معرفی و دانلود رایگان PDF کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

عکس جلد کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس: به انضمام احکام و استفتائات، از طرف نویسنده در سایت سمت خدا برای دانلود رایگان اهدا شده است.

همواره در جوامع بشری انسان‌هایی زندگی می‌کرده‌اند که گرچه دارای ظاهری سالم بوده‌اند، ولی نوعی تفاوت آشکار در اعمال و رفتار آنان نسبت به کردار رایج و متعارف افراد عادی جامعه وجود داشته است. این‌گونه افراد که در همة جوامع بشری و در میان پیروان همة ادیان و مذاهب، حضور داشته و دارند، بیش از حدّ متعارف در امور معمولی اعم از مادّی و معنوی سخت‌گیری می‌کنند، به همه چیز شکّ دارند، به کسی اطمینان نمی‌کنند و در بسیاری از امور زندگی کارهای خود را با تردید انجام می‌دهند. به این افراد که متأسفانه در جامعه اسلامی و حتّی در میان شیعیان نیز یافت می‌شوند، افراد «وسواسی» گفته می‌شود.

وسوسه و وسواس نوعی بیماری و به عبارتی شاید بدتر از سرطان است. بر همین اساس بحث دربارة آن، برای کسانی که دچار این بیماری شده‌اند و در حقیقت شیطان بر آنها مسلّط شده، بسیار ضروری است. زیرا وسواس باعث می‌شود دین و دنیای افراد مبتلا به آن و اطرافیان آنان، در مخاطرة عجیبی واقع شود و حتّی زندگی روزمره برای آنها سخت گردد. بنابراین وسواسی باید به خدا پناه ببرد و به فکر درمان خود باشد.

از آنجا که دین مبین اسلام، هیچ‌ یک از معضلات و مشکلات بشری را بی‌پاسخ نگذارده و حتّی برای اصلاح موارد بسیار جزئی هم راهکار ارائه کرده است، درمان وسواس را نیز رها نکرده و برای آن راهکارهای عملی و مفیدی دارد. بهترین این راهکارها در روایات ارزشمندی که از جانب حضرات معصومین ( به دست ما رسیده است و نیز در سیرة زندگانی آن بزرگواران و بزرگان دین وجود دارد.

بنابر این از نظر اسلام، بیماری وسواس چه فکری و چه عملی قابل درمان است، به شرط آنکه شخص وسواسی با مراجعه به فتاوای مراجع معظّم تقلید و علمای وارسته، صد‌ در‌ صد به دستوراتی که در این خصوص ارائه می‌گردد، عمل کند و از اصرار بی‌جا پرهیز نماید. زیرا در برخی موارد لجاجت و عدم حرف شنوی بیماران موجب طولانی شدن مدت درمان و در نتیجه عدم بهبودی آنان می‌شود که در این صورت مراجعه به روانپزشک متخصّص متدّین توصیه می‌گردد.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
فصل اول: راهکارهای عملی درمان وسواس
شیطان و راه های گمراهی بندگان
تعریف وسوسه و وسواسی
اقسام وسوسه
وسواسی، خناس خودش
وسواسی، مطرود همه
وسواسی، قاتل خود و دیگران
وسواس، نوعی سفاهت
درمان وسواس
فصل دوم: احکام و استفتائات وسواس
احکام وسواس
استفتائات وسواس

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهکارهای عملی درمان وسواس
نویسنده
سال انتشار۱۳۸۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات110
زبانفارسی
شابک978-964-2985-09-8
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

