معرفی و دانلود کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی

کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی تألیف مالکوم مک دونالد و پیتر موریس، کلیات فرآیند مارکتینگ را با زبانی ساده و تمثیلی توضیح می‌دهند و مخاطب را با مفاهیم پایه‌ای آن آشنا می‌سازند. این کتاب شیوه‌ی برنامه‌ریزی بازاریابی، تعیین استراتژی‌ها و ارزیابی بازار و محصول را تشریح می‌کند و نحوه‌ی قیمت‌گذاری، پیش‌بینی، سازمان‌دهی، توزیع و اجری مارکتینگ را آموزش می‌دهد.

درباره‌ی کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی

کسب‌وکارهای امروزی بر دو رکن استوار هستند: خلاقیت و بازاریابی. خلاقیت به معنای عرضه‌ی محصولات نو و جدید است. کالا و خدماتی که پیش‌تر در دسترس نبوده و خلأ آن حس می‌شود. به این شکل کسب‌وکار می‌تواند در بازار، ضرورت وجود خود را نشان دهد؛ اما این فرآیند به‌تنهایی کافی نیست. یعنی صرف نوآوری نمی‌تواند منجر به فروش محصولاتمان شود و ما را به سود برساند. در اینجا مفهوم مارکتینگ مطرح می‌شود. بازاریابی به این معناست که بازار را بشناسیم، نیاز مشتری را حس کنیم و متناسب با ارزش‌های او محصولمان را تولید کنیم. به بیان روشن‌تر، به شکل هدفمند و در راستای میل و نیاز مشتری‌ها، نوآوری به خرج دهیم و خلاق باشیم. ترکیب این دو عنصر باعث می‌شود با صرف هزینه و انرژی کمتر تولیداتمان را بفروشیم و خیلی سریع‌تر به سود برسیم. بازاریابی به نسبتِ خلاقیت و نوآوری مفهوم بسیاری نوظهورتری است و در قرن بیستم به شکل علمی مطرح شده. برای آشنایی با مفهوم بازاریابی منابع بسیار زیادی در دسترس است، اما یکی از متفاوت‌ترین آن‌ها کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی (Marketing: A complete guide in pictures) تألیف مالکوم مک دونالد (Malcolm McDonald) است. این اثر که تصویرسازی آن را پیتر موریس (Peter Morris) بر عهده داشته، به شکل کمیک‌بوک‌ها، با زبانی ساده و با تمثیل و قصه مفاهیم پایه‌ای و کلیات مارکتینگ را توضیح می‌دهد و مخاطبان را با این علم آشنا می‌سازد.

بسیاری از مدیران بازاریابی را معادل فروش می‌دانند. بر همین مبنا هم هر تلاشی را برای افزایش فروش انجام می‌دهند. اما این نگرش از بازاریابی خیلی دور است و کمترین قرابت را با آن دارد. افزایش فروش بخشی از مارکتینگ است، اما همه‌ی آن نیست. فلسفه‌ی اصلی بازاریابی درک نیاز و خواست مشتری است. اگر مدیری به این مهم دست یابد و بتواند متناسب با آن محصولش را تولید کند، حتماً به فروش بیشتر هم می‌یابد؛ چراکه اگر مارکتینگ به‌درستی انجام گیرد، کسب‌وکار را به‌سوی مشتریان بالقوه و آماده‌ی خرید می‌برد. در این شرایط فقط کافی است محصول موردنیاز را در اختیارشان بگذاریم تا آن را خریاری کنند. با این‌ همه، این حالت ایده‌آل به نظر می‌رسد و واقعیت بسیار پیچیده‌تر است. چراکه ما با انسان سروکار داریم که اساساً موجودی پیچیده و غیرقابل‌پیش‌بینی است. تغییر سریع ترندها مؤید همین مسأله است؛ خواسته‌های آدمی خیلی سریع تغییر می‌کند و نیازهایش سمت‌وسوی جدیدی به خود می‌گیرد. بنابراین در دنیای امروز بازاریاب‌ها وظایف و نقش‌های گسترده‌تری بر عهده دارند. مالکوم مک دونالد و پیتر موریس در کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی به صورتی فشرده و خلاصه مهم‌ترین وظایف بازاریاب را مرور می‌کنند و آن‌ها را توضیح می‌دهند. آن‌ها در کتابشان کوشیده‌اند از مرحله‌ی اول، یعنی برنامه‌ریزی مارکتینگ تا گام نهایی، یعنی طراحی و اجرای بازاریابی را تشریح کنند. در این راهنما شما با مفاهیمی همچون ارزیابی بازار و محصول، تعیین اهداف و استراتژی‌های بازاریابی، نحوه‌ی قیمت‌گذاری و توزیع، پیش‌بینی و سازمان‌دهی مارکتینگ و در نهایت، با پیاده‌سازی آن آشنا خواهید شد.

