معرفی و دانلود کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها

عکس جلد کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها

کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها نوشته‌ی داود احمدی و محمد احمدی، به وارسی انواع بیماری‌ها و عوامل مخرب و آسیب‌رسان قارچ‌های خوراکی می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها:

قارچ‌های خوراکی همانند دیگر گیاهان رویشی در معرض عوامل آسیب‌رسان مختلف زنده و غیر زنده قرار می‌گیرند و به دلیل اثرات منفی که روی آن‌ها می‌گذارند عملکرد کمی و کیفی‌شان به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. حال برای کنترل این عوامل آسیب‌رسان چه کارهایی باید انجام داد؟

بیماری‌ها به سه مدل قارچی، ویروسی و باکتریایی تقسیم‌بندی می‌شوند که برای کنترل یا از بین بردن آن‌ها از روی محصول باید اقدامات خاصی صورت گیرد. عمده‌ترین ترکیبات شیمیایی که برای کشتن حشرات استفاده می‌شود عبارتند از: دیازینون، مالاتیون، لیندین، تیونازین که برای ضد عفونی کردن سطح بسترها، کمپوست و کنترل حشرات کاربرد دارند. جهت کنترل بیماری‌های قارچی از موادی مانند زینب، بنومیل، کاربندازیم و ... بهره می‌گیرند. کلرین هم یک باکتری‌کش بسیار قوی است اما متأسفانه هیچ ترکیب شیمیایی برای کنترل یا از بین بردن بیماری‌های ویروسی کشف نشده.

کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان، کارآموزان، کارآفرینان و افرادی که علاقه‌مند به پرورش قارچ هستند و می‌خواهند عوامل آسیب‌‌زننده آن‌ها را شناسایی کنند، مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها می‌خوانیم:

استفاده از قارچ‌کش‌ها، باکتری‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها در کنترل آفات و بیماری‌های قارچ‌های خوراکی موضوعی کاملاً اختصاصی است. زیرا هم میزبان و هم پاتوژن هر دو میکروارگانیسم‌اند. تعداد نسبتاً کمی از ترکیبات شیمیایی اختصاصی می‌باشند. عمده‌ترین حشره‌کش‌های مورد استفاده عبارتند از: دیازینون، مالاتیون، لیندین، تیونازین که در ضد عفونی سطح بسترها، کمپوست و کنترل حشرات به کار می‌رود. زینب، بنومیل، کار بندازیم و غیره قارچکش‌هایی می‌باشند که در کنترل بیماری‌های قارچی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلرین به عنوان یک باکتری‌کش قوی و مفید برای کنترل لکه باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنوز هیچ نوع ترکیب شیمیایی مفیدی برای کنترل بیماری‌های ویروسی شناخته نشده است.

فهرست مطالب کتاب

عوامل مخرب و آسیب‌رسان به قارچ‌های خوراکی
بیماری‌های قارچی
بیماری‌های باکتریایی
بیماری‌های ویروسی
قارچ‌های هرز
ناهنجاری‌های فیزیولوژیک
کنترل بیماری‌ها
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۹
زبانفارسی
شابک978-600-95209-78
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها

برای دریافت کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بیماری‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.