معرفی و دانلود کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم

عکس جلد کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم
قیمت:
۲۲۵۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم

کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم نوشته‌ی ارسطو خوش حساب به معرفی و شرح انواع قالب شعری و آرایه‌های آن پرداخته، تا به کسانی که علاقمند هستند در این راه قدم بگذارند، کمک کند در این مسیر پر فراز و نشیب گام‌های مستحکم‌تری بردارند.

اینکه شما جملات و مطالبی پیچیده و با احساس می‌گویید زیباست، اما برای شاعر شدن باید مطالعه کنید و اصول ابتدایی سرودن شعر را بدانید. شاید خودتان گمان کنید مطالبی که می‌نویسید شعر و یا نزدیک به شعر هستند، ولی تفاوتی ندارد، اشعار کلاسیک و نو قواعدی دارند که باید رعایت شوند، در غیر این صورت ارزش ادبی آن‌ها در حد و اندازه‌ی شعر نبوده و خواننده هنگام مطالعه سر در گم می‌شود.

اولین و شاید مهم‌ترین چیزی که باید برای اینکه شاعری خوش طبع باشید در نظر بگیرید مطالعه شعر است. هر چقدر بیشتر اشعار غنی و اصولی شعرای بزرگ و بلند آوازه را بخوانید، وزن و آهنگ اشعار را بهتر درک می‌کنید و هر چقدر بهتر وزن و آهنگ اشعار درک شوند بهتر می‌توان شعر گفت. کتاب حاضر به شما کمک خواهد کرد تا اشعاری درست و بر قاعده بگویید.

در بخشی از کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم می‌خوانیم:

شعر گفتن مقوله‌ای دلی و حسیست، جدا از اینکه باید قواعد و اصول شعر گفتن را یاد بگیرید، باید حس و حال و شور و شوق شاعری نیز در شما وجود داشته باشه. منظور از اشتیاق شاعری به‌ هیچ‌ وجه طبع روان نیست. طبع روان تا حدی ذاتیه اما اکتساب و مطالعه تأثیر زیادی بر روان شعر گفتن داره.

فارغ از اینکه چقدر می‌تونید اصول رو رعایت کنید، اگر این توانایی رو دارید که افکارتون رو به صورتی آهنگین و موزون بنویسید و وقتی نوشته خودتون رو می‌خونید ازش لذت ببرید، اشتیاق شاعری دارید. شاعری که از شعرهای خودش لذت می‌بره و پس از نوشتن بیت پایانی بارها و بارها شعری که سروده رو می‌خونه و احساساتش برانگیخته میشه میتونه با یادگیری اصولی پیچیده و درعین‌حال ساده، تبدیل به شاعری خوش‌سخن بشه.

پس اگر حس و حالی که تعریف کردم رو دارید و اشعاری غیر اصولی می‌نویسید که ازشون لذت می‌برید، هیچ نگران نباشید. با مطالعه و یادگیری چند ترفند و قاعده، همچنین با تلاش و پشتکار به اون‌ چیزی که باید باشید نزدیک خواهید شد. مطمئناً اگر این کتاب را تهیه کردید و در حال مطالعه‌اش هستید تا حدی شور و شوق شاعری را در خودتان دیدید.

فهرست مطالب کتاب

پیش نیازهای یک شاعر
انواع قالب شعری
وزن شعر
آرایه‌های ادبی
اشعار نو و سپید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۸
زبانفارسی
شابک978-622-6413-26-8
موضوع کتابکتاب‌های نقد و بررسی، کتاب‌های ادبیات پارسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۵۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم

امیرحسین یعقوبی
۱۳۹۹/۹/۷
کتاب بسیار کارآمد مفید و جالبی بود...
و البته نکته دار و مفید...
مطمئنم برای هر نویسنده شعر مبتدی‌ای میتونه مفید باشه...
شب روز همگی خوش😊😇
Mikaeel Salahi
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
کتاب خوبیه با اطلاعات مفید، اما در مورد شعر نو و سپید مطلب خیلی خاصی ننوشته و چند صفحه‌ای هم که در مورد این گونه اشعار نوشته شده بسیار مختصر و خلاصه هست...
شهریار زاده
۱۴۰۰/۴/۲۲
درباره شعر نو و سپید و این دست از اشعار توضیحات خلاصه بود انتظار داشتم عمیق تر بررسی شود
لیدا احمدی
۱۳۹۹/۷/۱۴
بسیار عالی بود از نویسنده ممنونم
راضیه زمانی
۱۴۰۰/۴/۲۱
عالی.. مچکرم.. چکیده‌ای از پیش نیازها
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم

برای دریافت کتاب راهنمای ساده برای شاعران نو قلم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.