نکته‌ی قابل‌توجه کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی، کوتاه بودن متن‌ها و توضیحات است. مؤلفین بیشتر با تصویرسازی و استفاده از تمثیل سعی کرده‌اند مفاهیم موردنظر را انتقال دهند. این شیوه چنان مؤثر بوده که باعث شده این کتاب هم در دانشگاه‌ها تدریس شود و هم در محیط کسب‌وکارها مورداستفاده قرار بگیرد. این اثر را شرکت چاپ و نشر بازرگانی با ترجمه‌ی هادی اکرمی، سیدابراهیم بهرامی و امین کاظمی منتشر کرده است.

کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید وارد حوزه‌ی بازاریابی شوید و مفاهیم آن را فرا بگیرید، این کتاب مصور می‌تواند شروع خوبی باشد.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی می‌خوانیم

عدم آگاهی درباره بازاریابی و پریشانی در مورد تفاوت بین برنامه‌ریزی بازاریابی و پیش‌بینی فروش و بودجه‌بندی وجود دارد که مدیران عملیاتی را برای تثبیت دید کوتاه مدت به کسب و کار و برون‌یابی بدون تغییر کسب‌وکار به سمت آینده ترغیب می‌کند. این از عمده مشکلات عملیاتی در شرکت‌ها است که برنامه‌ریزی بازاریابی را تجربه و درک نکرده‌اند. این مشکلات عملیاتی حول کارایی و اثربخشی سازمانی، فقدان اطلاعات موازی کاری و عدم کنترل کلی بر کسب‌وکار می‌گردد.

در مقابل شرکت‌هایی که با سیستم‌های برنامه‌ریزی بازاریابی کارآمد هستند که از سطوح بالای اثر بخشی سازمانی و درجات بالای کنترل روی محیط بهره می‌برند. هیچ سیستم برنامه‌ریزی بازاریابی‌ای کامل نخواهد شد مگر در این موقعیت‌ها، مدیرعامل باید سیستم را درک کرده و نقش فعالی در آن داشته باشد. باید تعریفی از یکپارچگی با سایر حوزه‌های عملیاتی در کسب‌وکار در سطح مدیریت وجود داشته باشد و برنامه استراتژیک و برنامه‌ریزی عملیاتی باید بخشی از یک سیستم مشترک باشند.

فهرست مطالب کتاب

1: درک فرآیند بازاریابی
2: فرآیند برنامه‌ریزی بازاریابی 1
3: فرآیند برنامه‌ریزی بازاریابی 2
4: مشتری و ارزیابی بازار
5: ارزیابی محصول
6: تعیین اهداف و استراتژی‌های بازاریابی
7: برنامه ارتباطات 1
8: برنامه ارتباطات 2
9: برنامه قیمت‌گذاری
10: کانال توزیع برنامه توزیع و خدمات مشتریان
11: اطلاعات پیش‌بینی و سازماندهی بازاریابی
12: طراحی و اجرای سیستم برنامه‌ریزی بازاریابی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی
نویسنده،
مترجمهادی اکرمی، سید ابراهیم بهرامی، امین کاظمی
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات158
زبانفارسی
شابک978-964-468-883-6
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی

برای دریافت کتاب راهنمای جامع مصور بازاریابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.