معرفی و دانلود PDF کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب

عکس جلد کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب

هدف کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب نوشته نادیا برهانی و امیر ناسوتی، متمرکز کردن اطلاعات مورد نیاز درباره طرح‌های آب و فاضلاب در یک مجموعه که بیشتر مورد استفاده فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها خواهد بود، است.

با گسترش هر روزه‌ی پروژه‌های فاضلاب، بهره‌برداری در سایه توجه بسیار به طراحی و اجرا به فراموشی سپرده شده است. کارشناسان پس از 20 سال اجرا متوجه حلقه گم شده‌ای شدند که در اصل حلقه اصلی حساب می‌شود. به طوری که اگر طراحی و اجرا بدون توجه به بهره‌برداری انجام شود، پروژه در دوره طرح خود با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه خواهد شد که توجیه اقتصادی را منفی خواهد کرد.

این ضرورت نادیا برهانی و امیر ناسوتی را بر آن داشت تا با استفاده از آموخته‌ها و تجربیات خود جمع‌آوری مجموعه را شروع کنند و ایرادات آن را نیز با کمک گرفتن از کتاب‌ها و استانداردهای موجود حل نمایند. سعی بر این بوده تا از بین روش‌های موجود، نزدیک‌ترین روش به استانداردهای کشور انتخاب و توصیه شود.

بر اساس شواهد تاریخی، هسته‌ نخستین زندگی اجتماعی و اساس اولین تمدن بشری در کنار رودخانه‌ها، دریاها و چشمه‌سارها ایجاد شده است. بالا رفتن جمعیت شهرها، پیشرفت صنایع، افزایش سطح فرهنگ و بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی مردم جامعه‌های گوناگون، اهمیت و نیاز به آب را صد چندان نموده است.

هم‌زمان با تحولات فوق، مشکلات مربوط به تولید فاضلاب و اثرات زیست محیطی ناشی از آن ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت. به همین دلیل تفکر ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری، انتقال و تصفیه‌ فاضلاب‌ به وجود آمد. از این رو زیرساخت‌های آب و فاضلاب جزء مهم‌ترین طرح‌های عمرانی کشورها هستند. تعیین و برآورد نیازهای آبی یک اجتماع به ویژه برای کشور ما که به لحاظ کمبود آب در تنگنا قرار دارد، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. میزان مصرف آب و تولید فاضلاب در اشکال گوناگون تابع عوامل گوناگونی از قبیل شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اقلیمی جامعه‌ مورد مطالعه بوده و ایجاب می‌نماید مطالعات وسیعی در باب شناخت خصوصیات مذهبی، آداب و سنن، اخلاقیات و توانایی‌های مردم جامعه، در نحوه‌ بهره‌برداری و شکل مناسب استفاده از آب، صورت پذیرد. در مطالعات مرتبط با طرح‌های فاضلاب عومل مختلفی از قبیل: دوره طرح، جمعیت سال هدف، میزان فاضلاب تولیدی، محدودیت‌های قانونی طرح، درجه تصفیه فاضلاب، نوع فرآیند، اقتصاد طرح و ارزیابی زیست محیطی دارای اهمیت است.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: مروری بر کلیات طراحی سامانه‌های فاضلاب (شبکه و تصفیه‌خانه)
فصل 2: اصول طراحی شبکه فاضلاب به وسیله نرم‌افزار SEWERCAD
فصل 3: اصول بهره‌برداری از شبکه جمع‌آوری فاضلاب
فصل 4: اصول طراحی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب
فصل 5: تجهیزات الکترومکانیکال تصفیه‌خانه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب
نویسنده،
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات200
زبانفارسی
شابک978-622-6201-35-3
موضوع کتابکتاب‌های تأسيسات
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب

برای دریافت کتاب دانستنی‌های شبکه و تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.