اخبار و رسانه‌ها داشته باشند و تا حدودی بتوانند واقعیت‌ها را از دروغ و اخبار جعلی تشخیص دهند.

با رایان هالیدی بیشتر آشنا شویم:

رایان هالیدی (Ryan Holiday) نویسنده، بازاریاب و کارآفرین در سال 1987 در آمریکا متولد شد. پس از اینکه در 19 سالگی از دانشگاه انصراف داد مدت کوتاهی به تحصیل در رشته علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا - ریورساید و نوشتن خلاقانه روی آورد. بعد از آن برای مدتی مدیر بازاریابی و استراتژیست رسانه یک شرکت تولید پوشاک آمریکایی بود و با رابرت گرین نویسنده حوزه موفقیت و قدرت و استراتژی در نوشتن چندین کتاب همکاری کرد. او مطالب مختلفی برای کمپانی‌های بزرگی چون فوربس، هافینگتون پست، روزنامه کلمبیا، گاردین و نیویورک آبزرور تالیف کرده است و یک شرکت با فعالیت مشاوره خلاقانه دارد.

رضا اسکندری آذر مترجم کتاب را بیشتر بشناسیم:

رضا اسکندری آذر مترجم ایرانی در سال 1358 در تهران متولد شد. او دانش آموخته رشته مهندسی مکانیک ماشین آلات از دانشگاه تهران است. بیشتر علاقه و فعالیتش در زمینه ترجمه کتاب‌های انگلیسی است. مهم‌ترین ویژگی او به‌عنوان یک مترجم این است که کتاب‌های خاص و نویسندگانی خوب اما گمنام را به خوانندگان ایرانی معرفی کند.

جملات برگزیده کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی:

- استفاده از شهرت دیگران برای کسب شهرت وبلاگ‌ها بر پایه اخبار دست‌اول و ترافیک بازدید بنا شده‌اند و این اتفاق با استفاده از نام‌های بزرگ محقق می‌شود.

- نوشته‌هایی که یک نفر با آن‌ها امرار معاش می‌کند، نوشته‌هایی نیستند که به آن‌ها معتقد باشد. بهترین حد تلاش فرد نیز نیستند... آن‌هایی که از قلمشان نان می‌خورند، زندگی‌شان به خرحمالی ادبی بستگی دارد.

- به مردم چیزی را بگو که دلشان می‌خواهد بشنوند.

- کلیک، کلیک است. بازدید، بازدید است. برای وبلاگ‌نویس مهم نیست آن‌ها را چطور به دست بیاورد. برای رئیس‌هایشان هم مهم نیست. آن‌ها فقط کلیک و بازدید می‌خواهند.

- مشکل وقتی ظاهر می‌شود که وبلاگ‌نویس دنبال زاویۀ مناسب برای خبری است که درواقع هیچ زاویه‌ای ندارد.

در بخشی از کتاب دروغگوهای دوست‌داشتنی: فریب دنیای رسانه می‌خوانیم:

آگهی ضرب در ترافیک مساوی است با درآمد.

یک کارچاق‌کن تبلیغاتی (مسئول افزایش دادن ترافیک بازدید سایت)، مثل من، میزان بازدید سایت را می‌خرد؛ مثلاً ده میلیون بازدید برای این سایت، پنج میلیون بازدید برای سایت دیگر، یا پنجاه میلیون بازدید برای شبکه‌ای از سایت‌ها. تعدادی از وبلاگ‌ها بخشی از درآمدشان را از راه فروش خدمات اضافه مثل میزبانی کنفرانس‌های آنلاین یا همکاری در فروش (قرار دادن لینک محصول یا خدمات یک سایت در وبلاگ پربازدید و دریافت کمیسیون، بابت خریدهای کاربران از آن لینک) درمی‌آورند، اما به‌طور کلی اساس این کسب‌وکار چنین است: ترافیک بازدید برابر است با پول.

بخشی از تبلیغات روی سایت را مالک سایت به‌طور مستقیم می‌فروشد، بخشی دیگر را کارچاق‌کن‌هایی می‌فروشند که به‌صورت درصدی کار می‌کنند و باقی‌اش را هم شبکه‌های تبلیغاتی می‌فروشند که در آن زمینه تخصص دارند. صرف‌نظر از اینکه فروشنده و خریدار کیست، آنچه اهمیت دارد، این است که مالک سایت بابت هر بازدیدی که از آگهی روی سایت انجام می‌شود (ولو خیلی کم) پول می‌گیرد. هر بازدیدی از سایت برای مالک سایت حکم پول را دارد.

مالکان و مسئولان تبلیغات نمی‌توانند بین انواع بازدیدهایی که یک آگهی تبلیغاتی روی سایت به خود جذب می‌کند، تفاوت قائل شوند. یک خوانندۀ ثابت و پیگیر با کسی که تصادفی وارد سایت شده است، هیچ تفاوتی ندارد. مقاله‌ای با محتوای آموزنده با مطلبی که فوراً فراموش می‌شود هیچ تفاوتی ندارد. بنابراین، مادامی که صفحۀ سایت بالا می‌آید و آگهی‌ها دیده می‌شوند، هر دو طرف معامله به خواسته‌شان می‌رسند. کلیک، کلیک است.

با علم به این موضوع، وبلاگ‌ها تمام تلاششان را برای افزایش دادن ترافیک بازدید می‌کنند. از بُعد کسب‌وکار، شما باید وبلاگ‌ها را از این زاویه ببینید. هر تصمیمی که مالک سایت می‌گیرد، فقط بر اساس یک حکم گرفته می‌شود: ترافیک بازدید، به هر قیمت ممکن.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
کتاب اول: خوراک دادن به هیولا- روش کارکرد وبلاگ‌ها
یک: خبرها را وبلاگ‌ها می‌سازند
دو: چطور با سه گام بسیار ساده، از هیچ، چیزی بسازیم
سه: شیادی وبلاگ‌ها
چهار: ترفند شماره 1
پنج: ترفند شماره 2
شش: ترفند شماره 3
هفت: ترفند شماره 4
هشت: ترفند شماره 5
نه: ترفند شماره 6
ده: ترفند شماره 7
یازده: ترفند شماره 8
دوازده: ترفند شماره 9
کتاب دوم: هیولا حمله می‌کند- وبلاگ به چه معناست؟
سیزده: ایرن کارمون، دیلی شو و من
چهارده: دیگرانی هم هستند
پانزده: زیبا اما پلید
شانزده: اقتصاد لینکی
هفده: اخاذی و توطئه از طریق وب
هجده: اخاذی بر پایۀ چرخۀ تکرار
نوزده: افسانۀ تصحیح
بیست‌: فریاد خوشحالی پس از خودفریبی
بیست‌ویک: نیمه تاریک طعنه
بیست‌ودو: مراسم تخریب قرن بیست‌ویکم
بیست‌وسه: به عالم غیرواقعی خوش آمدید
بیست‌وچهار: چگونه پست‌های وبلاگ‌ها را بخوانیم
نتیجه‌گیری خب... از اینجا به کجا می‌رویم؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه
نویسنده
مترجمرضا اسکندری آذر
ناشر چاپینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات292
زبانفارسی
شابک978-622-6983-27-3
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
85000 ت - 15.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه

برای دریافت کتاب دروغگوهای دوست داشتنی: فریب دنیای رسانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.