معرفی و دانلود کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4

عکس جلد کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4
قیمت:
16500 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4

کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4، چهارمین کتاب از مجموعه خاطرات رزمندگان، حاصل تلاش‌های دانشجویانِ کلاس درس دفاع مقدسِ مجید مظهر صفاری است که خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس استان آذربایجان غربی را به تصویر کشیده‌اند.

تمام کسانی که علاقه دارند به مقوله‌ی جنگ نگاهی ویژه داشته باشند و با خواندن خاطرات رزمندگان برای لحظه‌ای، با آن‌ها همدلی داشته باشند باید این کتاب را مطالعه کنند.

در بخشی از کتاب پناهنده می‌خوانیم:

سال 62 تعدادی سرباز که در پادگان‌های آموزشی، مراحل آموزش خود را سپری کرده بودند. توسط ژاندارمری سابق تحویل یگان ما شدند. آن‌ها در یگان رزمی ما نیز، اصول جنگ‌های نامنظم را آموزش‌ دیدند.

در میان این سربازها، سربازی به نام سید احمد موسوی بود که در گروهان ما آموزش می‌دید. این سرباز بچه اردبیل بود. ولی انگار نه انگار که به خدمت سربازی آمده‌ و این‌جا منطقه نظامی است؛ هیچ علاقه‌ای به نظامی‌گری نداشت.

هر چقدر صدا می‌کردیم انگار نه انگار، در حال و هوای خود بود. بعداز آموزش در پادگان قوشچی، برای پاک‌سازی مناطق مرزی این سرباز را نیز با خود بردیم.

او را برای پشتیبانی و غیره نگه داشتیم. اصلاً به کار حساسیت نشان نمی‌داد. از مدت سربازی‌اش شش ماه گذشته بود. ماه رمضان سال 63 عملیات لیله‌القدر شروع شد. منطقه‌ی شمال‌غرب سلماس تا سِرو که چسبیده به مرز ایران و ترکیه است را پاک‌سازی کردیم. با ترکیه هم هماهنگی لازم شده بود.

سه چهار روز بود که منطقه را پاک‌سازی می‌کردیم، اطلاع دادند از حزب دمکرات یک گروه به تعداد 80 نفر وارد منطقه ما بین، دشت‌ انزل و صومای برادوست شده‌اند. مأموریت مقابله با آن‌ها (تعقیب و دستگیری) را به ما محول کردند. وسعت منطقه باعث شده‌بود؛ همه نیروها و این سرباز را به همراه خود بیاوریم.

اطلاع دادند نیروهای ضدانقلاب در منطقه‌ای به نام کوه‌های چهارشنبه، که بزرگترین قله آن معروف به کوه شیخ‌بازید است، دیده‌شده‌اند. ما وارد منطقه عملیاتی شدیم، خواستیم به سوی تپه‌ها برویم ولی متوجه شدیم در این منطقه تعداد زیادی چوپان با گله‌هایشان وجود دارند. در نظر گرفتیم که هر چوپان حدوداً 200 تا 300 رأس گوسفند دارد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
گلوله باران
فداکاری در راه اسلام
مین منوّر
شرق بصره
آب و باد
شاخه نحیف
بمب‌های خوشه‌ای
شوق اعزام به منطقه
موش صحرایی
جعبه مهمات
سایت رادار 5
غیور مردان
استخبارات
مرحوم ابوترابی
حشره‌کش ناجی
اشتباه درد سرساز
شبیخون به دشمن
تشنه شهادت
ایثار و از خود گذشتگی
صبوری
تخریب چی
چاقو
باور نداشتیم
نور
گرمای کشنده
خنثی سازی مین
لبخند بزن بسیجی
عنایت خدا
ضدهوایی
106
حق کیست؟
شهید فاطمی
مینی‌بوس منجی
صدای مهیب
تله انفجاری
خمپاره‌های دو زمانه
طوفان شن
امدادگر
مه
پناهنده
توپ فکری
آبگوشت
دولتو
دوپازا
دو دشمن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات صریر
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات116
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
16500 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4

شهرام خوران
۱۴۰۱/۹/۱۱
عالی و خواندنی بود و نماینگر حوادث کردستان است
ب ر برایی
۱۴۰۱/۳/۲۸
خواندنی وجالب بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4

برای دریافت کتاب پناهنده: گنجینه خاطرات دفاع مقدس 4 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.