معرفی و دانلود کتاب صوتی دانشکده‌های من

عکس جلد کتاب صوتی دانشکده‌های من
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دانشکده‌های من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دانشکده‌های من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دانشکده‌های من

ماکسیم گورکی نویسنده مشهور روسی در کتاب صوتی دانشکده‌های من، بخشی از دوران زندگی‌اش را تعریف کرده و ضمن بیان تجربیات شخصی، از وضعیت سیاسی و اجتماعی جامعه روسیه و سختی‌های زندگی مردم عادی نیز سخن گفته است.

درباره کتاب صوتی دانشکده‌های من:

ماکسیم گورکی دوران جوانی خود یعنی از سال‌های 1884 تا 1888 میلادی را در کتاب دانشکده‌های من (My Universities) به نگارش درآورده و تجربیات و مشاهداتش از جامعه بحران زده آن روزهای روسیه تزاری را به خوبی شرح داده است. این کتاب در سال 1916 یک سال پیش از انقلاب روسیه منتشر شد.

نویسنده ماجرا را از جایی آغاز می‌کند که دوست مهربان و دلسوزش او را به رفتن به دانشگاه تشویق می‌کند و چون خود ماکسیم نیز همواره علاقه داشته در فضایی آکادمیک درس بخواند، قبول می‌کند و به منطقه قازان روسیه می‌رود اما با ورود به آن‌جا متوجه سختی زندگی و شرایط دشوار تحصیل می‌شود.

سرانجام او از رفتن به دانشگاه منصرف می‌شود اما با دیدن مردم محروم و فقیر قازان و دیگر مناطق کشور، از سختی‌ها و حقیقت‌های تلخ زندگی درس‌های فراوانی می‌گیرد و تجربیاتش را با عنوان دانشکده‌های من یاد می‌کند. چرا که لمس مشکلات جامعه روسیه برایش چنان ارزشمند بود که دانش شخصی‌اش را چندین برابر افزایش داد و متوجه شد مردم در ناعدالتی تمام روزگار می‌گذرانند.

با شنیدن کتاب دانشکده‌های من علاوه بر آشنایی با سرنوشت ماکسیم گورکی از فرهنگ و اجتماع دوران پادشاهی روسیه نیز اطلاع پیدا می‌کنید. همچنین نویسنده مسائل اجتماعی و فلسفی مختلفی را در کتاب شرح می‌دهد و به بررسی آن‌ها می‌پردازد.

کتاب صوتی دانشکده‌های من برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات و تاریخ کشور روسیه علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرگذشت یکی از نویسندگان بزرگ جهان را بشنوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

ماکسیم گورکی را بیشتر بشناسیم:

الکسی ماکسیموویچ پیشکوف مشهور به ماکسیم گورکی (Maxim Gorky) نویسنده و فعال سیاسی روسی بود که به عنوان بنیانگذار سبک ادبی واقع گرایی سوسیالیستی شناخته می‌شود و 5 بار نیز نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات شد.

او پیش از آنکه به شهرت برسد، شغل‌های مختلفی داشت و در سراسر امپراطوری روسیه گشت و گذار کرد. این تجربیات تاثیر زیادی بر روی روحیات و دیدگاه‌های گورکی گذاشت و به همین خاطر نوشته‌هایش رنگ و بوی اجتماعی و سیاسی به خود گرفت.

ماکسیم گورکی با نویسندگان بزرگ روسی همچون لئو تولستوی و آنتون چخوف هم دوره بود و با آن‌ها نیز ارتباط داشت. همچنین او یکی از طرفداران جنبش‌های کمونیستی و مارکسیستی بود و با رژیم ترازی به شدت مخالفت می‌کرد. به همین خاطر بخش زیادی از عمر خود را در تبعید گذراند و سرانجام در سال 1932 به دعوت شخصی ژورف استالین به اتحاد جماهیر شوروی بازگشت و تا زمان مرگش در سال 1936 در همانجا زندگی کرد.

برخی از معروف ترین آثار گورکی عبارتند از: «در اعماق (1902)، بیست و شش مرد و یک دختر (1899)، طوفان (1901)، دوران کودکی (1913–1914)، مادر (1906)، کودکان خورشید (1905)، ارباب (1913)، زندان بان (1923) و...»

در بخشی از کتاب صوتی دانشکده‌های من می‌شنویم:

اما پاییز فرا رسید و زندگی همراه با بیکاری دائمی برایم امکان نداشت. مجذوب رویدادهای پیرامون خود بودم. پیوسته کمتر کار می‌کردم و نان دیگران را می‌خوردم و همیشه به زحمت از گلویم پایین می‌رفت. می‌بایست برای زمستان کاری جست‌وجو کنم؛ این کار را در خشک پزی واسیلیسیمینوف یافتم. این دوره از زندگی خود را در داستان‌های ارباب، کانوالوف و بیست و شش مرد و یک دختر توصیف کردم.

ایامی دشوار اما آموزنده بود؛ از لحاظ جسمی دشوار و اما از لحاظ اخلاقی دشوارتر بود. از همان لحظه‌ای که وارد زیرزمین نانوایی وارد شدم، میان من و مردم که مشاهده آنان و استماع سخنان‌شان دیگر برایم ضروری و واجب بود، دیوار فراموشی کشیده شد.

هیچ یک از آن‌ها به نزد من در نانوایی نمی‌آمد و من که روزی چهارده ساعت کار می‌کردم، نمی‌‌‌توانستم در روزهای عادی هفته پیش درنکوف بروم. روزهای تعطیل هم یا می‌خوابیدم و یا وقت خود را با رفقای همکارم می‌گذراندم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۴ دقیقه
بخش اول
۴۳ دقیقه
بخش دوم
۴۴ دقیقه
بخش سوم
۵۵ دقیقه
بخش چهارم
۴۵ دقیقه
بخش پنجم
۵۹ دقیقه
بخش ششم
۵۶ دقیقه
بخش هفتم
۵۰ دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دانشکده‌های من
نویسنده
مترجمکاظم انصاری
گویندهمحسن حکیم معانی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دانشکده‌های من

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دانشکده‌های من

برای دریافت کتاب صوتی دانشکده‌های من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.