معرفی و دانلود رمان امپراطور هراس

عکس جلد رمان امپراطور هراس
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی رمان امپراطور هراس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان امپراطور هراس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان امپراطور هراس

امپراطور هراس، از جولی اوتسوکا، به طرزی غیر قابل‌ باوری، شگفت‌انگیز است و نفستان را بند می‌آورد. بی‌شک این رمان یکی از تأثیرگذارترین و به یادماندنی‌ترین کتاب‌ها با موضوع بحران بازداشت، اسارت، اردوگاه‌های اجباری است.

در امپراطور هراس اوتسوکا در مورد وضعیت ژاپنی‌های مقیم آمریکا در بحبوحۀ جنگ جهانی دوم صحبت می‌کند؛ وضعیتی که در آن هر انسانی هویتش را از دست می‌دهد و مفاهیم بشردوستانه، رؤیا تلقی می‌شود. به روزهایی در سال ۱۹۴۲ که هزاران ژاپنی باید خانه و زندگی‌شان را رها کرده و به اردوگاهی میان بیابان‌های یوتا بروند.

از برجسته‌ترین ویژگی‌های شخصیت‌های رمان امپراطور هراس که در میان سوله‌ها، سیم‌های خاردار، ترس و تنهایی ساکن‌اند، می‌توان به شجاعت و شهامت اشاره نمود. که به گفته منتقدان از شاهکارهایی‌ست که تاریخ شرمگین انسان‌ها و سیاست‌شان را به تصویر کشیده است.

جولی اوتساکا نویسنده زن معاصر ژاپنی آمریکایی است که به خاطر نگارش رمان‌های تاریخی‌اش از شهرت جهانی برخوردار است. او در سال ۱۹۶۲ میلادی در کالیفرنیا و از پدر و مادری ژاپنی الاصل متولد شد. پدرش مهندس هوافضا و مادرش تا پیش از به دنیا آمدن جولی، تکنیسین آزمایشگاه بود. بعد از آن پدر و مادر او هر دو به عنوان نیروهای متخصص فنی در آمریکا اشتغال داشتند. او در سال ۱۹۹۹ میلادی در رشته هنرهای زیبا و در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه کلمبیا فارغ التحصیل گردید. اکنون در نیویورک زندگی می‌کند و این اولین رمان او می‌باشد که در سال ۲۰۰۲ میلادی منتشر شد.

او در آثار خود موضوع مهاجرت زنان ژاپنی و مشکلات آن‌ها را محور قرار داده‌است. اوتسوکا که از سال ۲۰۱۲ میلادی در نیویورک زندگی می‌کند تاکنون برنده جوایز مهمی چون پن فالکنر، پریس فمینا و... شده است. اوتسوکا دربارۀ این رمان می‌گوید: امپراطور هراس بر مبنای تجربه‌ها و حقایقی است که از نزدیک‌ترین خویشاوندانم شنیده‌ام و بی‌هیچ کم و کاستی آن را به تألیف رسانیده‌ام.

هر بخشی از کتاب از آغاز به زبان هریک از شخصیت‌ها بازگو می‌شود. اوتسوکا با قلم شیوا و بلیغش توانسته درد و رنج انسان قرن بیستم را در بحران جنگ روایت کند و خواننده را با خود و در تمام فضای دردناک داستانش همراه سازد.

برخی صاحب نظران دربارۀ امپراطور هراس می‌نویسند: «اوتسوکا با ترکیب حقایقی جالب و توأم با مصیبت، با نثری محکم و ثابت، دوره‌ای اسف‌بار را در این عصر به تصویر کشیده است.» گفتۀ اورگانیان

«لحنی شاعرانه و لطیف و در عین حال، فارغ از هر احساس.» گفتۀ مجلۀ سنت پیترزبرگ تایمز

کتاب امپراطور هراس، از جولی اوتسوکا (Otsuka, Julie)، ترجمۀ روشنک ضرابی، از دیگر کتاب های نشریافته توسط انتشارات کوله پشتی است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
حکم تخلیه شماره‌ی 19
قطار
امپراطور هراس
حیاط پشتی ناآشنا
اعتراف

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان امپراطور هراس
نویسنده
مترجمروشنک ضرابی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-6687-95-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات رمان امپراطور هراس

گل بخت جون
۱۳۹۷/۶/۲۹
عاااالی، ترجمه عالی
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه رمان امپراطور هراس

برای دریافت رمان امپراطور هراس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.