Masoud Rezaei
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
با عرض سلام فقط در مقدمه‌ای که از کتاب ارائه شده نگاهی که به افرادی که وسواس داره متاسفانه نگاهی درست نیست و افراد وسواسی رو به عنوان افرادی که مرتکب گناهی شدند ونیازمند هدایت هستند در نظر گرفته در صورتی که وسواس جزء چهار بیماری اول وشابع درحوزه روانشناسی هست وشناخت عوامل پیدایش ودرمان آن بسیار کار حساس ومستلزم فراوان ومطالعات علمی زیادی هست وبه راحتی قابل نسخه پیچی به این طریق نیست، فشاری که به افراد وسواسی وارد می‌شود گاهی اوقات بسیار بالاست وخوشبختانه تکنیک‌های علمی زیادی از جمله مواجهه درمانی (خوگیری)، شناخت درمانی ودرمان‌های دارویی در دنیا به کار گرفته می‌شوند که شرایط خوبی برای این افراد جهت داشتن زندگی با ارامش فراهم می‌کنند کتاب‌های زیادی هم هست که به این مقوله از جنبه‌های علمی می‌پردازه ضمن اینکه این بیماری قابل درمان هست، توکل به خداوند، اراده شخص جهت بهبود به همراه پذیرش بیماری گام‌های اول جهت درمان هست موفق باشید.
zahra nasri
۱۳۹۸/۹/۱۵
کتاب خیلی عالی و مفید بود با تشکر از شماا و نویسنده محترم این کتاب. دوستانی که میگن کتاب ترسونده و... چرا جنبه‌های مثبت شو نمیبینید من که داشتم کتاب رو میخوندم حرفای مهم ایشون رو گوش دادم و با بی‌اعتنایی وسواسم خیلی خیلی کم شده و اگه کم شده فقط بی‌اعتنایی کردم نه اینکه از آخرتم ترسیدم که نرم جهنم و و... خلاصه اگه ایشون حرف از جهنم و.... زدن کنایه از این هست که ادم وسواسی کارش بیهوده ثمره‌ای نداره همون طور که دانشمندان ما توصیه به مطالعه مفید دارند و رولنشناسان تاکید بر خودسازی افراد دارند و اگه کسی وقت شو صرف مطالعه نکنه یا خودسازی در خودش تقویت نکنه از زندگی لذتی نمیبره و همچون مرده متحرکی به زندگیش ادامه میده و عمرش هدر میره، لازم به ذکر هست که در روانشناسی هم مراقبه و بی‌اعتنایی و... وجود داره به روش‌های جدید تر و.... اگه ایشون با ایه و دلیل قرانی حرف زدن برا اونایی که همش تو دین و اعمالشون شک دارند و.... خلاصه اینکه این کتاب باید ویرایش بشه چون ایشون گفتن کسی که وسواس داره نباید رساله مطالعه کنه داخل کتاب گفته و همه دوستان بزرگوار اگه وسواسی داریم به خاطر اینه که اگاهی نداریم کتابای روانشناسی هم میتونن کمکمون کنند فقط باید بخواین که تغییر کنید بهتون هم قول میدم که میشه فقط باید قبول کنید که وسواس دارید چون تو همین کتاب نوشته و دکترای روانشناس عزیز هم میگن که مشکل ادمایی که اختلال وسواس دارند نمیخوان قبول کنند و لجباز هستن فقط میگن مادرست میگیم و ما وسواس نداریم و از دیگران قایم میکنند انشالله که با تلاش و توکل به خدا همه مشکلاتشون حل بشه
ح مرشدی
۱۴۰۰/۱۲/۱
سلام کتاب خوبی بود این کتاب انسان را نسبت به آنچه انجام می‌دهد (اعمال یا افکار وسواسی) آگاه می‌کند و همچنین راهکار‌های مقابله با آن و در آخر هم مثال‌های از وسواس با حکم شرعی آن‌ها را دارد و واقعا این کلمه از کتاب که به افکار وسواسی اعتنا نکنید خود راه حل و داروی این درد است البته می‌دانم که این کار سخت است اما فقط یکی دو روز اول را تحمل کنید به امید خدا حتما بهتر می‌شود البته اگر شکست خوردید ما امید نشوید چون نا امیدی کار شیطان است و با این کار می‌کوشد تا ما را منصرف از ترک این عادت زشت کند
یک جمله دیگر هم از این کتاب خیلی زیبا بود و آن هم اینکه فرد وسواسی همه را در حال انجام اعمال اشتباه می‌بیند و خود را در حال انجام اعمال خوب در صورتی که این فرد اگر خودش را درمان نکند خودش زودتر به جهنم می‌رود.
