معرفی و دانلود کتاب صوتی بادبادک باز

عکس جلد کتاب صوتی بادبادک باز
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بادبادک باز

کتاب صوتی بادبادک باز نوشتهٔ خالد حسینی داستان زندگی پسری به اسم «امیر» و دوستش «حسن» را روایت می‌کند که با وجود تفاوت‌های قومی در دوران اشغال افغانستان با یکدیگر دوست هستند. نویسنده در خلال این داستان به بیان روابط عمیق بین انسان‌ها و سختی‌های مردم کشور افغانستان پرداخته است. این اثر که جزو فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته، تاکنون برنده چندین جایزه ادبی شده است.

درباره کتاب صوتی بادبادک باز:

امیر که پسر ارباب است با حسن که خانه‌زاد آن‌هاست دوستان صمیمی هستند و در شهر کابل زندگی می‌کنند. امیر بسیار مهربان و خوش قلب است و همیشه از حسن حمایت می‌کند. اما یک روز در مسابقهٔ بادبادک‌ها با خیانت امیر به حسن همه چیز تغییر می‌کند و داستان به سمت و سویی دیگر می‌رود. تا زمانی که بعد از حملهٔ روسیه به افغانستان، امیر با پدرش به آمریکا مهاجرت می‌کنند و دیگر از حسن خبری ندارد.

ما داستان را از زبان امیر می‌شنویم که حالا بزرگ شده و از حس عذاب وجدانی که در تمام این سال‌ها داشته می‌گوید. به شکلی که در شادترین لحظات زندگی‌اش هم نتوانسته فکر حسن را از سرش بیرون آورد. تا زمانی که خبری از حسن می‌شنود و با تمام رنجی که می‌کشد، بزرگ‌ترین تصمیم زندگی‌اش را می‌گیرد.

کتاب بادبادک باز (The Kite Runner) اولین بار در سال 2003 منتشر شد. خالد حسینی در این رمان به خوبی توانسته شما را با درد و رنجی که مردم افغانستان کشیده‌اند آشنا کند و صدای آن‌ها را به گوش جهانیان برساند. کتاب حاضر کمی بعد از انتشار موردتوجه منتقدین زیادی قرار گرفت و تنها در طی چند هفته به یکی از کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز تبدیل شد.

نویسنده در این کتاب به خوبی توانسته تصویری از چهرهٔ جنگ‌زدهٔ افغانستان ارائه کند و به شکلی تاثیرگذار درمورد دوستی، عشق، خیانت، فداکاری و دروغ صحبت کند. یکی از موارد مورد توجه در این رمان این موضوع است که خالد حسینی با مهارت بالای خود توانسته به شکلی کاملا بی‌طرفانه واقعیت‌های سیاسی و اجتماعی چند دهه اخیر در کشورش را بازگو کند.

او تمام سعی‌اش را کرده تا صرفا به عنوان یک راوی اتفاقات پیش آمده را تعریف کند و بدون هیچ قضاوتی تنها چهرهٔ غمزدهٔ کشور افغانستان در زمان سقوطش را نشان دهد. دورانی که سیاست این کشور با تحولاتی روبه‌رو شد که زندگی مردمش را به کلی تغییر داد. اما سیاست در این رمان موضوع اصلی نیست و مسئله اصلی که نویسنده روی آن تاکید می‌کند، بیشتر ارتباطات و احساسات انسانی است.

با شنیدن کتاب صوتی بادبادک‌باز با جنبه‌های مختلف زندگی روبه‌رو می‌شوید و همچنین از فرهنگ ملت افغانستان می‌شنوید. تناقض‌های فکری که بین مردم وجود دارد، رسوم فرهنگی آن‌ها و دوستی، رگه‌های اصلی این رمان هستند.

