معرفی و دانلود PDF کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

عکس جلد کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)
قیمت:
5000 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) به قلم مرتضی دانشمند، دربردارنده‌ی 7 داستان کوتاه از گفتارها و کلام مهربانانه‌ی حضرت محمد است که لبخند را بر لب کودکان نشانده و آن‌ها را با پیامبر دوستی‌ها بیشتر آشنا می‌کند.

در نگاه پیامبر (ص) و ائمه (ع) مزاح و شوخی، هدفی والاتر از گفتگویی صرفاً مفرح و طنزآمیز داشت و هدف آن شاد کردن دل‌های غمگین و یادآوری و آموزش نکاتی پیرامون تربیت، محبت و ... است. همانطور که این ویژگی در تمام داستان‌های کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) (Smiles of the Moon) به چشم می‌خورد. البته مزاح و شوخی کردن خط قرمزهایی هم دارد و آن هنگامی است که پای آبروی افراد در میان باشد و یا تحت عنوان‌های کلی دروغ، غیبت، تهمت و مانند آن قرار گیرد که در کتاب‌های اخلاقی مانند جامع السعادات مورد بحث قرار گرفته است.

رسول اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) با مطرح کردن شوخی و مزاح در برخوردهای اجتماعی هم اندوه را از دل‌ها می‌شستند و هم به افراد می‌آموختند که چگونه می‌توان مزاح کرد و در عین حال معیارهای دینی را در روابط اجتماعی رعایت کرد. کتاب لبخند ماه از منابع حدیثی معتبر اخذ شده و شاید جزو اولین کارهایی باشد که با زبان و بیانی ساده، مزاح‌های پیامبر (ص) را برای کودکان به تصویر می‌کشد.

کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) مناسب چه کسانی است؟

داستان‌های آموزنده و زیبای این کتاب برای کودکان دبستانی لذت‌بخش و جالب است و مفاهیمی مهم و مذهبی را با تصاویری جذاب به آن‌ها می‌آموزد.

در بخشی از کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) می‌خوانیم:

در شهر مدینه مردی فراموشکار بود. هر قول یا وعده‌ای که می‌داد، زود فراموش می‌کرد. روزی پیامبر (ص) از او خواست کاری برایش انجام دهد. مرد قبول کرد، اما پیامبر (ص) می‌دانست که ممکن است مثل همیشه فراموش کند، برای همین وقتی مرد می‌خواست خداحافظی کند، پیامبر (ص) و به او گفت: «آقای دو گوشان! فراموش نکنید.» همه نگاه کردند. مرد هم نگاه کرد. آن جا کسی به نام آقای دو گوشان نبود. مرد به پیامبر (ص) گفت: ولی من آقای دو گوشان نیستم. اما یک لحظه فکر کرد و خندید. فهمید که همه مردم آقای دو گوشان هستند و پیامبر (ص) با او شوخی کرده است. آن روز تا شب به یاد حرف پیامبر (ص) می‌افتاد و لبخند می‌زد. قولی را هم که داده بود، فراموش نکرد.

فهرست مطالب کتاب

آقای گل‌نشان
پیرزن‌ها جوان می‌شوند
آقای دو گوشان
چه کسی این مرد را می‌خرد؟
مرد چشم سفید
بار حلیم
خوردن با یک طرف دهان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سروش
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات20
زبانفارسی
شابک978-964-12-0506-7
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

ali gh
۱۴۰۱/۴/۱۹
کتابی جالب بود
و جالبیش بر این بود که همه فکر میکنند پیامبر (ص) فقط در حال عبادت بوده و هیچ وقت شوخی نمیکرده ولی این کتاب این نظر را عوض کرد
فاطمه نوبخت
۱۴۰۰/۱/۵
سلام کتاب لبخند‌های ماه خیلی کتاب خوب وشوخی‌های پیامبر بود تو کتاب واقعا از این کتاب خوشم اومد ممنون از آقای مرتضی دانشمند
شقایق قدسی
۱۴۰۱/۶/۳۱
کتاب خوبی بود سبب شناساندن بعد دیگری از شخصیت پیامبر بر خواننده می‌شود که کمتر از آن سخن به میان آمده است.
محمد مهدی کشاورز
۱۴۰۰/۱/۵
زندگی پیامبر با زبان قصه برای کودکان خیلی جذابه بویژه با شوخ طبعی هم همراه بشه
حامد امامی
۱۴۰۱/۱۱/۸
ارزش نداشت و کلا ۱۸ صفحه بود با مقدمه و...
Ts Tahami
۱۴۰۱/۱۱/۶
خوب بود ولی می‌تونست خیلی طولانی‌تر باشه.
علی طاهری
۱۴۰۰/۹/۲۲
خوب بود ولی کم بود
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص)

برای دریافت کتاب لبخندهای ماه: شوخی‌های پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.