در کل کتاب مناسبی است فقط چند نکته بالا را هم رعایت کنید به امید پیروزی همه ما بر شیطان التماس دعا
محمد فکری
۱۴۰۲/۱/۱۳
با سلام
ضمن تشکر از کتابراه و استاد ارجمند جناب آیت الله مظاهری به جهت اهمیتی که ایشان به این مقوله داده و کتاب تالیف نموده‌اند.
خوب بود، ولی آیا کسانی که مقلد آیت الله مظاهری نیستند هم می‌توانند از این فتواها بهره مند شوند و مطلب دیگر اینکه تکلیف سال‌ها تحقیق و درمان روان پزشکان (متعهد) مذهبی و
غیر مذهبی و دارو سازان در حوزه بیماری وسواس چه می‌شود؟
هر چند بنده از بیماری وسواس رنج می‌برم و کتاب‌هایی در این خصوص خوانده و افراد وسواسی دیگری را هم دیده‌ام ولی این کتاب را نمی‌توانم مرجعی کامل برای درمان در نظر بگیرم. (‌ای کاش درمان به این راحتی بود) پیشنهاد من به علمای دین این است که جدی تر به این بیماری نگاه کنند چرا که قسمت اعظمی از وسواسی‌ها، وسواس مذهبی دارند و علما با تحقیق و با مشورت روانپزشکان متعهد، با راه حل‌های به روزتر و عملیاتی تر، ویرایش‌های جدید تری از کتاب حاضر ارائه دهند تا ان شاء الله مرحمی شود برای درد بیماران وسواس فکری و عملی.
با تشکر
zahra rostami
۱۴۰۰/۷/۱۰
کتاب خوبی بود.. ممنون از زحمات شما.. اما کاش توی کتاب درباره وسواس فکری مخصوصا افکار وسواسی که مربوط به مذهبه بیشتر توضیح میدادن. ‌ تاکید کتاب بیشتر روی وسواس نظافت و طهارت بود در حالی که وسواس مذهبی انواع دیگه هم داره مثل وسواس نسبت به چیزی که نمیدونی استفاده ازش حلاله یا نه.. البته منظورم حلال و خوردنی‌های حرام نیست.. منظورم حلال و حرام فایل‌هایی که از رسانه‌ها بصورت رایگان دانلود میکنیم و معلوم هم نیست صاحبانش راضی هستن یا نه... کاش در مورد قانون کپی رایت از نظر مذهبی هم کتابی میذاشتین.. یا درباره وسواس توی گناه نکردن.. یعنی ترس افراطی از اینکه نکنه گناه کنی و خودت حواست نباشه.. به هرحال ممنون از کتابهای خودتون.
نگین احمدی
۱۳۹۹/۴/۲۷
وسواس یک بیماری پیچیده بیماریهای اعصاب است راه حل روانشناسی دارد این راهکارها کافی نیست علما اگر واقعا به فکر آخرت فردوسواس هستند باید همه نجاسات را برای آن‌ها پاک قرار دهند تا درمان شوند زمان ما یک زمان پراز استرس است و باعث ایجاد بیماریهای روانی میشود و حالا شیطان هم از این بیماری نهایت استفاده و را میکند دراین زمان پراز استرس حتی برای عموم مردم هم باید متنجسات لغو شود تا آمار مبتلا به وسواس به حداقل برسد چه برسد به فرد وسواس که حتی خود نجاسات هم باید پاک باشد اگر علما دست از لجاجت بردارند حکم مطابق روز بدهند هم وسواس به حداقل میرسد وهم شیطان از این نقاط ضعف نمی‌تواند استفاده کند
Zahra Naeeni
۱۳۹۹/۲/۲۰
این کتاب شایدکتاب بدی نباشه ولی براکسایی مفیده که ازلحاظ دینی خیلی قوی باشن براعامه مردم فک نمیکنم خوب وموثرباشه به عنوان کسی که سال هاباوسواس دست وپنجه نرم میکنه واززندگی هیچ لذتی نمیبره خوندن این حرف هاچه فایده داره. بایدیه سری راه کارعلمی وروانشناسی به این کتاب اضافه بشه. امیدوارم خداکمکمون کنه وسواس واقعا بدترین عذاب روحی که ادم میتونه بهش دچاربشه چون روزبه روزریشه هاش توتن وبدن آدم قوی تروبزرگترمیشه تاجایی که احساس خفه گی ودرماندگی میکنی. ولی به این راحتی هاخلاصی نداری ازش.
سعید حسین قلی زاده
۱۳۹۹/۲/۱۵
سلام کتاب خوبی بود و منی که وسواس داشتم کمی خوب شدم و باید نکات رو واقعا بهشون عمل کرد بر خلاف نظر دوستان خیلی به من انرژی داد برای ترک این مسئله. خیلی سوالات اخر کتاب خوب بود. انتظار یه کتاب روانشناسی که بیاد وسواس رو موشکافانه و علمی با جزئیات بیان کنه نداشته نباشید. در ضمن اگر روانشناسی قادر به حل این مسئله بود الان همه‌ی وسواس‌های عالم درمان میشدند همین جیزی که اسلام گفته کارسازه به شرطی که گوش داده بشه و مطالب کتاب رو مرور کنیم هر چند وقت، تاثیر داره و اینکه سخنرانی وسواس ایت الله فاطمی نیا نیز گوش داده بشه اونم خوبه و چاره سازه و روی من تاثیر گذاشته