اقتباس سینمایی براساس کتاب صوتی بادبادک باز:

مارک فورستر، کارگردان آلمانی – سوئیسی در سال 2007 بر اساس رمان بادبادک باز فیلمی ‌به همین نام ساخت که نامزد جایزه‌های سینمایی معتبر و متعددی از جمله اسکار شد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی بادبادک باز:

- برنده جایزه بوکه سال 2004
- برنده جایزه ادبی الکس
- برنده جایزه ادبی Elle
- برنده جایزه Puddly در سال 2006
- از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- برنده جایزه Borders Voices Original for Fiction
- برنده جایزه Hume's Gouden Bladwijzer
- نامزد جایزه لینکلن در سال 2006
- نامزد جایزه Allgemeine Literatur
- برنده جایزه des libraires du Québec for Lauréats horse Québec

نکوداشت‌های کتاب صوتی بادبادک باز:

- تصویری تکان دهنده از افغانستان مدرن. (Entertainment Weekly)
- این رمان فوق‌العاده، داستان تقلا و کشمکش مردم عادی در برهه‌ای فاجعه بار از تاریخ را روایت می‌کند. (People)
- کیفیت نویسندگی حسینی و تأثیر عاطفی داستان، دیرپایی این اثر را تضمین می‌کند. (Booklist)
- یک داستان زنده و جذاب که به ما یادآوری می‌کند مردم افغانستان چه مدت مدیدی‌ست برای پیروزی در برابر خشونت‌های تروریستی تلاش می‌کنند. نیروهایی که حتی امروزه نیز آنان را تهدید می‌کنند. (نیویورک تایمز) ‌

کتاب صوتی بادبادک باز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به رمان‌های اجتماعی از شنیدن این کتاب جذاب و تاثیرگذار لذت خواهند برد. همچنین اگر به ادبیات افغانستان علاقه دارید و دوست دارید درمورد تاریخ و سیاست این کشور بیشتر بدانید، شنیدن این رمان زیبا برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

خالد حسینی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته و پزشک افغانستانی در سال 1965 در شهر کابل متولد شد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب بادبادک باز است. خالد حسینی (Khaled Hosseini) بعد از آن کتاب‌های دیگری همچون «هزاران خورشید تابان» و «ندای کوهستان» را نوشت که درباره مسائل افغانستان، مهاجرت و مشکلات مردم این کشور است. وی هم‌اکنون در کشور آمریکا ساکن است و آثارش را به زبان انگلیسی می‌نویسد.

در بخشی از کتاب صوتی بادبادک باز می‌شنویم:

بابام موهایش را خیس کرد و به عقب شانه زد. کمکش کردم پیراهن سفید تمیزی بپوشد و همینطور که کراواتش را برایش گره می‌زدم، چشمش به فاصلهٔ خالی بین دکمهٔ یقه و گردن بابا بود که اندازه دو اینچ می‌شد. به آن همه جای خالی فکر کردم که بابا با رفتنش به جا می‌گذاشت و خودم را زورکی با فکر دیگری مشغول کردم.

او نرفته. هنوز نرفته و امروز روز فکرهای خوب است. کت و شلوار قهوه‌ای‌اش، همانی که برای ایام فارغ التحصیلی‌ام پوشیده بود، به تنش زار میزد. بابا به قدری آب شده بود که دیگر کت را پر نمی‌کرد. مجبور شدم آستین‌هایش را تا بزنم. دولا شدم و بند کفش‌هایش را بستم. خانوادهٔ طاهری در یکی از مناطق مسکونی فریمانت که به منطقهٔ افغانی نشین معروف بود، در خانه‌ای ویلایی زندگی می‌کردند.

خانه پنجره‌های قدی داشت با پشت‌بام قیر اندود و ایوانی محسور که رویش گلدان‌های شمعدانی بود. ماشین تیمسار توی ماشین رو پارک شده بود. به بابا کمک کردم از ماشین پیاده شد و دوباره خزیدم پشت رول. به پنجرهٔ شاگرد تکیه داد: «تو توی خونه بمون. یه ساعت دیگه زنگ میزنم.» - چشم بابا. موفق باشین.

لبخند زد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
بخش یک
۲۹ دقیقه
بخش دو
۲۶ دقیقه
بخش سه
۲۹ دقیقه
بخش چهار
۳۱ دقیقه
بخش پنج
۳۴ دقیقه
بخش شش
۳۲ دقیقه
بخش هفت
۳۲ دقیقه
بخش هشت
۲۰ دقیقه
بخش نه
۳۶ دقیقه
بخش ده
۳۱ دقیقه
بخش یازده
۳۲ دقیقه
بخش دوازده
۳۰ دقیقه
بخش سیزده
۳۱ دقیقه
بخش چهارده
۳۳ دقیقه
بخش پانزده
۳۱ دقیقه
بخش شانزده
۳۱ دقیقه
بخش هفده
۳۲ دقیقه
بخش هجده
۲۸ دقیقه
بخش نوزده
۲۸ دقیقه
بخش بیست
۳۱ دقیقه
بخش بیست و یک
۲۷ دقیقه
بخش بیست و دو
۳۰ دقیقه
بخش بیست و سه
۳۰ دقیقه
بخش بیست و چهار
۲۴ دقیقه
بخش بیست و پنج
۳۷ دقیقه
بخش بیست و شش
۳۶ دقیقه
بخش بیست و هفت
۳۷ دقیقه
بخش بیست و هشت
۴۱ دقیقه
بخش بیست و نه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بادبادک باز
نویسنده
مترجمپریسا سلیمان زاده، زیبا گنجی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بادبادک باز

