معرفی و دانلود کتاب آرزوهای ویکتور هوگو

عکس جلد کتاب آرزوهای ویکتور هوگو
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آرزوهای ویکتور هوگو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آرزوهای ویکتور هوگو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آرزوهای ویکتور هوگو

کتاب آرزوهای ویکتور هوگو، اثر دو زبانه‌ی سوسن سلیم زاده درباره‌ی زندگی شاعر، نمایش‌نامه‌نویس، رمان‌نویس، مقاله‌نویس و طراح فرانسوی، ویکتور هوگو به همراه جملاتی تأثیرگذار از وی است.

ویکتور هوگو (Victor Hugo) از طرفداران جنبش ادبی رمانتیک در فرانسه و فعال حقوق بشر به شمار می‌رود. آوازه‌ی او در فرانسه بیش از هر چیز به واسطه‌ی اشعار و سپس به علت رمان‌ها و دستاوردهای نمایشی‌اش است. از این رو، گاهی حتی او را برجسته‌ترین شاعر فرانسه می‌دانند. پس از انتشار نخستین مجموعه‌ی اشعارش، به فرمان لویی هجدهم، هوگو شایسته‌ی دریافت مستمری سلطنتی شد. اشعار غنایی او که به چند مجلد می‌رسد، دارای سبکی غنی و سرشار از اصوات و ضرب‌ آهنگ‌های قوی است. این دسته از اشعار هوگو گرچه باب طبع طبقه‌ی بورژوای زمانه‌ی خود به‌ شمار می‌روند، لحن‌های شخصی گزنده را نیز در بر دارند.

هوگو همچنین در یک شعر حماسی به بررسی سقوط شیطان پرداخت، اما آن را ناتمام باقی گذاشت. در بیرون از فرانسه، شهرت هوگو مرهون دو رمان بزرگ او، یعنی گوژ‌پشت نتردام و بینوایان است. گوژپشت نتردام یک اثر تاریخی به‌ شمار می‌آید و داستان آن از زمان پیدایی‌اش وارد فرهنگ عامه‌ی فرانسه شد. همانند دیگر نویسندگان جوان هم‌ دوره‌اش، هوگو نیز تحت تأثیر فرانسوا رنه شاتوبریان، چهره‌ی سرشناس ادبیات فرانسه در سده‌ی نوزدهم میلادی و از نامداران جنبش ادبی رمانتیک بود. هوگو برای پیشبرد اهداف این جنبش بسیار کوشید و از این رو، با ورود به عرصه‌ی سیاست، از حامیان نظام جمهوری شد، تا آن‌جا که برای موضع‌گیری‌های سیاسی‌اش، تبعید گشت.

با وجود آن که آوازه‌ی ویکتور هوگو در مقام شاعر بزرگ فرانسه به هنگام مرگش در اوج خود بود، او برای مدتی از عرصه‌ی نقد منتقدان به دور ماند. فقط شمار اندکی از اشعارش در یادها باقی بود، اما رمان بینوایان هوگو همچنان پرخواننده‌ترین اثر او به شمار می‌رود. وسعت انگاره‌ها و گرمی شیوه‌ی بیانش هنوز نیز اذهان مردم را به تحرک وامی‌دارد. از آن‌جا که هوگو شاعری مردمی بود، می‌دانست چگونه ساده بنویسد و در همین حال، غم‌ها و شادی‌های مشترک با مردم را بیان کند. اما جنبه‌ی دیگری از هوگو نیز وجود دارد.

برون‌ داده‌های فعالیت‌های هوگو در عرصه‌ی ادبیات فرانسه به راستی کم‌ نظیر به شمار می‌رود. او هر روز صبح، دست‌ کم صد بیت شعر و یا بیست صفحه نثر می‌نگاشت. در سال 1830 او را توانمند‌ترین خط فکری در جنبش رمانتیک می‌دانستند و در سال 1845 نیز به مقام «ملک‌الشعرایی» نائل شد. هوگو به نقش خود در مقام فاضل قانون‌ گریز پایبند ماند و الهام‌ها و نگرش‌های پیامبر‌ گونه‌اش را همچنان به نظم و نثر درآورد. نام او در مقام یک شاعر ملی را می‌توان دست‌ کم بر روی خیابان‌های شهرهای مختلف فرانسه مشاهده کرد.

پل کلودل به این ویژگی دیگر هوگو «تأمل هراس‌آور» درباره‌ی کائنات می‌گوید و همانا هراس در بعد ماورای طبیعت است که در شعرهای تاریک و غم‌زده‌اش مانند «پایان شیطان و خدا» رخنه دارد. شناخت هوگو از منابع شعری فرانسه و نیز توانایی فنی او در تدارک وزن‌ها و قافیه‌های شعری، زمینه‌ساز رهایی شعر فرانسه از سترونی و رکود سده‌ی هجدهم شد. هوگو یکی از معدود نویسندگانی است که هم خواننده‌ی عامی و هم خواننده‌ی آگاه را به وجد می‌آورد.

در بخشی از کتاب آرزوهای ویکتور هوگو (Victor Hugo's Wishes) می‌خوانیم:

پیش از هر چیز، برایت عشق آرزو می‌کنم، و این که همپای عشق ورزیدنت، به تو عشق ورزند.

First of all, I wish you love, and that by loving you may also be loved

و اگر اینگونه نشد، سریع بگذر و فراموش کن و در پس گذشت‌ات، چیزی به دل مگیر.

But if it’s not like that, be brief in forgetting, and after you’ve forgotten, don’t keep anything

امیدوارم هرگز چنین نشود، اما چنانچه این‌گونه رفت، بدان که گذشت‌ات تو را انسانی خواهد ساخت، به‌ دور از ناامیدی.

I wish that wouldn’t happen, but if it does and you forget, you could be a person without desperation

همچنین برایت دوستانی بسیار را آرزو می‌کنم و چنانچه بد و ناپایدارند، در وجود دلیر و حقیقی باشند و دست‌ کم یکی از ایشان برایت پایا ماند.

I also wish you may have a lot of friends, and even if they are bad and inconsequent, they should be brave and true, and at least one of them should be completely reliable

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آرزوهای ویکتور هوگو
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات بخشایش
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۱
زبانفارسی
شابک978-964-182-133-5
موضوع کتابکتاب‌های چند زبانه، کتاب‌های جملات قصار
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آرزوهای ویکتور هوگو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آرزوهای ویکتور هوگو

برای دریافت کتاب آرزوهای ویکتور هوگو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.