معرفی و دانلود PDF کتاب برندسازی محصول زعفران

عکس جلد کتاب برندسازی محصول زعفران
قیمت:
51000 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب برندسازی محصول زعفران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب برندسازی محصول زعفران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب برندسازی محصول زعفران

کتاب برندسازی محصول زعفران به قلم ابوالفضل معصوم زاده زواره، بازار جهانی زعفران و جایگاه ایران در این حوزه را معرفی کرده و سپس برنامه‌های عملیاتی برندسازی این محصول را گام به گام شرح می‌دهد.

داشتن کیفیت و قیمت مناسب محصول از نکات مهم و اساسی جهت حضور در بازار جهانی محسوب می‌شود اما تداوم این حضور مستلزم داشتن برند برتر است.

متقاضیان در شرایط یکسان سراغ نامی می‌روند که برایشان آشناتر است. بنابراین بخشی که برند خاص خود را نداشته باشد، ناچار است یا کیفیت خود را افزایش دهد یا قیمت خود را کاهش دهد، که در هر دو صورت کاهش سود و از دست دادن قدرت رقابت برای واحد تولیدی را به همراه خواهد داشت.

مقدار سودی که واحد بدون برند از دست می‌دهد تا بتواند توان رقابتی خود را حفظ نماید، به اندازه ارزش برند طرف مقابل است. هر چه ارزش برند بیشتر باشد، فشار وارده بر رقیب بیشتر خواهد شد و لذا بزرگ‌ترین چالش برای حضور در بازارهای جهانی و تداوم حضور در این بازارها به ارزش برندهای جهانی در آن زمینه باز می‌گردد.

زعفران یکی از محصولات منحصر به فرد است که در موارد غذایی، دارویی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کشور ایران به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده و صادر کننده این محصول، بیشتر از 95 درصد تولید جهانی زعفران را بر عهده دارد.

بررسی‌ها در کتاب برندسازی محصول زعفران (Saffron branding) نشان می‌دهد که قابلیت گسترش صادرات زعفران در بازار جهانی می‌تواند درآمدهای ارزی کشور را افزایش دهد. اما به غیر از وجود مسائل و مشکلات گوناگون در حوزه‌ی تولید و همچنین چگونگی عمل‌آوری این محصول توسط کشاورزان که اغلب به دلیل عدم بازنگری در ساختار سنتی تولید محصول می‌باشد، مشکلات بسیاری در زمینه صادرات این محصول وجود دارد.

از آن‌جا که ایران به مسئله برندسازی توجه چندانی نداشته و یکی از دغدغه‌های اساسی و مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه پنجم توسعه اقتصادی قرار دارد، بنابراین آگاهی از ضرورت برندسازی و تلاش برای عملی نمودن آن برای محصولات صادراتی همچون زعفران و ... می‌تواند در این مسیر راه‌گشا باشد.

در بخشی از کتاب برندسازی محصول زعفران می‌خوانیم:

بازاریابی سنتی ادویه‌جات که در حال حاضر شاهد آن هستیم عمدتا ناشی از ماهیت حاکم بر این صنعت و افراد فعال در آن در کشور هند هستند. تعداد بسیار زیادی از واسطه‌ها در این بازار حضور دارند. صادرات ادویه‌جاتی نظیر زردچوبه، زنجبیل و پودر فلفل ناچیز و اندک است. مرکز توسعه اقتصادی و کشاورزی کشور قصد دارد پایگاه داده‌هایی برای استفاده تولید کنندگان، کارآفرینان و صادرکنندگان این محصولات در استان اوتارانچال به وجود آورد.

این مرکز می‌خواهد در جامع و درستی نسبت به مشکلات پیش روی تولید کنندگان پیدا کرده و کشاورزان را در تولید بهترین محصول از نظر قیمتی و سود آوری راهنمایی کنند. یکی دیگر از اهداف این مرکز این است که بخش خصوصی را تشویق کند فعالیت بیشتری در این استان داشته باشند و در حال برنامه‌ریزی و ایجاد زیرساخت‌هایی به منظور تقویت فرآوری و بسته‌بندی ادویه‌جات و کمک به ایجاد ارزش افزوده است.

مرکز توسعه اقتصادی و کشاورزی هند قصد دارد با انجام مطالعات و پژوهش‌های بیشتر به سیاست‌گذاران کمک کند قدم‌های مؤثرتری در زمینه صادرات ادو په بردارند. همچنین مطالعه بازارهای محلی نشان می‌دهد آنچه را که روستائیان خریداری می‌کنند می‌تواند توسط خود آن‌ها تولید شود. باید تمام فرصت‌های موجود شناسایی و مورد بررسی قرار گیرند. باید به خاطر داشت که نه ممکن است و نه مطلوب است که تمام محصولات را در تمام مناطق تولید نمود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بازار جهانی زعفران و جایگاه ایران
فصل دوم: بررسی تجربیات کشورهای منتخب در زمینه برندسازی برای محصولات
فصل سوم: بررسی وضعیت موجود و فرصت‌ها و تهدیدات پیش روی صنعت زعفران ایران
فصل چهارم: برنامه‌های عملیاتی برندسازی محصول زعفران ایران و وظایف نهادهای مرتبط
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب برندسازی محصول زعفران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات163
زبانفارسی
شابک978-964-469-430-1
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
51000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب برندسازی محصول زعفران

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب برندسازی محصول زعفران

برای دریافت کتاب برندسازی محصول زعفران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.