معرفی و دانلود کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند

عکس جلد کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند

کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند اثر ازوپ، دربردارنده‌ی داستانی زیبا و آموزنده‌ است که با زبانی ساده، دل‌نشین و تخیلی آزاد برای کودکان گروه سنی «ب» و «ج» روایت می‌شود.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته است و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته شد و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند می‌خوانید:

روزی روزگاری در گوشه‌ای از این دنیای بزرگ چند گوسفند و بوقلمون در مزرعه‌ی زیبا و پرعلفی در کنار هم با دوستی زندگی می‌کردند.

در یکی از روزهای زیبای پاییز که باد ملایمی برگ‌های رنگارنگ درختان را به اطراف پراکنده می‌کرد و هوای مزرعه از بارانی که شب قبل می‌بارید کمی نمناک شده بود مزرعه‌دار با سر و صدای زیادی در کهنه‌ی مزرعه را باز کرد و داخل شد.

مزرعه‌دار اغلب به آن‌جا می‌آمد تا به حیوانات رسیدگی کند و به آن‌ها آب و خوراک بدهد ولی انگار آن روز برای کار دیگری به مزرعه آمده بود. علف‌های سطح مزرعه کم کم زرد شده بود و دیگر سبزی و شادابی چندانی نداشت و...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بوقلمون بینوا و گوسفند
نویسنده
مترجماکبر احمدی
ناشر چاپیموسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات14
زبانفارسی
شابک978-964-04-4612-6
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند

برای دریافت کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.