معرفی و دانلود PDF کتاب راهنمای مربیگری والیبال

عکس جلد کتاب راهنمای مربیگری والیبال
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مربیگری والیبال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مربیگری والیبال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای مربیگری والیبال

کتاب راهنمای مربیگری والیبال نوشته‌ی ناهید خوشرفتار یزدی، محسن علی دارچینی و رضا عظیمی، درباره‌ی تاریخچه و چگونگی تأسیس فدراسیون جهانی والیبال اطلاعات جالبی ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند فنون و تکنیک‌های اولیه مربیگری این رشته ورزشی پرطرفدار را بیاموزید.

درباره‌ی کتاب راهنمای مربیگری والیبال:

فدراسیون بین‌المللی والیبال، بدنه جهانی حاکم بر والیبال و والیبال ساحلی است که در 20 آوریل سال 1947 در پاریس تأسیس شد و به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی، از طریق برگزاری و سازمان‌دهی رقابت‌های جهانی، دوره‌ها و سمینارها و ترویج فعالیت‌های آموزشی دیگر، متعهد توسعه این رشته‌ها در سراسر دنیا گردید. این فدراسیون همکاری گسترده‌ای با 5 فدراسیون قاره‌ای، 220 فدراسیون ملی و سایر دست‌اندرکاران این رشته دارد. دفتر مرکزی فدراسیون جهانی والیبال از سال 1984 در لوزان سوئیس است.

فدراسیون جهانی والیبال در چند سال اخیر روی مطالب آموزشی جدید سرمایه‌گذاری کرده و منابع جدید را از طریق اینترنت و وب‌سایت خود در دسترس قرار داده است. مربیان باید با دسترسی به این مطالب، از بهترین نمونه‌های تمرینی که توسط بهترین بازیکنان والیبال انجام شده است، بهره ببرند که این مطالب در بخشی از وب‌سایت فنی فدراسیون جهانی والیبال به عنوان یک منبع در دسترس، در اختیار فدراسیون ملی، مربیان، مقامات و بازیکنان قرار دارد. اکنون این موضوع یک اصل برای آموزش والیبال در طول دوره‌های مربی‌گری والیبال است.

کتاب راهنمای مربیگری والیبال (Volleyball coaching manual) برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به شکل حرفه‌ای به ورزش والیبال مشغول هستید و دوست دارید در آینده به مربیگری این رشته روی آورید، این کتاب شما را راهنمایی می‌کند.

در بخشی از کتاب راهنمای مربیگری والیبال می‌خوانیم:

در سال 1965 لهستان میزبان اولین دوره مسابقات جام جهانی مردان بود و اروگوئه اولین جام جهانی را برای زنان در سال 1973 برگزار نمود. به دنبال برگزاری دومین جام جهانی مردان و اولین جام جهانی زنان، ژاپن با برگزاری سومین جام جهانی مردان و دومین جام جهانی زنان در سال 1977، روح تازه‌ای را به این جام داد. از آن زمان تاکنون، با حمایت تلویزیون فوجی، جام جهانی هر چهار سال یک بار به عنوان یک رویداد بزرگ برگزار می‌شود و 3 تیم برتر آن جواز شرکت در بازی‌های المپیک را پیدا می‌نمایند.

فدراسیون جهانی والیبال با 14 عضو تأسیس شد و سپس این تعداد به 45 عضو در سال 1955، 89 عضو در سال 1964 و 101 عضو در سال 1968 ارتقا یافت. تعداد اعضا در قاره‌های مختلف عبارت است از 25 تیم در آسیا، 25 تیم در آفریقا، 11 تیم در آمریکای جنوبی و 15 تیم نیز در آمریکای لاتین و شمالی و حوزه دریای کارائیب امروز 220 فدراسیون ملی وابسته به فدراسیون جهانی شامل 53 فدراسیون در آفریقا، 65 فدراسیون در آسیا، 55 فدراسیون در اروپا، 12 فدراسیون در آمریکای جنوبی و 35 فدراسیون در آمریکای لاتین، شمالی و حوزه دریای کارائیب وجود دارد.

یک نقطه تحول بزرگی در فدراسیون جهانی والیبال، در سال 1984 رخ داد که لیبارئود، رئیس فدراسیون که در سن 80 سالگی بود و به خاطر بنیانگذاری رشته والیبال و مطرح کردن آن در سطح جهانی مورد تحسین قرار گرفته بود، بعد از 37 سال از ریاست فدراسیون استعفا داد و دکتر روبن آکاستا در کنگره جهانی لانگ بیچ کالیفرنیا به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب گردید.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: آشنایی با والیبال
فصل 2: دوره‌های آموزشی (مربی‌گری) فدراسیون جهانی والیبال
فصل 3: طبیعت والیبال به‌عنوان یک ورزش تیمی
فصل 4: نقش مربی
فصل 5: والیبال برای مبتدیان (مینی‌والیبال)
فصل 6: آموزش تکنیک‌های انفرادی پایه
فصل 7: طراحی مانورها و تمرینات
فصل 8: آرایش و نحوه قرارگیری پایه تیمی
فصل 9: تاکتیک‌های پایه
فصل 10: شرایط بدنی پایه
فصل 11: جنبه‌های پزشکی
فصل 12: قوانین رسمی والیبال (2020-2017)

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای مربیگری والیبال
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات کلک زرین
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات332
زبانفارسی
شابک978-600-857686-0
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای مربیگری والیبال

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای مربیگری والیبال

برای دریافت کتاب راهنمای مربیگری والیبال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.