معرفی و دانلود PDF کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی

برای دانلود قانونی کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی

کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی نوشته‌ی آنتونی جی ترور، برترام جی. کاتزونگ و ماریکه کرودرینگ هال، یکی از بهترین آثار در زمینه‌ی داروسازی است که به دانشجویان کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن با داروهای تاثیرگذار بر سیستم اعصاب مرکزی آشنا شوند و خود را برای آزمون‌های گوناگون آماده کنند.

درباره‌ی کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی:

سیستم اعصاب مرکزی (CNS) شامل مغز و نخاع است و جزو حساس‌ترین، پیچیده‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های بدن انسان محسوب می‌شود. هرگونه اختلال و یا بیماری در این ناحیه می‌تواند عواقب و عوارض وسیعی در زندگی برای شما به همراه داشته باشد. متاسفانه برخی از این اختلالات منجر به مرگ فرد خواهد شد. بنابراین شناخت داروهای این بیماری بسیار کمک‌کننده است و از خطرات جبران‌ناپذیر جلوگیری می‌کند.

کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی (Katzung and Trevor's pharmacology: examination and board review) جهت کمک به دانشجویان برای مرور مفاهیم داروشناسی و ایجاد آمادگی برای آزمون‌ها به نگارش در آمده است.

کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه‌ی کتاب حاضر به دانشجویان پزشکی، داروسازی و پزشکان توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی می‌خوانیم:

داروهای ضد تشنج معمولا برای دوره‌های طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و توجه به ویژگی‌های فارماکوکینتیک آن‌ها به منظور پیشگیری از مسمومیت و تداخلات دارویی حائز اهمیت است. برای برخی از این داروها مانند فنی توئین، تعیین سطوح پلاسمایی و کلیرنس در هر بیماران ممکن است برای درمان ایده آل ضروری باشد. به طور کلی داروهای ضد تشنج به صورت خوراکی جذب خوبی داشته و زیست دسترسی مناسبی دارند. بیشتر داروهای ضد تشنج توسط آنزیم‌های کبدی متابولیزه می‌شوند (به غیر از گاباپنتین و ویگاباترین) و در برخی موارد متابولیت‌های فعال ساخته می‌شوند. مقاومت به داروهای ضد تشنج ممکن است به علت افزایش بیان ناقلین دارو در سطح سد خونی- مغزی باشد.

فهرست مطالب کتاب

1: مقدمه‌ای بر فارماکولوژی CNS
2: داروهای آرام‌بخش - خواب‌آور
3: الکل‌ها
4: داروهای ضد تشنج
5: بی‌هوش‌کننده‌های عمومی
6: بی‌حس‌کننده‌های موضعی
7: شل‌کننده‌های ماهیچه اسکلتی
8: داروهای مورد استفاده در پارکینسون و دیگر اختلالات حرکتی
9: ترکیبات آنتی سایکوتیک و لیتیوم
10: ضد افسردگی‌ها
11: ضد دردهای اپیوئیدی و آنتاگونیست‌های آن‌ها
12: سوء مصرف دارو

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی
نویسنده، ،
مترجمزهره عظیمی فمی تفرشی
ناشر چاپیانتشارات بشری
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۶۱
زبانفارسی
شابک978-600-94926-8-8
موضوع کتابدارو، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۲۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی

برای دریافت کتاب داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.