زهراعباسی
۱۴۰۱/۹/۱۳
فکر میکنم لحنش باعث شده خیلی از دوستان حالت دفاعی به خودشون بگیرن بنظر من خیلی میتونه به کسایی با وسواس نجاست و اعمال دینی کمک کنه من خودم اکثر وسواس هارو دارم و واقعا راهکار وسواس همینه که به افکارت توجه نکنی مثلا توی وسواس تمیزی بخودتون بگین که من میخوام مریض بشم و بیش از حد تمیزکاری نکنین خود هم مریض شدن از این ترسی که از مریض شدن داریم دردش کمتره و توی یکی دوروز جواب نمیده باید انقدر بی اعتنایی کنی تا برات تبدیل به عادت بشه و البته هر وسواسی یه نقطه آغاز داشته سعی کنین که یه زندگی آروم و بدون استرس داشته باشین و به روانشناس هم مراجعه کنید.
ابوالفضل مرشدلو
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
احساس میکنم این کتاب بیشتر انسان رو سوق میده به سمت انگیزه پیدا کردن برای ترک این کار و بهش بفهمونه اگه سعی نکنه این حالت رو از بین ببره هرکجا که باشه آرامشی نداره و سر آخر باشدت گرفتن این اختلال وسواسی زندگیش روز به روز تاریک تر میشه
البته این کتاب بیشتر کلی هست و خود آقای مظاهری ننوشتن بلکه 5 و
حدودا جلسه از سخنرانی رو موسه سه‌ای چاپ کرده شده کتاب
اما راه کار‌های خوبی داره برای تقویت روح توسل توکل. و........... و این که تمام تلاشت رو برای بی اعتنایی انجام بده اما اصل کاری که داخلش وسواس داری رو رها نکن مگر اون کار مشکل داشته باشه
Mahtab Bar
۱۳۹۹/۵/۲۰
مباحث هیچکدوم علمی نبود و یسری اختلالات دیگر روانی رو قاطی وسواس کرده بود و خرافه و شبه علم و علم رو ترکیب کرده و یه متن بی محتوا و نادرست رو ارائه داده فوق اعلاده سطح پایین بود و اینک روی بیماری‌ها اسم شیطان بذارن و ادما رو بهشت و جهنمی کنن بخاطر اختلالات عصبی ک کاملا بحث علمی هست اصلا و به هیچ وجه درست نیست هیچ آدمی روی این زمین از طریق سرزنش بهتر نشده
Ahmad Khosravi
۱۳۹۶/۴/۶
نوشته تو مقدمه فرد وسواسی نباید لجبازی کنه و با مراجعه با رساله مشکلاتش رو با اون دسترات حل کنه خداروشکر نویسنده یکی از پیچیده‌ترین مسائل روانشناسی رو حل کرد برادر من هرچیزی رو دلیل نمیشه که بادید مکتبی و غیر علمی حل کرد تو مغز شماها چی میگذره
حسین کرم پور
۱۳۹۴/۷/۳
روشی علمی برای درمان وسواس پیشنهاد نشده است. وسواس یک نوع بیماری روحی و روانی است و با نصیحت کردن درمان نمی‌شود. فکرکردم یک روانشناس نویسنده کتاب است ولی بعد از مطالعه متوجه شدم حضرت آیت الله تعدادی آیات قرآنی و روایات در توضیح وسواس آورده‌اند ولی راهکاری علمی ارایه نشده است!
بیک
۱۳۹۸/۹/۶
سلام کتاب خوب بود به خصوص سوالات آخرش که عالی بود من خواندن این کتاب را به هر وسواسی از هر نوع توصیه میکنم این کتاب به طور ویژه برای وسواس مذهبی عالی است و خیال فرد را اسوده میکند خوندن سوالات آخرش برای همه مفید هست چراکه موارد عینی ان زیاد دیده شدند
ستوده سادلیه
۱۳۹۸/۵/۲۱
سوالاتی که آخرکتاب بودوبهشون پاسخ داده شده بودبرام جالب بوداما به نظرمن وسواس درمان نداره. من حدودیکساله کتابای زیادی خوندم دکترم رفتم هیچکدوم جواب نداده وازاین قضیه خودم وخانوادم خیلی رنج میبریم. به نظرمن اراده آدمی ازهمشون مهمتره.
مشاهده همه نظرات 85

راهنمای مطالعه کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

برای دریافت کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.