معرفی و دانلود کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟

عکس جلد کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟

مایکل برگن در کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟ شما را با بخش‌های مهم زندگی این اندیشمند بزرگ آشنا می‌سازد و اطلاعات ارزشمندی از وضعیت سیاست و جامعه‌ی چین باستان در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید به درک عمیق‌تری نسبت به افکار وی برسید.

درباره‌ی کتاب کنفوسیوس چه کسی بود:

بدون‌شک کنفوسیوس یکی از مطرح‌ترین نظریه‌پردازان سیاسی است و همچنان می‌توان تأثیر افکار و فلسفه‌ی وی را بر اندیشه‌ی انسان‌های امروزی مشاهده کرد. اکنون مایکل برگن (Michael Burgan) در کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟ (Who was Confucius) سعی دارد تا زندگی این فیلسوف بزرگ را با کلامی ساده و داستان‌گونه برای نوجوانان روایت کند.

با کنفوسیوس بیشتر آشنا شویم:

احتمالاً بعضی از مردم شهر کوفو از رفتارها و حرف‌های پسر بچه‌ای به نام کنگ کیو متحیر می‌شدند. او تقریباً 2600 سال پیش در آن‌جا زندگی می‌کرد و حتی در آن زمان هم، کودکان از بازی با اسباب‌بازی لذت می‌بردند اما کنگ کیو از دیگر کودکان متفاوت بود.

از سنین بسیار پایین، به نظر می‌رسید که او همیشه بهترین رفتار را دارد. وی همچنین از آموزه‌های دینی و سنت‌هایی که در خانواده رایج بود پیروی می‌کرد. مثلاً کنگ کیو ظرف‌هایی را در آشپزخانه از مادرش می‌گرفت و وانمود می‌کرد که آن‌ها کاسه‌های مقدس استفاده شده در مراسم مذهبی توسط بزرگسالان هستند.

مانند بسیاری از کودکان در آن زمان، کنگ کیو شروع به یادگیری همه چیز در مورد اعمال مذهبی کرد. او همچنین ترانه‌هایی را آموخت که در مورد گیاهان و حیواناتی که بومی منطقه وی بودند. ترانه‌های دیگر شرح وقایع تاریخی یا دروس اخلاقی مشترک بودند. آن‌ها به کنگ کیو کمک می‌کردند تا یاد بگیرد چگونه درست و غلط را از هم تشخیص دهد.

کنگ کیو هر چه بزرگتر می‌شد، می‌خواست حتی بیشتر در مورد دین، ​​تاریخ و چگونگی رفتار به محترمانه‌ترین شکل را بیاموزد. از طرفی او سپس سعی داشت تا اهمیت شناخت درست و غلط را به دیگران بیاموزد. وی به ویژه می‌خواست عقاید خود را برای حاکمان ایالات اطراف لو توضیح دهد. اما وقتی این کار را کرد، کنگ کیو فهمید که دوک‌ها و مقامات دولتی مناطق کوچک‌تر در امپراتوری علاقه‌مند نیستند به سخنان او گوش دهند! آن‌ها غالباً به جای کار برای همه شهروندانشان، کارهایی را انجام می‌دادند که فقط به نفع خودشان است.

با این حال، کنگ کیو افرادی را پیدا کرد که مشتاق یادگیری آموزه‌های او بودند. آن‌ها او را کنگ فوزی صدای می‌کردند، که در زبان چینی به معنی استاد کنگ است. دانش‌آموزان وی بعداً معلم شدند و به گسترش آموزه‌های کنگ فوزی در سراسر چین کمک کردند. در طول قرن‌ها، ایده‌های او به سایر مناطق آسیا نیز گسترش پیدا کرد.

کنگ فوزی امروزه به عنوام کنفوسیوس (Confucius) شناخته می‌شود و یکی از بزرگترین متفکران و فیلسوفان تاریخ به شمار می‌آید. ایده‌های او ریشه در تاریخ چین باستان دارد، اما هنوز میلیون‌ها نفر آن‌ها را به عنوان جملات خردمندانه، مطالعه و دنبال می‌کنند. تعالیم وی تأکید بر این امر دارد که چگونه با دیگران خوب رفتار کنید تا زندگی خوبی داشته باشید.

کتاب کنفوسیوس چه کسی بود مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر فرصتی است تا کودکان دبستانی و نوجوانان با این متفکر بزرگ و نظریه‌های سیاسی و فلسفی او آشنا شوند.

در بخشی از کتاب کنفوسیوس چه کسی بود می‌خوانیم:

در زمان مرگ ژنگ زایی، کنگ کیو شروع به کسب درآمد اضافی از شغل معلمی‌کرد. وی قبلاً به خاطر دانش فراوانش در مورد بسیاری از آهنگ‌ها و شعرهایی که تاریخ چین، روش مناسب رفتار را توضیح می‌دادند، مشهور بود.

به همین خاطر مردان جوان که از خانواده‌های قدرتمند یا ثروتمند نبودند دست داشتند که کنگ کیو این موارد را به آن‌ها بیاموزد تا بتوانند مشاغل دولتی خوبی بدست آورند. او برای شاگردانش استاد شد. آن‌ها او کنگ فیوز می‌نامیدند که منجر به نامی‌شد که امروزه ما با نام «کنفوسیوس» می‌شناسیم.

کنفوسیوس می‌خواست که به هر یک از شاگردانش جونزی گفته شود (کلمه‌ای که به معنی «نجیب‌زاده» است و معمولاً مردان خانواده‌های ثروتمند را توصیف می‌کند). اما از نظر کنفوسیوس، این جونزی بودن خیلی بیشتر از داشتن پدر یا پدربزرگ موفق بود. یک جونزی واقعی باید آداب مذهبی را بشناسد و از آن‌ها پیروی کند و با دیگران با مهربانی رفتار نماید. کنفوسیوس اهمیتی نمی‌داد که دانش‌آموزانش چقدر پول دارند، آن‌ها هر آنچه را که توانا مالی‌شان بود پرداخت می‌کردند. تنها چیزی که او تأکید داشت این بود که دانش‌آموزان مشتاق یادگیری باشند.

در ابتدا به نظر می‌رسید یکی از اولین دانشجویان او به نام زیلو چالشی را به وجود آورده است. زیلو از خانواده‌ای به کوفو آمده بود که در روستا زندگی می‌کردند. او طبع سرکشی داشت و اغلب در طول سالهای زیادی که با هم بودند با دیگران مباحثه می‌کرد.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: یک دانش‌آموز با انگیزه
فصل 2: پیدا کردن کار
فصل 3: موفقیت در دولت
فصل 4: زمان‌های دشوار
فصل 5: سرگردان
فصل 6: بازگشت به خانه
فصل 7: مرگ استاد
فصل 8: تأثیر ماندگار یک انسان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟
نویسنده
مترجمابوالفضل طاهریان ریزی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۸
زبانفارسی
شابک978-622-284-062-4
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟

برای دریافت کتاب کنفوسیوس چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.