معرفی و دانلود کتاب نمایشنامه‌ای در طویله

عکس جلد کتاب نمایشنامه‌ای در طویله
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه‌ای در طویله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه‌ای در طویله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه‌ای در طویله

کتاب نمایشنامه‌ای در طویله اثر محمد ضیایی، روایتی است خیالی از زبان حیوانات درباره سال‌های پایانی یک انقلاب که با وجود وفور و زیبایی شعارهای آرمانی‌اش، به سرانجام تلخی گرفتار شده و نتوانسته به اهداف خود دست یابد. لازم به ذکر است این کتاب در ادامه رمان قلعه حیوانات جرج اورول نوشته شده است.

داستان، درباره وقایعی است که حدود چند دهه بعد از انقلاب حیوانات، در قلعه حیوانات رخ می‌دهد. اینکه چگونه حیوانات به بازی گرفته شده و نفرت حاصل از آگاهی آنان توسط خوک‌های حاکم، مدیریت می‌شوند. اما نکته مهم‌تر این است که خود خوک‌ها نیز مدیریت شده و بر اساس یک سیستم، رفتار می‌کنند. نمایشنامه‌ای در طویله روایتی است از تاریخ، ساعت شنی که هر بار سرنگون شده و دوباره چرخه آن برای جوامع تکرار می‌شود. روالی ثابت که هرچند برای جوامع مختلف، گوناگون و متفاوت است ولی برای هر اجتماعی، یک شکل و باثبات است و البته نقش خود جوامع که مسبب اصلی و اساسی نکبت و فلاکت و بردگی اجتماع خویشند.

نمایشنامه‌ای در طویله، به مکان و زمان و فردی خاص، نپرداخته، بلکه تنها داستانی‌ست که در قالب زبان حیواناتی انتزاعی مطرح شده و هدف از آن شناخت بهتر تاریخ و به ویژه عوام فریبی انقلابات انحراف یافته همراه با آرمان‌های رویایی و فریبنده‌ای است که به نوعی با جنگ‌های بزرگ تاریخی نیز مرتبطند.

هدف اساسی در کتاب نمایشنامه‌ای در طویله، توجه به حقیقت تاریخ است. تاریخ مقوله‌ای است که متفکران بسیاری درباره حقیقت و ذات و مولفه‌های اساسی آن از جمله انسان، به بیان نظرات گوناگون و گاهی متضاد پرداخته‌اند. در کتب آسمانی نیز انسان به سیر تحولات اخلاقی، رفتاری و حتی ابزاری خود در گذر زمان فرا خوانده شده است.

در بخشی از کتاب نمایشنامه ای در طویله می‌خوانیم:

در طبقه دوم ساختمان اصلی قلعه، ناپلئون پیر و چاق و فرتوت در اتاق خواب نود متری‌اش در پای شومینه هیزمی سنگ‌کاری شده، روی کاناپه بزرگ قهوه‌ای رنگ مخملی همیشگی‌اش نشسته و عصای خود را که بنا به توصیه یکی از ماده‌هایش، برای شکوه و ابهت بیشتر، همیشه به همراه داشت و البته بدون آن‌هم حتّی می‌توانست به راحتی بدود، به گوشه کاناپه تکیه داده و چشمانش را بسته بود.

این ساختمان، همان ساختمان مسکونی جونز و خانواده‌اش، مالک قبلی پیش از انقلاب حیوانات بود که البته در مقایسه با آن زمان، تغییرات زیادی کرده بود. به دستور ناپلئون، سه اتاق مشتمل بر دو خواب و آشپزخانه با هم یکی شده و برای خواب ناپلئون اختصاص داده شد. در چهار گوشه اتاق، چهار سکو تعبیه گردید که محل استقرار چهار سگ جوان، بزرگ و درنده بود که وظیفه نگهبانی از ناپلئون را در اتاق برعهده داشتند. در پشت در اتاق هم دو سگ و در ابتدای راه‌پله‌های منتهی به طبقه دوم در همکف ساختمان نیز دو سگ از جان ناپلئون محافظت می‌کردند. علاوه بر این‌ها یک سگ دیگر همیشه بر روی پشت‌بام ساختمان و دو سگ نیز در اطراف آن نگهبانی می‌دادند که جمعا یازده سگ وظیفه نگهبانی از اقامت‌گاه ناپلئون را بر عهده داشتند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
خلاصه قلعه حیوانات: جرج اورول - ((قلعه حیوانات 1))
بخش اول: بی‌نظمی منظّم
بخش دوم: تیرهای انتقام
بخش سوم: سیستم گرگ‌پرور
بخش چهارم: ستون‌های استوار
بخش پنجم: شیپور آخرین پاییز
بخش ششم: شش ت...
بخش هفتم: هفت فرمان
بخش هشتم: پایان یک نمایش خوکی
بخش نهم: سپیدیِ سیاهی
بخش دهم: ساعت شنی تاریخ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمایشنامه‌ای در طویله
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات میعاد اندیشه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات192
زبانفارسی
شابک978-622-6252-57-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نمایشنامه‌ای در طویله

