معرفی و دانلود PDF کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی

عکس جلد کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی
قیمت:
۱۸۵۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی

کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی نوشته رضا بنایی و مصطفی سرمدی، دربردارنده جدیدترین و به‌روزترین واژگان و لغات تخصصی به کار گرفته شده در عرصه تجارت جهانی و گمرک است و شما را با کلمات و عبارات استفاده شده در این حرفه بیشتر آشنا می‌کند.

درباره کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی:

مطابق تعریف سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و بنا به گفته سازمان جهانی، گمرک در دنیا یکی از مهم‌ترین ابزار تجارت خارجی به شمار می‌رود به گونه‌ای که کارآیی تجارت را وابسته به کارآیی آن می‌دانند. از این رو سازمان جهانی گمرک در طی سالیانی که از بنیان آن سپری شده به تدریج کلماتی را برای ممانعت از تعابیر مختلف آن‌ها در کشورهای گوناگون تعریف کرده که مورد پذیرش جهانی باشند و برای آگاهی کشورهای عضو و غیرعضو در آن منتشر کرده‌اند.

ارزشمندی این واژگان در کاربرد یکسان آن‌ها توسط کشورها به اندازه‌ای است که این سازمان پیشنهاد داده این کلمات در قوانین ملی، قرار داده شوند.

مطابق ماده 1 قانون گمرک ایران تصویب شده در خردادماه سال 1350 و همچنین بر مبنای ماده 1 قانون جدید گمرک در آبان سال 1390، کشور ما نیز اقدام به ایجاد و انتشار واژه‌نامه تخصصی و ترجمه و چاپ کتاب اصطلاحات برای عموم کرده است.

کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی (Custom international terminology) اصلاح و به روز شده نسخه قبلی همین اثر است که بر اساس نسخه 2013 منتشر شده توسط سازمان واژه‌نامه‌سازان جهانی گمرک، لغاتی به آن افزوده شده و تعدادی از کلمات نیز تغییر پیدا کرده‌اند.

کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در عرصه گمرک و تجارت بین‌الملل فعالیت می‌کنید این کتاب برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

در بخشی از کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی می‌خوانیم:

ماهیت و محتوای اظهارنامه‌های بار به کار گرفته شده برای وسایط نقلیه، ممکن است در کشورهای مختلف، متفاوت باشد. مشخصات بار (محموله) ممکن است شامل نوع، شماره، علائم و تعداد بسته‌ها، شرح مختصر کالا، وزن ناخالص و نظایرآن باشد. در برخی کشورها این مشخصات از طریق وسایل الکترونیکی ارائه می‌شود.

اظهارنامه‌های بار، اغلب به فهرست کل بار (مانیفست) اشاره دارد. در بعضی از کشورها، فهرست کل بار هواپیما، کشتی یا کالا، برای اظهارنامه‌های بار پذیرفته می‌شود. در بعضی موارد به اظهارنامه بار، اظهارنامه محموله نیز گفته می‌شود.

پیوست عهدنامه راجع به تسهیل حمل و نقل بین‌المللی دریایی 1965 لندن، اظهارنامه بار را پیش‌بینی می‌کند. در مورد حمل‌ونقل هوایی، همانند این اظهارنامه را فهرست کل بار (مانیفست) می‌نامند.

متعاقباً اظهارنامه کالا ممکن است برای محموله‌های جداگانه که تحت پوشش اظهارنامه بار هستند، ارائه شود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۴۲
زبانفارسی
شابک978-964-468-204-9
موضوع کتابکتاب‌های زبان تخصصی همه رشته‌ها، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۵۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی

برای دریافت کتاب اصطلاحات بین المللی گمرکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.