behrooz Por
۱۴۰۰/۹/۱۹
با عرض سلام و احترام خدمت تمامی دست اندرکاران کتابراه کتاب صوتی بادبادک اثر خالد حسینی نویسنده توانا و زبردست که چالش‌های افغانستان به قلم کشیده تا خوانندگان گرامی با مسایل مانند عشق، فداکاری، مردانگی، انسانیت و... به معنای واقعی آشنا می‌سازد. خالد حسینی با قلم توانای خود با به تصویر کشیدن این و و مفاهیم تصمیمات غلط همچنین تعصبات مذهبی نشان می‌دهد چگونه یک ملت به تباهی کشانده می‌شود و همچنین در سایه جنگ چگونه جان، مال و ناموس انسانها تحت شعاع قرار گرفته، و انسان‌های بزرگ برای حفظ ناموس، شرافت و مردانگی چگونه از جان خود مایه میگذارند.... داستان بادبادک به زیبایی تمام این مسایل به چالش می‌کشد.
به تمامی علاقه‌مندان کتاب توصیه میکنم داستان بادبادک با دقت مطالعه نموده و به افراد دیگر نیز معرفی نمایید. به امید ایرانی آباد.
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۸/۸
خسته نباشید، ودستتون درد نکنه از بابت صوتی کردن این کتاب زیبا، بعداز هزارخورشید تابان، یکی دیگر از آثار آقای حسینی، همچنان تفکر برانگیز، باهزاران سخن گفتنی، دردناک وغصه دار، در این فکرم که مگه حضرت محمد (ص) پیامبر همه مسلمانان نیست، چرا اینگونه اند، آیا این طالبان همان خوارج نیستن، چه از این مردم بخت برگشته میخواهندوچرا هیچ قدرتی نمیتواندجلوی وحشیگری اینان را بگیرد، چه سودی از اینهمه توحش میبرند، وما کجای این دنیا ایستاده ایم، حال که دیگه بر افغانستان کاملا مسلط شده اند، دردم عمیق است وهزارسؤال بیجواب ذهنم را آشوب کرده، سپاسگزارعوامل وآقای عمرانی محترم هستم.
afsaneh mousavi
۱۴۰۰/۱۰/۶
کتاب بسیاار زیبا و قابل لمسه، امیر که از کودکی تا میانسالیش رو به خوبی روایت می‌کنه، برای من که تاریخ معاصر افغانستان رو نمی‌دونستم یه جورایی آموزه‌هایی از تاریخ، رسم و رسومات، عقاید مذهبی، اختلاف‌های قومی و نژادی افغانستان بود. شخصیت بابا و امیر چقدر واقعی هستن آدمهایی مثل همه‌ی ما، نه سیاه و نه و سفید آمیزه‌ای از خوبی‌ها بدی‌ها،
یادآوری اینکه جنگها چطور جان، مال و ناموس مردم رو ازشون می‌گیره دردناکه از اون کتابهاییه که هیچ وقت فراموشش نمی‌کنید.
قصه گویی آقای عمرانی بی نقص و عالی بود
Zahra Mirzafarjouyan
۱۴۰۱/۲/۲۱
کتاب بادبادک باز رمانی اجتماعی است که به سادگی و زیبایی اوضاع فرهنگی و اجتماعی افغانستان را به تصویر کشیده است. نویسنده با قلم توانایش توانسته به زیبایی و با صمیمت جریان زندگی در افغانستان در طی چند دهه را به تصویر بکشد و نشان دهد که چگونه یک جامعه با تعصبات غلط دچار نابودی شده و سالیان سال سرنوشتش با جنگ عجین میشود. به شخصه، خواندن این کتاب تجربه بسیار خوبی برایم بود. از شنیدن این کتاب بسیار لذت بردم. صدای آقای عمرانی و شخصیت سازی ایشون هم به جذابیت اثر اضافه کرده بود.
Yasna Ava
۱۴۰۰/۱۲/۸