سپنتا جواهری
۱۳۹۸/۸/۱۷
نه تنها یک شاهکار سیاسیه بلکه یک شاهکار جامعه شناسی هم هست چندروز پیش سرکلاس دانشگاه علامه بحث اثار جرج اورول بود یک دانشجو درباره این کتاب گفت که ادامه کتاب سیاسی جرج اوروله. هر جمله این کتاب شعرها نامگذاری فصلهای کتاب و اسم خود کتاب و به خصوص به خصوص سه صفحه آخرش فراتر از شاهکاره هزار بار در عین شاهکاره. سادگی متن و روانی جملات بین حیوانات و از یک دسیسه که مبناش بر نوشتنه سه خط ساده هست. نویسنده کتاب: احسنت بر شما.
پارسا ...
۱۳۹۸/۶/۲۸
این کتابو یکی از دوستان بهم معرفی کرد... کتاب خوبی بود که مث قلعه حیوانات جرج اورول باید بیشتر از یک دفه خونده بشه مخصوصا برای ماها... هر چند بار هم بخونی چیزای دیگه‌ای از توش درمیاد... به نظرم یک شاهکار سیاسی بود
رضا .
۱۳۹۸/۶/۱۶
جالب بود... مثل رمان جرج اورول... فقط اسمشو چرا نمایشنامه گذاشتن؟ ادم فکر میکنه واقعا نمایشنامه است. نمایشی در طویله بهتر بود... چون واقعا یک نمایش و بازی بود برای سرکار گذشتن حیوانات تحت سلطه... همشون با همن و فقط اگه بعضی وقتها دعوای خفیفی هم میکنن فقط سر منافع خودشونه... نه به خاطر حیوانات.
فراهانی
۱۳۹۹/۱/۷
بسیار گیرا و دل پسند و در آخر بسیار تلخ ولی آموزنده. این کتاب‌ی جورایی تفسیر و چشم انداز کتاب قلعه حیواناته و اوضاع انقلاب و هم اکنون جامعه. واقعا دمت گرم نویسنده تعجبم فقط چطور اجازه نشر دادن بهش. درود ب نویسنده روشنفکر و دل سوخته‌. کیف کردم براستی با این کتاب بخونید و روشن بشید⁦🖐️⁩⁦🖐️⁩😎😎⁦❤️⁩⁦❤️⁩
Mahsa Ahmadi
۱۳۹۸/۸/۲۷
من هنوز کامل نخوندم. الان به علت قطعی اینترنت از اجبار به این رمان رو آوردم اما قسم میخورم در حال حاضر ۲ ساعت تمامه که بی‌وقفه چشم به این رمان دوختم و دارم با لذت میخونمش. به نظرم به جای نمایشنامه‌ای در طویله میشد اسمشو گذاشت ( (کتابی که نمیتوانید آن را زمین بگذارید) )
مهدی رحیمی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شاید وقتی حرف‌ها و کلمات توانایی جولان در عرصه واقعیت رو نداشته باشن.... عرصه خیال و تشبیه بتونه هدف رو بیان کنه.... البته هنرمندی خاص و ظریفی لازمه تا بشه منظور رو از لابه لای کلمات برسونه.... و این کتاب این نقطه قوت رو داره..... ارزش داره هرچند خوندنش گاهی تاسف ادم رو بر می‌انگیزه....
-- .
۱۳۹۹/۵/۱۸
یکی از جملات کتاب: (( ما به این حیوانات... برای یک جنگ بزرگ نیاز داریم....))
این رمان... کتابی که همه ما ملت ایران باید بخونیم... به شرطی که به ذهن بسپاریم.. همینطور که گفتن فراتر از شاهکاره.. بهتر و روان تر و زیباتر و پر معناتر از رمان جرج اورول یا همون جلد اول.
elsa Mollaei
۱۳۹۸/۹/۱۲
واقعا عالی بود بخصوص پایانش که تکان‌دهنده بود حتی برای منی که همیشه خودم میگم همه چی یه بازیه ولی با خوندن آخرش شوکه شدم واقعا. فقطم منتظر بودم تمومش کنم تا معرفیش کنم به بقیه. بازم میگم حرف نداره، دمتون گرم آقای ضیایی.
مهناز کیان مهر
۱۳۹۸/۹/۲
کتاب عالی بود شخصیت‌ها و اسم‌ها زیاد بود.
فقط من چند موضوع رو نفهمیدم ایا لک لک هم از عوامل مورگان بود و توسط خودشان کشته شد هم اینکه خوک با لک توی صورت اسنوبال بود یا شبیهش و چه کسی جانشین ناپلئون شد
فاضل باقرزاده
۱۳۹۹/۶/۷
سلام، من دیشب این کتاب به علاوه دو کتاب دیگر آقای ضیایی را هدیه گرفتم از یک شخصی در یکی از کتابفروشی‌ها. واقعا فکر نمیکردم که اینقدر از این کتابها تعریف شده باشه. من حقیقتا از اون کسی که این کتابو به من هدیه داد تشکر میکنم
رامین امام
۱۳۹۸/۷/۱۲
بخونید ولی سعی کنید اصلا قضاوت و مقایسه نکنید. لحظه به لحظه حس ناامیدی شما را در بر میگیره
مهناز کیان مهر
۱۳۹۸/۸/۱۶
هنوز کامل کتاب رو نخوندم ولی تا همین سه فصل هم عالی بود، تعجبم اینه که چطور اجازه چاپش رو گرفتید!!!؟؟
maryam bakhtiari
۱۳۹۸/۷/۱۵
لحظه به لحظه احساس تعجب بیشتری بهت دست میده. مخصوصا شعارها و خاکسپاریها و سخنرانیهاش..... واقعا باید چندبار خوندش
نیما اسداللهی
۱۳۹۸/۱۱/۲
یکی از عالیترین کتابهایی بود که خوندم
واقعاً ارزش وقتی که گذاشتمو داشت
مخصوصاً آخرش که کاملاً شوک بهم دست داد
متاسفانه انگیزه مهاجرتمو بیشتر کرد
فرشاد کهن سار
۱۳۹۸/۸/۱۹
عالی بود!
دنیای پشت پرده سیاست رو توضیح میداد که اون چیزی که عموم از سیاست میبینن صرفا اون نیست!
مشاهده همه نظرات 53

راهنمای مطالعه کتاب نمایشنامه‌ای در طویله

برای دریافت کتاب نمایشنامه‌ای در طویله و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.