معرفی و دانلود PDF کتاب تکنولوژی تولید بستنی

عکس جلد کتاب تکنولوژی تولید بستنی
قیمت:
29900 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تکنولوژی تولید بستنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تکنولوژی تولید بستنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تکنولوژی تولید بستنی

هاجر بابایی تنکابنی در کتاب تکنولوژی تولید بستنی به شرح چگونگی ساخت و تهیه بستنی می‌پردازد و دربارۀ مواد تشکیل دهنده، اجزا، فیزیک، رنگ‌ها و انواع این خوراکی لذیذ سخن می‌گوید.

دربارۀ کتاب تکنولوژی تولید بستنی:

این کتاب با شیوه‌ای بسیار آسان و راحت در مورد روش‌های طراحی فرمول، مواد اولیه، روش‌های ارزیابی کیفیت بستنی و دیگر مسائل مرتبط با صنعت بستنی‌سازی توضیح می‌دهد.

واژه فارسی بستنی که از فعل بستن گرفته شده، به معنای مخلوطی‌ست که بسته یا سفت شده است. کلمه بستنی مترادف انواع دسرهای منجمد به کار برده می‌شود حال آنکه بعضی از آن‌ها به هیچ وجه حاوی شیر نیستند و وجه اشتراک آن‌ها با بستنی تنها به لحاظ حالت انجمادی آن‌هاست.

بستنی سیستم پیچیده کف‌مانندی است که در آن حباب‌های کوچک هوا در فاز پیوسته‌ای که به طور جزئی منجمد شده است، پراکنده هستند.

کتاب تکنولوژی تولید بستنی (Ice cream production technology) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به تولیدکنندگان مواد اولیه بستنی، مدیران تولید و کنترل کیفیت و سایر افرادی که در صنعت بستنی‌سازی فعالیت می‌کنند اطلاعات مفید و سودمندی ارائه می‌دهد.

در بخشی از کتاب تکنولوژی تولید بستنی می‌خوانیم:

رنگ‌های غیرطبیعی و شدید باعث کاهش تقاضای مشتری می‌شود. ترکیبات مورد استفاده بایستی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و نگهداری و جابجایی آن‌ها در شرایط کاملاً بهداشتی انجام گیرد.

اگر شدت رنگ محصولی خیلی بالا باشد، ممکن است که این طور به نظر آید که محصول به صورت مصنوعی طعم داده شده است حتی اگر این طور هم نباشد. در صورتی که محصول رنگ نداشته باشد (یا خیلی کم باشد)، خیلی از مصرف‌کنندگان فکر می‌کنند که طعم‌دهنده خیلی کمی به محصول اضافه شده است. مقدار نامناسب رنگ، احساس مصنوعی بودن را ایجاد می‌کند. در محصولات رنگارنگ و محصولات حاوی چندین طعم، بایستی خطوط مرزهای بین رنگ به طور واضح وجود داشته باشد.

رنگ خیلی زیاد اغلب قابل ایراد است زیرا به صورت غیرجذاب جلوه می‌کند و اغلب حالت مصنوعی (ساختگی) را تداعی می‌کند. تمایل عمومی نزد ارزیاب‌ها چنین است که به محصولاتی که دارای شدت رنگ زیاده از حد و روشن می‌باشند اهمیت کمتری قائل باشند. چنین محصولی این نظر را به خریدار یا مشتری منتقل می‌کند که آن کالا ارزان، بدلی و با کیفیت ساخت ضعیف می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات بستنی
فصل دوم: شیر و فرآورده‌های آن
فصل سوم: شیرین‌کننده‌ها و طعم‌دهنده‌ها
فصل چهارم: رنگ‌ها و کاربردها
فصل پنجم: روکش‌ها
فصل ششم: سایر اجزای بستنی
فصل هفتم: فیزیک بستنی
فصل هشتم: تولید بستنی
فصل نهم: مباحث تکمیلی
فصل دهم: روش‌های آزمون بستنی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تکنولوژی تولید بستنی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات429
زبانفارسی
شابک978-600-451-235-0
موضوع کتابکتاب‌های علوم صنایع غذایی
قیمت نسخه الکترونیک
29900 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تکنولوژی تولید بستنی

امیرشیرمحمدلی
۱۴۰۲/۵/۷
واسه من که دارم در این زمینه کار میکنم نکات خوبی داشت و چون کتاب دیگه‌ای در این زمینه نتونستم پیدا کنم به دردم خورد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب تکنولوژی تولید بستنی

برای دریافت کتاب تکنولوژی تولید بستنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.