مدتها بود که می‌خواستم این کتاب را بخوانم، بی نهایت جذاب و خواندنی بود و چه تصویر خوبی از افغانستان دیروز و امروز ارائه کرده بود، تلخی جنگ و تهاجم و جنایت‌های طالبان به قدری دردناک بود که قابل توصیف نیست، از تمام عوامل تولید این کتاب صوتی سپاسگزارم صدای راوی قصه عالی تر از عالی بود بسیار ممنونم.
نگین فخاری
۱۴۰۱/۲/۲۸
من واقعا از خوندن این کتاب لذت بردم. دیدم نسبت به جنگ عوض شد‌. وقاحت نژادپرستی در نظرم چند برابر شد و حس هم نوع دوستیم بیشتر شد.
در انتها ممنونم از گویندگی واضح و زیبای اثر که به جذابیت و هیجان داستان اضافه کرده بود🙏🌹
مهدیه محمدزاده
۱۴۰۱/۲/۲
این کتاب فوق العادست فوق العاده
انتهای خودِ کتاب درست مثل جایی ک حسن به امیر میگه هزاربار جانم به فدایت اینبار امیر به سهراب میگه هزاربار جانم به فدایت ترجمه شده و گل و نقطه‌ی اوج ترجمشه اما در صوتش اینطوری نیست متاسفانه
Zohreh Barahooei
۱۴۰۰/۱۰/۴
کتاب فوق العاده‌ای بود واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم و واقعا برای افغان‌های عزیز ناراحت شدم که طالبان چه بلایی بر سر فرهنگ و کشورشون آوردن ممنون از این کتاب خوب و صدای زیبای آقای عمرانی
Sheida Moradi
۱۴۰۱/۲/۲۲
خیلی به زبان ساده نوشته شده بود انقدر ملموس که گویی چند قدم با صحنه‌ها فاصله داری و داری از نزدیک تماشا میکنی. فقط‌ای کاش با لحن افغان گویش میشد
صدای گوینده بهترین انتخاب برای این کتاب بود
ممنون
مهر در پاییز
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
بسیار بسیار بسیار زیبا و خواندنی، چه تجربه‌ای بود... خوب شد که نمردم و خوندم
چقد زیبا احساسات و عواطف و وجود انسانی و شرایط با کمترین کلمات به تصویر کشیده شدن
مریم یاراحمدی
۱۴۰۰/۹/۲۵
کتاب جالبی بود با درد و رنج افغانستان بیشتر آشنا میشیم بهتون توصیه میکنم این کتاب رو حتما بخونید من که بعد از گوش دادن به قصه تا چند روز تو حال و هوای قصه بودم و دلم تنگ میشد واسشون
Ehsan.g
۱۴۰۱/۲/۳۱
دردهای مشترک بین دو ملت و یک مردم ایران و افغانستان حکایت‌های تلخ راوی و دردی آشنا این کتاب رو به همه کسانی که فراتر از جغرافیای مرز بندی شده می‌نگرند توصیه میکنم
Azadeh Akbari
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
این نویسنده محشره هر کدوم از کتابهاش رو که خوندم عالی بود مخصوصا هزاران خورشید تابان
کلا به تاریخ افغانستان علاقه من شدم
و این کتابم از نظر خوانش و روایت عالی بود دوسش داشتم
بهنام جلیلوند
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
با درود و عرض احترام
من برای اولین بارم رمان خوندم، بسیار لذت بردم از این کتاب قوی و تیمی که روی اون کار کرده بودند.
از کنابراه و خانم پریسا و راضیه خانم هاشمی بسیار ممنونم
saeed zolghadriha
۱۴۰۱/۱/۲۴
فوق‌العاده بود. با یک صدا یک تنه حسی عالی از شنیدن یک کتاب رو بهم ممنقل کرد. فقط‌ اینصدا می‌تونست حق مطلب چنین کتاب فوق‌العاده‌ای رو بیان کنه
مشاهده همه نظرات ۴۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بادبادک باز

برای دریافت کتاب صوتی بادبادک باز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.